Jedynie prawda jest ciekawa


Premier wzięła udział w otwarciu elektrociepłowni w Gorzowie Wlkp.

02.02.2017

"Jest to przykład pokazujący, w którym kierunku będziemy zmieniać polską gospodarkę. Rząd PiS wiele uwagi poświęca odbudowie polskiego przemysłu"

"Bezpieczeństwo energetyczne, oparcie energetyki o własne źródła oraz konkurencyjność i nowoczesność to przesłanki, na których opiera się strategia energetyczna rządu" – mówiła w czwartek w Gorzowie Wielkopolskim premier Beata Szydło.

"Chciałabym pogratulować otwarcia tej inwestycji w Gorzowie Wielkopolskim tym, którzy zaangażowali się, w to, aby ta elektrociepłownia mogła funkcjonować dla miasta. (…) Jest to najnowocześniejsza technologia w Polsce w tej branży" - powiedziała premier.

"Jest to przykład pokazujący, w którym kierunku będziemy zmieniać polską gospodarkę. Rząd PiS wiele uwagi poświęca odbudowie polskiego przemysłu. (...) Konsekwentnie od początku rząd PiS prowadzi mądrą strategię energetyczną. Po pierwsze: bezpieczeństwo energetyczne - chcemy być niezależni. Po drugie konkurencyjności i nowoczesność, to co będzie sprawiało, że polska energetyka będzie oparta o nowoczesne technologie, dajce miejsce pracy, bezpieczne i chroniące środowisko" - dodała Szydło.

Beata Szydło zapowiedziała, że nie jest to ostatnia taka inwestycja.

"Polska polityka gospodarcza, odbudowa polskiego przemysłu, danie szansy nie tylko największym ośrodkom, to jest filozofia, którą przyjęliśmy budując Plan Zrównoważanego Rozwoju i będziemy to kontynuować" - mówiła.

Nowy blok w Elektrociepłowni Gorzów wybudowało konsorcjum firm Siemens Sp. z o.o. oraz Siemens Industrial Turbomachinery na podstawie kontraktu podpisanego w październiku 2013 r. 

Blok o mocy elektrycznej 138 MWe i cieplnej 90 Mwt stanowi niezależny, kompletny obiekt energetyczny. Sprawność produkcji energii elektrycznej netto to minimum 52 proc. w kondensacji, a sprawność całkowita netto przy pracy ciepłowniczej wynosi 83 proc. 


MW/PAP/wpolityce.plWarto poczytać

 1. duda200402018 20.04.2018

  Prezydent Duda wyszedł do rodziców dzieci niepełnosprawnych i… szybko pożałował. To trzeba zobaczyć!

  Prezydent Andrzej Duda spotkał się z protestującymi od środy rodzicami osób niepełnosprawnych.

 2. 1270komunisci 20.04.2018

  Nie będzie zjednoczenia polskich komunistów

  Czarzasty: nie wystartujemy z Partią Razem w wyborach

 3. respectus19042018 19.04.2018

  Kolejny spot kampanii #RespectUs. Nie trzeba milionów, żeby pokazywać polską historię!

  W ostatnich miesiącach na temat mojej ojczyzny wypowiedzianych zostało wiele kłamstw. Teraz oczekują od nas przeprosin.

 4. 1270radalskaa 19.04.2018

  Dobra zmiana dla osób niepełnosprawnych

  Do końca września powstanie pierwsza w Polsce strategia działań na rzecz osób niepełnosprawnych - zapowiedziała w czwartek w Warszawie szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.

 5. 1270chazan 19.04.2018

  Prof. Chazan nowym konsultantem ds. ginekologii i położnictwa

  Profesor Bogdan Chazan został świętokrzyskim konsultantem ds. ginekologii i położnictwa - poinformowała PAP w czwartek rzecznik wojewody świętokrzyskiego Diana Głownia. Na stanowisku zastąpił prof. Wojciecha Rokitę, który z pełnienia tej funkcji zrezygnował pod koniec ubiegłego roku.

 6. 1270onrad 19.04.2018

  Wniosek prezydenta Gdańska do ministra sprawiedliwości o delegalizację ONR

  Wniosek do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry o delegalizację Obozu Narodowo-Radykalnego złożył w czwartek prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Jest to jego reakcja na zjazd i marsz ONR, który odbył się w sobotę w Gdańsku.

 7. 1270zalewska 19.04.2018

  "Wyprawka 300 zł dla uczniów nie wynika z jakichkolwiek oszczędności"

  Propozycja wyprawki 300 zł dla uczniów przed rozpoczęciem roku szkolnego absolutnie nie wynika z jakichkolwiek oszczędności; to są dodatkowe pieniądze, źródło finansowania zostało już wskazane - powiedziała w czwartek minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

 8. ojtad18042018 19.04.2018

  „Chryja pod Radiem Maryja”. Feministki organizują prowokację w dniu urodzin ojca Tadeusza Rydzyka

  W dniu, w którym ojciec Tadeusz Rydzyk będzie świętował swoje 73 urodziny, feministki zaplanowały akcję pod siedzibą Radia Maryja w Toruniu.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook