Jedynie prawda jest ciekawa


Prezydencki minister: najpierw bezpieczeństwo!

15.11.2015

„Priorytetowa jest dla prezydenta kwestia bezpieczeństwa Polaków” – powiedział prezydencki minister Adam Kwiatkowski na antenie TVN24, zapytany przez Bogdana rymanowskiego o stanowisko prezydenta w sprawie imigrantów.

Przypomniał także wypowiedź premier Beaty Szydło, która po pierwsze apeluje o spokój, o czas na przeżycie tej tragedii, a po drugie, o zastanowienie się, dlaczego takie zdarzenia miały miejsce. Nowa szefowa rządu wskazuje przy tym, że należy wprowadzić takie procedury, by do takich sytuacji nie dochodziło.


„Pytanie czy zobowiązaliśmy się że przyjmiemy 7 tys. uchodźców, czy że będzie ich więcej, co z łączeniem rodzin – to pytanie szczególnie ważne w kontekście osób które przybywają z tamtego regionu. Te rodziny są wielodzietne, wielopokoleniowe” - mówił Adam Kwiatkowski.


„Trzeba szukać odpowiedzi zanim będziemy formułować wnioski” - dodał.

Kwiatkowski zaznaczył, że Polacy są solidarni w różnych wymiarach. To pokazuje naszym sojusznikom, że Polska jest ważnym partnerem.

Zapytany czy Polska zrealizuje zobowiązanie poprzedniego rządu dotyczące 7 tys. uchodźców, stwierdził: „Powinniśmy się wywiązać z podjętych zobowiązań, ale w taki sposób, żeby to w najmniejszej mierze nie zachwiało bezpieczeństwa Polski”.

frost/wPolityce.pl, TVN24
CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook