Jedynie prawda jest ciekawa

Prezes PiS: Beata Szydło kandydatką na premiera

20.06.2015

Na warszawskim Torwarze rozpoczęła się Konwencja Programowa Prawa i Sprawiedliwości. Jest ona podsumowaniem wyborów prezydenckich i rozpoczęciem kampanii przed wyborami parlamentarnymi. Biorą w niej udział działacze partii z całego kraju.

Prezes PiS ogłosił, że Beata Szydło będzie kandydatem na premiera po ewentualnej wygranej PiS w jesiennych wyborach. Kaczyński powiedział, że wraz ze zwycięstwem w wyborach prezydenckich Andrzeja Dudy droga do zmian w Polsce została otwarta.

"Prezydent elekt, a za chwilę prezydent Rzeczpospolitej uzyskał wielkie zaufanie Polaków, ale to zaufanie to także wielka odpowiedzialność, wielka odpowiedzialność za to, że zapowiadane zmiany zostaną podjęte i przyniosą rezultaty. A po to, by tak się stało, musimy odnieść kolejne zwycięstwo, zwycięstwo w wyborach parlamentarnych" - podkreślił Kaczyński. Jego słowa zostały przyjęte przez salę okrzykiem: "Zwyciężymy!"

„Ta kampania miała dwóch bohaterów. Pierwszy to oczywiście nasz kandydat Andrzej Duda. Drugim bohaterem jest szefowa jego sztabu Beata Szydło. (…) Jeżeli ktoś ma tworzyć jego drużynę, to właśnie ona. Pozwoliłem sobie zgłosić się do władz PiS, aby wystawiono kandydaturę pani Beaty Szydło na premiera, jeśli zwyciężymy!”- mówił Kaczyński.

Oraz dodał: „Pierwsze słowo, które ciśnie się na usta to >dziękuję<. Chciałem Wam wszystkim podziękować z całego serca, za wysiłek, determinację i wiarę, w to, co wydawało się niemożliwe. Byliście tymi, którzy nie widzieli, a uwierzyli. (…) Dziękuję wszystkim tym, których nie ma na sali, którzy poparli naszego kandydata. Dokonaliście wiele. To był bardzo ważny krok w kierunku naprawy Rzeczypospolitej” - powiedział Jarosław Kaczyński.

Zebrani na sali skandowali: „Andrzej Duda! Andrzej Duda!”. „Musimy dać prezydentowi rząd, który będzie jego drużyną” - apelował prezes przed zbliżającą się kampania parlamentarną. Zgromadzeni na warszawskim Torwarze przywitali Jarosława Kaczyńskiego gromkimi brawami oraz odśpiewaniem „Sto lat”. Prezes PiS miał urodziny 18 czerwca. Odśpiewano też hymn Polski.

Ryb, PAP, wpolityce.pl

Fot. [PAP/Paweł Supernak]

CS145fotMINI

Czas Stefczyka 145/2017

PDF (8,85 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook