Jedynie prawda jest ciekawa


Premier Szydło przywitała żołnierzy USA w Żaganiu

14.01.2017

"Wszystkim Państwu, którzy w tym ważnym dniu dla Polski, dla Europy, naszego wspólnego bezpieczeństwa zgromadziliście się, żeby razem przeżyć to wielkie święto, mam zaszczyt powiedzieć, że rząd dopełnił starań, które podjął w sprawie bezpieczeństwa" - powiedziała premier Beata Szydło podczas powitania żołnierzy amerykańskich w Żaganiu.

Jak podkreśliła, obecność wojsk USA w Polsce to kolejny krok w realizacji strategii rządu Prawa i Sprawiedliwości dotyczącej wzmacniania bezpieczeństwa Polski i regionu.


"To strategia, którą realizujemy w trosce o przyszłość Polaków i ojczyzny. To podstawowe pragnienie, które każdy z nas nosi w sercu. Każda polska rodzina musi czuć się bezpiecznie w ojczyźnie, co jest obowiązkiem każdego rządu. Będziemy tę strategię realizować konsekwentnie" — zapewniła premier Szydło.

"W Żaganiu witamy żołnierzy amerykańskich. Dziękujemy za obecność i życzymy, żeby ten pobyt zapadł na długo w waszej pamięci. Polacy to gościnny naród, Polska to bezpieczny kraj, cieszymy się że jesteście dzisiaj z nami. Postanowienia, które zapadły na szczycie NATO dzisiaj stają się faktem" — podkreśliła premier.

Zapewniła, że dla polskiego rządu bezpieczeństwo ojczyzny i polaków jest najważniejsze.

"To kwestia nadrzędna i uczynimy wszystko, by wszyscy obywatele mogli czuć się bezpiecznie. Realizowanie takich projektów, budowanie z naszymi sojusznikami strategi obronnych nakierowanych na pokojowe budowanie bezpieczeństwa, jest celem, który przed sobą stawiamy" — mówiła w Żaganiu premier Beata Szydło.

wkt/wPolityce.pl

[fot. screen/tvp info]

Warto poczytać

 1. orlik170702018 17.07.2018

  „Orliki” się rozpadają. Nawet Wyborcza przyznaje, że sztandarowy projekt rządu PO-PSL okazał się klapą

  Ten pomysł miał być jednym z największych osiągnięć rządu Donalda Tuska

 2. konstanty-rokicki17072018 17.07.2018

  Uratował ogromną liczbę istnień w czasie Zagłady. Po wojnie o nim zapomniano, choć jego postawa zasługuje na nieśmiertelną chwałę

  60 lat temu, tj. 18 lipca 1958 roku, zmarł w Lucernie były polski wicekonsul w Szwajcarii, którego okres sprawowania funkcji dyplomatycznej w europejskim państwie przypadł na czas II wojny światowej.

 3. akta17072018 17.07.2018

  Wiadomo już kto palił karty do głosowania i akta sądowe. Sprawę wyjaśnia straż pożarna

  Strażak z OSP w Ożarowie Mazowieckim stwierdził w rozmowie z PAP, że ujawnione w Gołaszewie spalone akta i karty do głosowania to nie efekt przestępstwa. Leszek Stachlewski poinformował, że w pustostanie prowadzone były... badania naukowe dotyczące gaszenia pożarów w archiwach sądowych.

 4. pozarstocznia17072018 17.07.2018

  Pożar w centrum Gdańska. Płonie magazyn stoczniowy

  13 zastępów straży gasi pożar, który wybuchł we wtorek około południa w hali zlokalizowanej w centrum Gdańska - na terenach stoczniowych. W płonącym magazynie składowane są m.in. farby. Gdański magistrat zaapelował do mieszkańców o prewencyjne zamknięcie okien.

 5. tk17072018 17.07.2018

  Jest wyrok TK w sprawie prawa łaski. "Prezydent skorzystał ze swoich uprawnień"

  Wtorkowy wyrok TK w sprawie prawa łaski nie jest zaskoczeniem; prezydent Andrzej Duda skorzystał ze swoich konstytucyjnych uprawnień - oceniła rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

 6. parafianowicz17072018 17.07.2018

  Kolejne przesłuchanie w sprawie Amber Gold. Przed komisją były wiceminister finansów Andrzej Parafianowicz

  We wtorek po godz. 10 zebrała się sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold; jedynym punktem posiedzenia jest przesłuchanie b. wiceministra finansów i Generalnego Inspektora Informacji Finansowej Andrzeja Parafianowicza.

 7. Gersdorf06032018 17.07.2018

  Małgorzata Gersdorf podjęła decyzję w sprawie swojego powrotu do pracy

  Spór o ustawę o Sądzie Najwyższym oraz o odwołanie dotychczasowej Pierwszej Prezes SN Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska podzielił polską społeczność. Zapewne będzie dzielił dalej, a cała sprawa nie przycichnie. Sędzia Gersdorf zamierza wrócić do pracy w poniedziałek

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook