Jedynie prawda jest ciekawa


Premier Szydło: "Rekonstrukcję się robi, a nie o tym opowiada"

04.04.2017

"Program 500+ funkcjonuje zaledwie od roku, ale już teraz przynosi wyraźne rezultaty" - mówiła premier Beata Szydło na wspólnej konferencji z minister Elżbietą Rafalską. Wcześniej odbyło się spotkanie, na którym szefowa Ministerstwa Rodziny przedstawiła Radzie Ministrów „przegląd systemów wsparcia rodziny”.

"Jesteśmy dumni z programu 500+, który przynosi oczekiwane rezultaty. Po pierwsze zmniejszyło się ubóstwo wśród dzieci, program daje realne wsparcie dla rodzin, wyraźnie poprawił się status polskich rodzin. Przyniósł także rezultaty, w które nie każdy wierzył, a mianowicie wzrost dzietności w Polsce" - podkreśliła premier

.Premier Szydło podkreśliła, że dla rządu Prawa i Sprawiedliwości polityka prorodzinna jest najważniejszym priorytetem. Wiążemy politykę rodzinną z polityką rozwoju, będziemy kontynuowali projekty obliczone na rozwój, będzie jednak wspierać także rodziny, bo to jest najlepsza inwestycja na przyszłość - zaznaczyła.Rekonstrukcję się robi a nie opowiada o niej - podkreśliła we wtorek premier Beata Szydło. Jak dodała, każdy minister musi mieć świadomość, że jest oceniany. My wszyscy w rządzie taką świadomość mamy, również premier - podkreśliła Szydło pytana o ocenę ministrów w swoim rządzie. Szefowa rządu na konferencji prasowej została zapytana o rekonstrukcję rządu i czy zdymisjonowany może zostać szef MSZ Witold Waszczykowski. "Podzielam te opinie, że rekonstrukcję się robi, a nie opowiada o niej" - podkreśliła Szydło. "Kiedy będę przeprowadzać rekonstrukcję, będę o tym informować" - zadeklarowała. 

"Każdy minister musi mieć cały czas świadomość, że oczywiście jest oceniany, jego praca jest oceniana i my wszyscy w rządzie taką świadomość mamy, również premier" - dodała Szydło. Premier była też pytana o komentarz do "zdziwienia opozycji", że w piątek odbędzie się głosowanie i dyskusja nad wnioskiem o wotum nieufności dla rządu. "Byłam przekonana, że opozycja przygotowała sama ten wniosek, podpisała go i przynajmniej przeczytała, co tam jest w nim zawarte i napisane. Nie wiem, dlaczego dziwi się, że wniosek jest procedowany, sami złożyli ten wniosek" - powiedziała Szydło.

kk/PAP

[fot. PAP/Marcin Obara]

Warto poczytać

 1. tuskkaczynski15072018 15.07.2018

  Tusk kontra Kaczyński? Jaki: Scenariusz nie do zrealizowania

  Donald Tusk chce się zmierzyć w wyborach prezydenckich z liderem PiS, a nie marionetkami - powiedział Marcin Kierwiński (PO). Według Patryka Jakiego (Zjednoczona Prawica), Tusk tworzy scenariusz nie do zrealizowania, bo nie chce walczyć z prezydentem Andrzejem Dudą.

 2. monciak15072018 15.07.2018

  Nowy pomysł na walkę z narkotykami. Terapeuci od uzależnień wyjdą na ulice Sopotu

  Sopot uruchomił program, w ramach którego w weekendowe noce na głównych ulicach miasta dyżurować będą terapeuci uzależnień. Podpowiedzą oni osobom, które wpadły w nałóg lub są nim zagrożone, gdzie szukać pomocy.

 3. wassermann03072018 15.07.2018

  Kiedy przesłuchanie Donalda Tuska w sprawie Amber Gold? Wassermann: W przyszłym tygodniu ustalimy termin

  W przyszłym tygodniu sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold ustali termin przesłuchania b. premiera, a obecnie szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska - poinformowała PAP przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann (PiS). Jak dodała jego przesłuchanie może się odbyć po 20 września.

 4. 1270birkenau 14.07.2018

  Obcokrajowcy chcieli wynieść z muzeum Auschwitz-Birkenau cegły z krematorium

  Dwójka obcokrajowców chciała wynieść z terenu muzeum Auschwitz-Birkenau cegły pochodzące z krematorium. Na miejscu policjanci prowadzą czynności z udziałem podejrzanych - poinformował PAP sierżant Mateusz Drwal z zespołu prasowego małopolskiej policji.

 5. 1270mmczuk 14.07.2018

  Dobiega końca proces przeciwko M. Maleńczukowi o napaść na działacza pro-life

  Przed krakowskim sądem dobiega końca proces o naruszenie nietykalności cielesnej, jaki muzykowi Maciejowi Maleńczukowi wytoczył z prywatnego oskarżenia działacz pro-life. Jak poinformował sąd na ostatniej rozprawie, wyrok może zostać ogłoszony we wtorek.

 6. 1270grunwald 14.07.2018

  Kolejne wspaniałe zwycięstwo Polski i Litwy nad Niemcami

  W sobotę na Polach Grunwaldzkich wojska polsko-litewskie znów pokonały armię Zakonu Krzyżackiego. W inscenizacji słynnej bitwy sprzed 608 lat wzięło udział 1,3 tys. rekonstruktorów, a rycerskim zmaganiom kibicowało 15 tys. widzów.

 7. pyton11072018 14.07.2018

  Poszukiwania pytona utrudnione przez pogodę

  Nad Wisłą w okolicach Konstancina-Jeziornej (woj. mazowieckie) trwająposzukiwania pytona tygrysiego, którego wylinkę znaleziono na brzegu rzeki w ubiegłym tygodniu. Jak poinformowała PAP straż pożarna, sobotnie poszukiwania są utrudnione ze względu na deszczową pogodę

 8. spiacy-komorowski-14072018 14.07.2018

  Zdjęcie śpiącego Komorowskiego stało się hitem. Zobacz opinie po Zgromadzeniu Narodowym

  Wczorajsze Zgromadzenie Narodowe z okazji 550-lecia powstania polskiego parlamentaryzmu wzbudziło szerokie zainteresowanie opinii publicznej. Nie tylko z powodu samej uroczystości, przemówienia najważniejszych polityków, ale także z powodu zachowania totalnej opozycji

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook