Jedynie prawda jest ciekawa


Prezydent Duda: Naprawa państwa wymaga wielkiej pracy

19.08.2016

Prezydent Polski odwiedził Gniezno, gdzie spotkał się z mieszkańcami.

"Przed nami bardzo dużo pracy, bo dzieło naprawy polskiego państwa wymaga wielkiej pracy, ale to dzieło jest realizowane. Chcielibyśmy żeby było ono szybciej realizowane, ale nie zawsze da się wszystko tak szybko przeprowadzić"  —mówił prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w Gnieźnie.

Prezydent podczas spotkania z mieszkańcami powiedział:

"Wierzę, że w tym mieście, w Gnieźnie jest specyficzna siła, z której powinniśmy czerpać. (…) To jest kolebka polskiej państwowości. (…) Przed nami bardzo dużo pracy, bo dzieło naprawy polskiego państwa wymaga wielkiej pracy, ale to dzieło jest realizowane. Chcielibyśmy, żeby było ono szybciej realizowane, ale nie zawsze da się wszystko tak szybko przeprowadzić" —mówił.

Andrzej Duda chwalił rządowy program „Rodzina 500+”.

"Wiemy, że program „Rodzina 500+” działa dobrze. To była rzecz najważniejsza. Drugim ważnym elementem programu, był jego pro-demograficzny charakter i ten aspekt również zaczyna się realizować. Musimy budować nasze społeczeństwo i zatrzymać ten szkodliwy dla istnienia państwa trend" —tłumaczył, dodając

Program „Rodzina 500+” ma również pozytywne skutki dla polskiej gospodarki. Widać to np. w branży turystycznej. Wsparcie tego programu pozwoliło wielu ludziom wyjechać na wakacje. Cieszymy się, że te pieniądze wydawane były w Polsce i napędziły polską gospodarkę.

Prezydent odniósł się także do innego rządowego programu.

"Program, który będę realizował wraz z rządem to „Mieszkanie+”. Pracujemy nad konkretnymi ustawami i wierzymy, że to poprawi sytuację mieszkaniową w Polsce. Jesteśmy w mieszkaniowym ogonie europejskim jeżeli chodzi o ilość mieszkań przypadającą na liczbę mieszkańców. Jest to wielkie zadanie, aby tę sytuację poprawić. Moim zdaniem program państwowy w tym zakresie jest konieczny i wierzę, że zostanie zrealizowany" —zapowiedział.

"Wraz z obecnym rządem mamy dwa cele. Pierwszym jest wzmocnienie bezpieczeństwa Polski poprzez modernizacje i wzmocnienie armii, a także wzmocnienie naszej pozycji w NATO. Drugim celem jest podniesienie poziomu życia obywateli, żeby Polakom żyło się lepiej. Żeby rodzice nie musieli brać kredytów na wyprawkę dla dziecka. Mam nadzieję, że program „Rodzina 500+” w tym pomoże. W przyszłym roku będziemy mieli znacznie wyższą płace minimalną. Rząd zdecydował, że  będzie to 2000 tys. zł. i stawkę godzinową w wysokości 13 zł. Wierzę, że w efekcie poprawi to sytuację rodzin" -- powiedział.

kk/wPolityce.pl

fot.[PAP/Paweł Jaskółka]

Warto poczytać

 1. polacy19062018 19.06.2018

  "Te nasze stopery ze zdrowiem gorsze niż Glik bez barku". Ostre komentarze po porażce Polaków

  Reakcje znanych sportowców na Twitterze są bardzo krytyczne po porażce Polaków z Senegalem 1:2 w pierwszym meczu piłkarskich mistrzostw świata w Rosji.

 2. tvp19062018 19.06.2018

  Nieprawdopodobne. Mecz z Senegalem oglądało… blisko 19 milionów Polaków

  Blisko 19 milionów widzów oglądało mecz Polski z Senegalem – poinformował na Twitterze prezes TVP.

 3. tvn17062018 19.06.2018

  Co dalej z prezenterką opowiadająca o "dwóch hat-trickach" Ronaldo? Dziwne zachowanie TVN24

  Wypowiedź dziennikarki odbiła się tak szerokim echem w Internecie, iż do całej sytuacji odniosła się macierzysta stacja dziennikarki.

 4. wypadek19062018 19.06.2018

  Samochód wjechał pod pociąg. Dwie osoby nie żyją

  Dwie osoby podróżujące toyotą zginęły na miejscu po tym, jak samochód wjechał pod pociąg na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Do zdarzenia doszło we wtorek około godz. 10, w Wierzawicach na Podkarpaciu.

 5. lechpoz19062018 19.06.2018

  "Klima" nie zostanie zwolniony z aresztu. Sąd odrzucił zażalenie

  Piotr K. ps. "Klima", który według prokuratury miał podżegać grupę kibiców do wtargnięcia na murawę podczas meczu Lech-Legia - pozostanie w areszcie. We wtorek poznański sąd odrzucił zażalenie obrony na tymczasowe aresztowanie "Klimy".

 6. gorzelik19062018 19.06.2018

  Szef RAŚ kibicuje Niemcom na mundialu. "Nawet jeśli będą grali z Polską"

  Jerzy Gorzelik, założyciel Śląskiej Partii Regionalnej i równocześnie szef Ruchu Autonomii Śląska szokuje swoją deklaracją. Dzięki specjalnej nakładce na zdjęcie na Facebooku zapowiedział, że na mundialu w Rosji będzie kibicował Niemcom.

 7. kroplowka19062018 19.06.2018

  Nie żyje trzyletni chłopiec. Podczas zabawy zatrzasnął się w pralce

  Nie żyje trzylatek, który w poniedziałek zatrzasnął się w pralce - poinformował prokurator rejonowy w Słupsku Piotr Nierebiński. Śledczy będą prowadzić w tej sprawie postępowanie pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci.

 8. pracownik19062018 19.06.2018

  Psychiatrzy ostrzegają pracodawców: Uważajcie dziś na pracowników

  Uwaga, kibice mogą mieć osłabioną sprawność w pracy. Szczególnie przy okazji dzisiejszego meczu - ostrzega psychiatra, dr n. med. Agata Wysocka-Studzińska.

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook