Jedynie prawda jest ciekawa


Premier wylicza ile zrobił dla polskich rodzin

07.09.2013

Na specjalnej konferencji prasowej, premier Donald Tusk powiedział, że może z czystym sumieniem powiedzieć, że 100 proc. zobowiązań w ramach Roku Rodziny zostało wykonanych. „Chcemy przekonywać przy pomocy tej i kolejnych akcji, ze macierzyństwo i tacierzyństwo to fajna rzecz” - powiedział Tusk.

Szef rządu pojawił się na konferencji w towarzystwie młodych matek i ojców, a sam mówił o urlopach macierzyńskich i tacierzyńskich. Podkreślał też, że jego gabinetowi udało się poprawić sytuację polskich rodzin:

Dla nas rzeczą istotną jest możliwy obieg informacji, ale i promowanie sposobu bycia i zachowania się rodziców. W przypadku spotu - bo będziemy prezentowali spoty, które mają wypromować działania, jakie polscy rodzice mają od kilkunastu miesięcy - chodzi o obronę godności macierzyństwa, tacierzyństwa i małych dzieci. Tu szczególnie chodzi o metodę in vitro. (...) Chodzi nam o to, by w Polsce nie było atmosfery dwuznaczności wobec rodziców i dzieci, które skorzystały z tej możliwości - mówił premier, sugerując "ataki" na te dzieci, do których - zdaniem premiera - dochodzi w naszym kraju.

Zależy nam, by w naszej ojczyźnie dzieci czuły się dobrze! - dodał Tusk.

Po premierze głos zabrali rodzice, którzy opowiadali o pozytywnych skutkach zmian proponowanych przez rząd. A Donald Tusk kontynuował:

Niebawem minie 9 miesięcy od tego, gdy zapowiedzieliśmy Rok Rodziny. Chcę powiedzieć, że dzisiaj możemy z czystym sumieniem powiedzieć, że 100 procent zobowiązań w ramach Roku Rodziny, wykonaliśmy. Nie oznacza to, że wszystko jest, jak powinno być. Przed nami bardzo dużo pracy. W tę dziewiątą miesięcznicę chce zaprosić organizacje pozarządowe, zorganizujemy też Forum Rodziny... Wiele rzeczy będzie można sensownie zrobić - cieszył się premier.

Zaprezentowano również spoty reklamowe zachęcające do rodzicielstwa oraz promujące dokonania rządu na płaszczyźnie pomocy rodzinie.

Mamy bardzo duże zainteresowanie rodziców zdezorientowanych brakiem informacji. Ciągle stosunkowo niewielu wie o istnieniu strony rodzina.gov.pl, a tam jest konkretna informacja o ułatwieniach i korzyściach dla rodziców. (...) Chcemy przekonywać przy pomocy tej i kolejnych akcji, ze macierzyństwo i tacierzyństwo to fajna rzecz. Coś o tym wiem - mój jeden wnuk zaczął jeździć bez bocznych kółek, a drugi zaczął chodzić - cieszył się premier.

Tusk nie krył ubolewania nad tym, że jego dokonania w dziedzinie pomocy rodzinom nie są odpowiednio przyjęte przez społeczeństwo:

Nie sądzę, żeby ten tydzień obfitował w wydarzenia, które mają charakter promocyjny. Nikt mnie nie przekona, że decyzje, które podejmujemy na przykład w sprawie OFE to sposób na popularność. Robimy to, co do nas należy. Będę się cieszył, jeśli niektóre z tych rzeczy zostaną pozytywnie dostrzeżone. (...) Łaska opinii publicznej i komentatorów na bardzo pstrym koniu jeździ... - mówił premier, ubolewając nad głosami krytyków w sprawie reformy przedszkolnej.

Na zakończenie, pytany przez dziennikarzy, nie chciał powiedzieć, czy w najbliższym czasie wyrzuci z partii Jarosława Gowina. Oznajmił, że "przy dzieciach nie należy mówić o takich sprawach".

Zainteresował Cię artykuł? Dołącz do nas na Facebooku!

wPolityce.pl, lz

[fot: PAP/Bartłomiej Zborowski]

Warto poczytać

 1. Brudzinski20042018 20.04.2018

  "Wynik wyborów w rękach Polaków, a nie ulicy i zagranicy"

  O wygranej lub przegranej PiS zdecydują przy urnach wyborczych Polacy, a nie ulica i zagranica - podkreślał w piątek w Wałczu (Zachodniopomorskie) wiceprezes tej partii Joachim Brudziński

 2. Kukizwiki 20.04.2018

  "Tu ma Pan swoją daninę". Kukiz atakuje Morawieckiego

  Politycy Kukiz'15 krytykują zapowiadaną przez premiera Mateusza Morawieckiego "daninę solidarnościową", którą mają zostać opodatkowani najbogatsi. Pieniądze z daniny zasiliłyby utworzony fundusz wsparcia osób niepełnosprawnych

 3. Berlinwiki 20.04.2018

  Nadchodzi ocieplenie na linii Polska-Niemcy? "Mamy podobne poglądy"

  Polska i Niemcy maja podobne poglądy na zagrożenia za strony Rosji, reformę struktury dowódczej NATO i rolę UE w sprawach bezpieczeństwa - powiedział szef BBN Paweł Soloch, który w piątek wrócił z rozmów w Berlinie

 4. PomnikACwiki 20.04.2018

  Postkomuna w praktyce. Represjonowani w PRL skazani za zamalowanie sierpa i młota!

  Byli olsztyńscy opozycjoniści muszą zapłacić za usunięcie z Pomnika Wdzięczności farby, którą pomalowali symbole sierpa i młota - uznał w piątek sąd rejonowy w Olsztynie. O zwrot kosztów oczyszczenia monumentu pozostającego w rejestrze zabytków wystąpiła gmina

 5. Cieleckasmolensk 20.04.2018

  Cielecka śmieszkuje pod pomnikiem smoleńskim. Jak nisko trzeba upaść, by coś takiego robić?

  - Mnie się przede wszystkim podobało, że to nie jest Polak. To mógł być Francuz albo Amerykanin, ale nie Polak - tak mówiła niedawno o swoim mężu Magdalena Cielecka. Teraz aktorka drwi z ofiar poległych w katastrofie smoleńskiej. Krótko mówiąc, dno i metry mułu

 6. duda200402018 20.04.2018

  Prezydent Duda wyszedł do rodziców dzieci niepełnosprawnych i… szybko pożałował. To trzeba zobaczyć!

  Prezydent Andrzej Duda spotkał się z protestującymi

 7. 1270komunisci 20.04.2018

  Nie będzie zjednoczenia polskich komunistów

  Czarzasty: nie wystartujemy z Partią Razem w wyborach

 8. respectus19042018 19.04.2018

  Kolejny spot kampanii #RespectUs. Nie trzeba milionów, żeby pokazywać polską historię!

  W ostatnich miesiącach na temat mojej ojczyzny wypowiedzianych zostało wiele kłamstw. Teraz oczekują od nas przeprosin.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook