Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Grzegorz Bierecki w prezydium senackiej komisji

30.11.2011

Senatorowie wybrali szefów poszczególnych komisji. Jednym z wiceprzewodniczących został Grzegorz Bierecki, prezes SKOK, który zasiadł w prezydium komisji budżetu i finansów publicznych.

Prezes Bierecki w prezydium komisji będzie współpracował z przewodniczącym Kazimierzem Kleiną oraz drugim wiceprzewodniczącym Piotrem Gruszczyńskim. Wspólnie będą kierować pracami jednej z najważniejszych senackich komisji. Do zadań komisji budżetu i finansów publicznych należy praca nad propozycjami legislacyjnymi dotyczącymi systemu finansowego państwa, rachunkowości, prawa dewizowego, funkcjonowania rynku finansowego.

Grzegorz Bierecki objął mandat senatora w wyniku ostatnich wyborów parlamentarnych. Jest senatorem z Białej Podlaskiej, gdzie uzyskał poparcie ponad 30 tysięcy osób. „To dla nas bardzo cenne, że zgodził się startować z listy Prawa i Sprawiedliwość w wyborach powszechnych do Senatu RP. Myślę, że to właśnie taki kandydat, który dzięki swojemu doświadczeniu, wiedzy i mądrości, potrafi przedstawiać konkretne propozycje rozwiązań. Działań, które ulżą ludziom w ich codziennych bolączkach i poprawią los wielu Polaków” – pisał o prezesie Biereckim Jarosław Kaczyński, udzielając mu poparcia.

Grzegorz Bierecki urodził się w Gdyni 28 września 1963 roku. W latach 80. działacz opozycji antykomunistycznej. Kilka lat temu, jako pierwszy w kraju, założył Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe. Obecnie zrzeszają one ponad 2,2 miliony gospodarstw domowych z aktywami ponad 15 miliardów zł.

Od dwudziestu lat Bierecki jest związany z rynkiem finansowym w Polsce. Od 11 lat jest członkiem Światowej Rady Unii Kredytowych (WOCCU) z siedzibą w Madison (USA), jednej z największych i najbardziej liczących się w świecie organizacji finansowych ze 100 krajów z aktywami ponad 1,5 biliona dolarów. W 2011 roku został wybrany na pierwszego wiceprzewodniczącego WOCCU.

„Grzegorz Bierecki to człowiek, właściwie jedyny taki człowiek w Polsce, który stworzył z niczego dużą instytucję finansową. Angażował się w wielkie projekty, mające na celu ustawowe ograniczenie lichwy w Polsce i dające możliwość ogłoszenia upadłości tym, którzy z powodu wpadnięcia w tzw. pętlę kredytową uznawani są przez państwo za osoby wykluczone społecznie” – pisał o prezesie SKOK prezes Kaczyński.

KL
[fot. Grzegorzbierecki.pl]

Słowa kluczowe:

Grzegorz Bierecki

,

SKOK

,

Senat

,

komisja

Warto poczytać

 1. macierewiczpap 24.05.2017

  Przepadł wniosek o wotum nieufności dla Macierewicza

  Sejm odrzucił wniosek PO o wotum nieufności wobec szefa MON min. Antoniego Macierewicza. W głosowaniu 190 posłów opowiedziało się za jego odwołaniem, 238 – przeciw, a 14 wstrzymało się od głosu.

 2. mid-17524161 24.05.2017

  Ostre słowa premier Szydło w obronie szefa MON

  "Dokąd zmierzasz Europo? Powstań z kolan, bo będziesz opłakiwała codziennie swoje dzieci!"

 3. bkempa1270x714sgs1bs32b2sb 24.05.2017

  Kempa: Budka godzi w moje dobre imię

  „Mam prawo, aby chronić moje dobre imię i będę korzystać z tych instrumentów” - podkreśliła szefowa KPRM.

 4. carac21 24.05.2017

  Airbus Helicopters poszkodowanym?

  Grupa Airbus Helicopters wystąpiła o dołączenie jej w charakterze poszkodowanego do postępowania w sprawie przekroczenia uprawnień - poinformowała firma w środę PAP.

 5. mid-17524049 24.05.2017

  Ziobro: Stachowiak nie zginął od tasera

  „Biegli uznali, że badania nie dają podstaw do jednoznacznego ustalenia bezpośredniej przyczyny śmierci”.

 6. lapinskistefddg 24.05.2017

  Łapiński: Coraz większe nakłady na obronność

  Chcemy być istotnym komponentem bezpieczeństwa międzynarodowego - mówił w środę rzecznik prasowy prezydenta Krzysztof Łapiński. Polska będzie zwiększać wydatki na obronność; jeśli chodzi o zaangażowanie polskich żołnierzy poza granicami, na razie nie ma takiego tematu - dodał.

 7. mid-17524047 24.05.2017

  Błaszczak: „Nie uciekamy od odpowiedzialności”

  „My patologię nazywamy po imieniu i na nią skutecznie reagujemy” - mówił szef MSWiA, odpowiadając w Sejmie ws. śmierci Igora Stachowiaka.

 8. CYupUOWAAAdWl0 24.05.2017

  Akcja CBA przeciwko mafii VAT-owskiej

  Zatrzymano trzy osoby podejrzewane w obrót fikcyjnymi fakturami VAT, udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz pranie pieniędzy.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook