Jedynie prawda jest ciekawa

Prezydencki minister: najpierw bezpieczeństwo!

15.11.2015

„Priorytetowa jest dla prezydenta kwestia bezpieczeństwa Polaków” – powiedział prezydencki minister Adam Kwiatkowski na antenie TVN24, zapytany przez Bogdana rymanowskiego o stanowisko prezydenta w sprawie imigrantów.

Przypomniał także wypowiedź premier Beaty Szydło, która po pierwsze apeluje o spokój, o czas na przeżycie tej tragedii, a po drugie, o zastanowienie się, dlaczego takie zdarzenia miały miejsce. Nowa szefowa rządu wskazuje przy tym, że należy wprowadzić takie procedury, by do takich sytuacji nie dochodziło.


„Pytanie czy zobowiązaliśmy się że przyjmiemy 7 tys. uchodźców, czy że będzie ich więcej, co z łączeniem rodzin – to pytanie szczególnie ważne w kontekście osób które przybywają z tamtego regionu. Te rodziny są wielodzietne, wielopokoleniowe” - mówił Adam Kwiatkowski.


„Trzeba szukać odpowiedzi zanim będziemy formułować wnioski” - dodał.

Kwiatkowski zaznaczył, że Polacy są solidarni w różnych wymiarach. To pokazuje naszym sojusznikom, że Polska jest ważnym partnerem.

Zapytany czy Polska zrealizuje zobowiązanie poprzedniego rządu dotyczące 7 tys. uchodźców, stwierdził: „Powinniśmy się wywiązać z podjętych zobowiązań, ale w taki sposób, żeby to w najmniejszej mierze nie zachwiało bezpieczeństwa Polski”.

frost/wPolityce.pl, TVN24

Warto poczytać

 1. 1270macierewiczblaszczakow 16.01.2018

  Łapiński: wypowiedzi Macierewicza mogą być uznane jako próba wywierania nacisku na premiera

  Wypowiedzi b. szefa MON Antoniego Macierewicza mogą być uznane za próbę wywierania nacisku na premiera jako instancji odwoławczej

 2. 1270aborcjonistkiaspolicjaas 16.01.2018

  Dramat na Pomorzu: Ciężarówka wjechała na przejście dla pieszych. Zginęła 8-latka

  18-letnia dziewczynka została śmiertelnie potrącona przez ciężarówkę, która - przy zielonym świetle dla pieszych, wjechała na przejście

 3. 1270aborcjonistkias 16.01.2018

  Karczewski: jestem za wyeliminowaniem aborcji we wszystkich sytuacjach uszkodzenia płodu

  - W moim przekonaniu trzeba wyeliminować przypadki aborcji we wszystkich sytuacjach uszkodzenia płodu; nigdy do końca nie wiemy, w jakim stopniu jest on uszkodzony

 4. 1270wesolyjunak 16.01.2018

  Kukiz'15: spór z UE zaczyna być wygaszany; wystarczyła zmiana w rządzie

  Wystarczyła zmiana w rządzie i rozpoczęcie dialogu z partnerami w Europie, by spór z UE zaczynał być wygaszany

 5. 1270lekarzzuj 16.01.2018

  Lekarz segreguje pacjentów: „Nie obsługuję ludzi z PiS”

  Zdziczenie przeciwników władzy nie zna granic. Ludzie, którzy szafują takimi hasłami, jak wolność, demokracja czy równość, coraz częściej udowadniają jednak, że słowa te, tak naprawdę niewiele dla nich znaczą.

 6. 1270neumanna23 16.01.2018

  Obłuda PO nie zna granic. Neumann: lepiej żeby w ogóle nie głosowali

  Neumann: gdyby trójka wykluczonych posłów w ogóle nie zagłosowała to nie byłoby problemu Gdyby trójka wykluczonych z PO posłów w ogóle nie zagłosowała w sprawie ustawy dotyczącej aborcji, to nie byłoby problemu - powiedział we wtorek szef klubu PO Sławomir Neumann.

 7. 1270sejmas 16.01.2018

  Będą wcześniejsze wybory parlamentarne?

  Nie planujemy wcześniejszych wyborów parlamentarnych - poinformował szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. Jak dodał, Zjednoczona Prawica ma w tej kadencji program do zrealizowania. Chcemy wykonać wszystko, na co się z Polakami umawialiśmy - dodał.

 8. pielgrzymka15012018 15.01.2018

  Ujawniamy prowokację na Jasnej Górze. "Obywatele RP weszli w tłum kibiców i rozwinęli transparenty”

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook