Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Premier wylicza ile zrobił dla polskich rodzin

07.09.2013

Na specjalnej konferencji prasowej, premier Donald Tusk powiedział, że może z czystym sumieniem powiedzieć, że 100 proc. zobowiązań w ramach Roku Rodziny zostało wykonanych. „Chcemy przekonywać przy pomocy tej i kolejnych akcji, ze macierzyństwo i tacierzyństwo to fajna rzecz” - powiedział Tusk.

Szef rządu pojawił się na konferencji w towarzystwie młodych matek i ojców, a sam mówił o urlopach macierzyńskich i tacierzyńskich. Podkreślał też, że jego gabinetowi udało się poprawić sytuację polskich rodzin:

Dla nas rzeczą istotną jest możliwy obieg informacji, ale i promowanie sposobu bycia i zachowania się rodziców. W przypadku spotu - bo będziemy prezentowali spoty, które mają wypromować działania, jakie polscy rodzice mają od kilkunastu miesięcy - chodzi o obronę godności macierzyństwa, tacierzyństwa i małych dzieci. Tu szczególnie chodzi o metodę in vitro. (...) Chodzi nam o to, by w Polsce nie było atmosfery dwuznaczności wobec rodziców i dzieci, które skorzystały z tej możliwości - mówił premier, sugerując "ataki" na te dzieci, do których - zdaniem premiera - dochodzi w naszym kraju.

Zależy nam, by w naszej ojczyźnie dzieci czuły się dobrze! - dodał Tusk.

Po premierze głos zabrali rodzice, którzy opowiadali o pozytywnych skutkach zmian proponowanych przez rząd. A Donald Tusk kontynuował:

Niebawem minie 9 miesięcy od tego, gdy zapowiedzieliśmy Rok Rodziny. Chcę powiedzieć, że dzisiaj możemy z czystym sumieniem powiedzieć, że 100 procent zobowiązań w ramach Roku Rodziny, wykonaliśmy. Nie oznacza to, że wszystko jest, jak powinno być. Przed nami bardzo dużo pracy. W tę dziewiątą miesięcznicę chce zaprosić organizacje pozarządowe, zorganizujemy też Forum Rodziny... Wiele rzeczy będzie można sensownie zrobić - cieszył się premier.

Zaprezentowano również spoty reklamowe zachęcające do rodzicielstwa oraz promujące dokonania rządu na płaszczyźnie pomocy rodzinie.

Mamy bardzo duże zainteresowanie rodziców zdezorientowanych brakiem informacji. Ciągle stosunkowo niewielu wie o istnieniu strony rodzina.gov.pl, a tam jest konkretna informacja o ułatwieniach i korzyściach dla rodziców. (...) Chcemy przekonywać przy pomocy tej i kolejnych akcji, ze macierzyństwo i tacierzyństwo to fajna rzecz. Coś o tym wiem - mój jeden wnuk zaczął jeździć bez bocznych kółek, a drugi zaczął chodzić - cieszył się premier.

Tusk nie krył ubolewania nad tym, że jego dokonania w dziedzinie pomocy rodzinom nie są odpowiednio przyjęte przez społeczeństwo:

Nie sądzę, żeby ten tydzień obfitował w wydarzenia, które mają charakter promocyjny. Nikt mnie nie przekona, że decyzje, które podejmujemy na przykład w sprawie OFE to sposób na popularność. Robimy to, co do nas należy. Będę się cieszył, jeśli niektóre z tych rzeczy zostaną pozytywnie dostrzeżone. (...) Łaska opinii publicznej i komentatorów na bardzo pstrym koniu jeździ... - mówił premier, ubolewając nad głosami krytyków w sprawie reformy przedszkolnej.

Na zakończenie, pytany przez dziennikarzy, nie chciał powiedzieć, czy w najbliższym czasie wyrzuci z partii Jarosława Gowina. Oznajmił, że "przy dzieciach nie należy mówić o takich sprawach".

Zainteresował Cię artykuł? Dołącz do nas na Facebooku!

wPolityce.pl, lz

[fot: PAP/Bartłomiej Zborowski]

Warto poczytać

 1. dudapapgrygiel 28.05.2017

  Prezydent na pielgrzymce mężczyzn w Piekarach Śl.

  Powołaniem i zadaniem chrześcijan jest czynienie dobra wszędzie tam, gdzie brakuje sprawiedliwości i miłości społecznej - mówił abp Wiktor Skworc do uczestników dorocznej pielgrzymki mężczyzn. W uroczystości uczestniczył prezydent RP Andrzej Duda.

 2. ksszydlopapbednarczyk 28.05.2017

  Ks. Szydło, syn premier, odprawił Mszę prymicyjną

  Ks. Tymoteusz Szydło, syn premier Beaty Szydło, odprawił w niedzielę prymicyjną mszę św. w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w rodzinnym Przecieszynie. W Eucharystii uczestniczyła rodzina wyświęconego dzień wcześniej księdza, w tym szefowa rządu.

 3. pispapdelmanowicz 28.05.2017

  Wyjazdowe posiedzenie klubu PiS

  "Podkarpacie potrzebuje przyśpieszenia" - posłowie PiS na wyjazdowym posiedzeniu klubu w Strachocinie. W przyjętym stanowisku podkreślili m.in. konieczność budowy nowych przejść granicznych ze Słowacją i Ukrainą.

 4. macierewiczzolnierzepapSI 28.05.2017

  Weterani świętują w Giżycku

  Kilkuset żołnierzy i funkcjonariuszy służb mundurowych - uczestników misji zagranicznych - wzięło udział w centralnych obchodach Dnia Weterana Działań poza Granicami Państwa, które odbyły się w niedzielę w Giżycku. Do wieczora trwa tam jeszcze piknik weterana.

 5. mid-17526086 28.05.2017

  Łapiński: prezydent USA odwiedzi Polskę

  Krzysztof Łapiński powiedział, że prezydent Duda podczas szczytu NATO w Brukseli spotkał się z Trumpem i było to „dłuższe spotkanie”.

 6. MKaminski2852017 28.05.2017

  SN zbada pytanie ws. prezydenckich ułaskawień

  Sędziowie SN zbada pytanie prawne dotyczące ułaskawienia przez prezydenta Andrzeja Dudę Mariusza Kamińskiego i innych b. członków szefostwa CBA.

 7. Krzysztof-Lozinski-gfdgdfgfdgdfs 27.05.2017

  Łoziński nowym szefem KOD

  "Dziękuję Mateuszowi za pracę, którą wykonał" - powiedział Łoziński.

 8. Antoni-Macierewicz-gfsdgfdg 27.05.2017

  Macierewicz spotkał się z weteranami

  Szef MON odwiedził uczestników zawodów strzeleckich dla weteranów i poszkodowanych na misjach, które odbyły się na strzelnicy k. Orzysza.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook