Jedynie prawda jest ciekawa


Prezydent Duda tańczy na XXII Spotkaniu Młodych LEDNICA 2000. To trzeba zobaczyć!

02.06.2018
prezydentduda02062018
Prezydent Duda tańczy na XXII Spotkaniu Młodych LEDNICA 2000. To trzeba zobaczyć!

- Tak, tak Panie, Ty wiesz, że Cię kocham. Tak, tak Panie, przecież Ty to wiesz! – radosna pieśń niesie się po polach Lednicy na kolejnym „Spotkaniu Młodych”. Na scenie zespoły sławiące pieśnią i tańcem Jezusa Chrystusa… a wśród tańczących prezydent Andrzej Duda.

Film prezentujący tę niecodzienną scenę trafił do sieci dzięki profilowi programu „Szkło Kontaktowe”. Umieszczono go z komentarzem: „Mamy HIT! Andrzej Duda dance - młodzież w Lednicy już widziała, Wy zobaczycie więcej po 22. Jest moc!!!! Grzegorz Markowski szykuje dla Was dłuższe fragmenty”.

Widzowie i sympatycy programu emitowanego w TVN 24 nie zaskakują i – jak można było podejrzewać – raczej nie wyrażają entuzjazmu. Nic dziwnego, pewnie wielu z nich wciąż woli hołubce wykonywane przez byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego w rytm muzyki Top One.

A tu mamy radosny, prosty i piękny hołd złożony przez młodych ludzi Jezusowi Chrystusowi. Nic dziwnego, że w TVN-ie niektórych co nieco przypiekło. Trzeźwy, radosny i modlący się prezydent ma reprezentować Polskę, do czego to podobne?

Podczas powitania z młodymi ludźmi Andrzej Duda mówił: - Patrzę na was z wielkim wzruszeniem w tym szczególnym roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Polska młodzież jest, jest razem, śpiewa pieśni, modli się, tworzy, buduje wspólnotę a nad nimi powiewają biało-czerwone sztandary. Jakże bardzo wam za to dziękuję. Prezydent poprosił młodych, aby w ważnych momentach eksponowali nasze biało-czerwone barwy.

- Dziękuję, że tu przybywacie i się modlicie - tak, jak nam od 1050 lat nakazuje tradycja - w tym niezwykłym miejscu, w którym bije historyczne serce naszej ojczyzny. Być może to tutaj książę Mieszko i jego otoczenie przyjmował chrzest. W każdym razie na pewno tutaj bywał i być może to właśnie tu podjął tę decyzję, która zbudowała państwo polskie, o tym, by przyjąć chrześcijaństwo – mówił prezydent Duda. 

Po oficjalnym rozpoczęciu spotkania prezydent Andrzej Duda włączył się w radosny, chrześcijański taniec.

ac
Warto poczytać

 1. youtuberzy-21062018-r 21.06.2018

  Gwiazdy Youtube będą promować Polskę. Kogo zaproszono do współpracy?

  Siedmiu twórców kanałów na YouTube o międzynarodowym zasięgu przyjedzie do Polski, na zaproszenie Polskiej Organizacji Turystycznej. "Chcemy pokazać Polskę taką, jaka jest: piękną, nowoczesną, otwartą, z nieszablonową ofertą turystyczną" - mówił szef MSiT Witold Bańka

 2. walesa24052018 21.06.2018

  Wałęsa i Kaczyński szykują się do „wieczności”? Zaskakujący wpis byłego prezydenta

  Do Lecha Wałęsy doszły doniesienia, jakoby Jarosław Kaczyński miał udać się na polityczną emeryturę. Sprawę skomentował w dramatycznych i kontrowersyjnych słowach.

 3. zendaya-lublin-21062018 21.06.2018

  Hit sieci. Została sam na sam z "polskimi faszystami". Opowiada jak udało się jej przetrwać

  Mecz Polski z Senegalem wzbudził ogromne emocje w całym kraju. W strefach kibica zgromadziło się wielu kibiców dopingujących polską reprezentację. Jednak do ciekawego zdarzenia doszło w Lublinie, gdzie wśród obecnych znalazła się sympatyczka Senegalu

 4. trzaskowski21062018 21.06.2018

  Szczyt żenady? Zamiast mieszkańców stolicy na „ławkę Trzaskowskiego” trafiają partyjni działacze

  Trudno jest nie odnieść wrażenia, iż kampania Rafała Trzaskowskiego toczy się od wpadki do wpadki.

 5. burza21062018 21.06.2018

  Zagrożenie II stopnia dla większości kraju. Spodziewane burze z gradem i niezwykle silny wiatr

  IMGW wydało w czwartek ostrzeżenia przed burzami z gradem: w niemal całym kraju obowiązują alerty co najmniej pierwszego stopnia, a ostrzeżenia drugiego stopnia przynajmniej częściowo dotyczą aż czternastu województw. Wiatr w porywach może wynosić do 100 km/h.

 6. medalt21062018 21.06.2018

  Postawili na medycynę alternatywną. Ich dziecko zmarło z niedożywienia

  Sąd Okręgowy w Nowym Sączu podtrzymał w środę wyrok sądu pierwszej instancji skazując znachora z Nowego Sącza Marka H. na 3,5 roku więzienia - poinformowało w środę Radio Kraków. H. udzielał rodzicom półrocznej dziewczynki pseudolekarskich porad, dziecko zmarło z niedożywienia.

 7. Szydlo21042018 21.06.2018

  Szydło na temat plotek o Jarosławie Kaczyńskim "Król jest tylko jeden"

  W Prawie i Sprawiedliwości wszystko jest w jak najlepszym porządku; król jest jeden - prezes Jarosław Kaczyński

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook