Jedynie prawda jest ciekawa


Premier obiecuje Europę

18.09.2011

Jeszcze kilka lat i nasza opieka medyczna będzie przypominała standardami tę z krajów Europy Zachodniej - mówił premier Donald Tusk podczas uroczystości zakończenia budowy Centrum Medycyny Inwazyjnej.

Szef rządu poinformował, że podobne nowoczesne placówki buduje się w całej Polsce. "To jeszcze ciągle są punkty. To jeszcze nie jest cała taka inteligentna sieć. Jeszcze parę lat zabierze nam i będzie to - jestem przekonany nasz zbiorowy wysiłek - żeby wszędzie w Polsce pacjenci, czy to są dzieci czy ludzie starsi, trafiali do takich miejsc, gdzie oprócz serdecznej opieki i kompetencji lekarzy będzie można liczyć także na najnowocześniejsze metody technologii i komfort" - powiedział Tusk.

Centrum Medycyny Inwazyjnej w Gdańsku to pierwszy nowy szpital publiczny w Trójmieście od 20 lat. Budowa trwała ponad trzy lata, wraz z wyposażeniem pochłonęła prawie 400 mln zł, pieniądze pochodziły z budżetu państwa.

Jedna jaskółka wiosny nie czyni – głosi znane powiedzenie. Choć ukończenie budowy nowoczesnego szpitala w Gdańsku cieszy, nie zmienia to faktu, że w wielu miejscach w Polsce pacjenci mają coraz większe problemy z dostaniem się do lekarza. Oby także oni doczekali do tych europejskich standardów.

MJ

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook