Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Premier obiecał, słowa nie dotrzymał

18.12.2011

"Rzeczpospolita" opisuje walkę małych przedsiębiorców ZUS-em, który egzekwuje od nich rzekomo zaległe składki.

Przed laty mogli opłacać niskie składki do  ZUS od pracy nakładczej. Dzięki temu nie wpłacali pełnych obciążeń od prowadzonej firmy. Od 2009 r. wprowadzono zmiany do ustawy, która zakazała tej praktyki, ale ZUS domaga się od nich zapłacenia zaległości z odsetkami nawet do dziesięciu lat wstecz - pisze dziennik.

Co ciekawe, problem obiecał rozwiązać premier Donald Tusk - 3 dni przed wyborami. Co prawda podczas spotkania w Katowicach nie podszedł do protestujących przedsiębiorców ze Stowarzyszenia Poszkodowanych Przedsiębiorców RP, ale dzień później zaprosił ich na spotkanie i obiecał, że sprawa zostanie załatwiona na drodze prawnej - do końca roku. Chodziło o abolicję i zwrot już zapłaconych ZUSowi pieniędzy.
Nic takiego jednak nie nastąpiło. Przedsiębiorcy przypomnieli więc premierowi o obietnicy i zroganizowali w piątek pikietę przed Centrum Nauki Kopernik - czyli przed budynkiem, w którym odbywały się Europejskie Dni Rozwoju.

Patrzyłam Donaldowi Tuskowi w oczy, kiedy zapewniał, że do końca roku problem zostanie rozwiązany – mówi "Rz" Maja Szlawska ze Stowarzyszenia.

Dziś już wiadomo, że potrwa to znacznie dłużej. Przedstawiciele PO twierdzą bowiem, że sprawa jest skomplikowana. 

 W kampanii wydawała się zapewne dużo prostsza. W końcu chodziło o głosy. A przecież premier obiecał rozwiązanie sprawy podczas spotkania w swoje Kancelarii, do którego doszło z jego inicjatywy. A więc miał dużo czasu, by z problemem się zapoznać i ocenić szanse jego szybkiego rozwiązania.

Mik

[Fot. PAP/Andrzej Hrechorowicz]

Słowa kluczowe:

Donald Tusk

,

przedsiębiorcy

Warto poczytać

 1. cbs2017303 30.03.2017

  Udaremniono przemyt ponad 200 kg haszyszu

  Głównym kierunkiem działania grupy była przestępczość ekonomiczna, akcyzowa i narkotykowa na terenie Unii Europejskiej.

 2. mid-17330081 30.03.2017

  Szarek: „Polskie państwo mówi dziś głosem IPN”

  - Zmieniliśmy świadomość wielu Polaków. To wielkie zwycięstwo i owoc setek publikacji, spotkań, wystaw i konferencji - podkreślił˙w czwartek w Toruniu prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Jarosław Szarek.

 3. tyyyyyys 30.03.2017

  Donald Tusk zostanie przesłuchany 19 kwietnia

  Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk stawi się 19 kwietnia na przesłuchaniu w warszawskiej Prokuraturze Okręgowej, gdzie ma zeznawać jako świadek.

 4. ASDSC06946 30.03.2017

  Państwowa Służba Ochrony zastąpi BOR

  Jak podał resort spraw wewnętrznych, PSO będzie elitarną służbą wyspecjalizowaną w ochronie najważniejszych osób w państwie.

 5. pettty 30.03.2017

  Petru lepszy od premier Szydło?

  Uważam, że Ryszard Petru byłby zdecydowanie lepszym kandydatem na premiera, bo jest dużo bardziej otwarty i patrzy do przodu - podkreślił polityk Nowoczesnej Paweł Rabiej.

 6. ekshunmacjapowazkiSI 30.03.2017

  Kolejna ekshumacja na Powązkach

  Na warszawskich Powązkach Wojskowych ekshumowano ciało kolejnej ofiary katastrofy smoleńskiej. To 17. ekshumacja przeprowadzona w związku ze śledztwem ws. katastrofy. Na prośbę rodziny prokuratura nie ujawnia, o czyj grób chodzi.

 7. IMG0629-1 30.03.2017

  Gigantyczna analiza akt ws. Smoleńska

  „Przeprowadzono również kwerendę obowiązujących w 2010 roku przepisów, powtórzono analizy KBWLLP oraz dokonano wysłuchania dużej ilości świadków".

 8. mid-17329100 29.03.2017

  Prezydent: "Ormiański charakter jest mocno wpisany w Polskę"

  - Ormianie przybyli jako zaproszeni goście, jako mile widziani przybysze - podkreślił prezydent Andrzej Duda.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook