Jedynie prawda jest ciekawa


Premier nie znalazł czasu dla rodziców

02.10.2011

Karolina Elbanowska: Jesteśmy bardzo rozczarowani, że Donald Tusk nie miał dla nas czasu. Tuż przed naszym wiecem, premier odjechał gdzieś w Polskę. Nie znalazł nawet pięciu minut, żeby z nami porozmawiać, wysłuchać co mamy do powiedzenia. Nie przyszliśmy pod Kancelarię Premiera, żeby palić opony, czy wrzeszczeć. Chcieliśmy rozmawiać. Na nasz wiec przybyło wiele rodzin z dziećmi. To była pokojowa manifestacja, bez żadnej agresji. Dzieci rysowały list do pana premiera, puszczano bańki. Panowała rodzinna atmosfera. Nie było się czego obawiać. Jest nam przykro, liczyliśmy, że Donald Tusk się z nami spotka.

Informacja o deklaracji premiera, która jest powtórzeniem słów minister Katarzyny Hall, dotarła do nas przez dziennikarzy. Szkoda, że premier nie powiedział nam tego osobiście. Wciąż liczymy na spotkanie z Donaldem Tuskiem. Liczymy, że ostatecznie rodzice będą mieli wybór, czy posłać dzieci 6-letnie do szkoły czy nie. Robienie reform pod przymusem nie jest dobre.

Przełożenie reformy wiele nie zmieni. Szkoły są nie przygotowane na przyjęcie 6-latków i za rok też nie będą na to gotowe. Jest kryzys i samorządy tną koszty, gdzie się da. Nie wierzymy, że w ciągu roku coś się w szkołach zmieni.

Jako rodzice czujemy się traktowani bardzo niepoważnie, zostaliśmy zignorowani. Być może premierowi bardziej zależy na dotarciu do innych grup społecznych. Dla kibiców znalazł czas, dla rodziców nie.

saż

[Fot. PAP/Bartłomiej Zborowski]

Warto poczytać

 1. Westerplatte 25.04.2018

  Wojna o Westerplatte. Kto odpowiada za bałagan w miejscu uświęconym krwią Polaków?

  Zaczęło się niespełna tydzień temu od wpisu Pawła Adamowicza na Facebooku: – Urząd Miejski w Gdańsku odwiedził protegowany ministra w asyście kamer TVP - napisał prezydent Gdańska

 2. MagdalenaZukFB 25.04.2018

  Jej śmierć wstrząsnęła Polską. Jest raport śledczych z Egiptu

  Prokuratura prowadząca śledztwo ws. śmierci w Egipcie 27-letniej Magdaleny Żuk otrzymała od tamtejszych organów ścigania odpowiedź w ramach pomocy prawnej - poinformowała PAP w środę Prokuratura Krajowa. W związku z tym polskie śledztwo będzie przedłużone

 3. Kijowskiwiki 25.04.2018

  On wrócił! Kijowski protestuje pod Sejmem

  - Gdyby przeciwko obecnej władzy protestowało Stowarzyszenie Łysych (o ile takie istnieje), Kijowski ogoliłby się na glacę i na pewno dołączyłby do protestu. Tak bardzo kocha demokrację i praworządność. I cudzą kasę - skomentował obecność byłego lidera KOD pod Sejmem jeden z internautów

 4. Tarczynskiwpolsce 25.04.2018

  Tarczyński nie wytrzymał: kiedy twój pan Michnik przeprosi za brata?

  Rosyjska propaganda odkryła potencjał pana Tarczyńskiego - napisał na Twitterze redaktor Gazety Wyborczej Bartosz Wieliński. Poseł udzielił szybkiej repliki

 5. lichocka25042018 25.04.2018

  Lichocka dla wPolsce.pl: Projekt „Zatrzymaj aborcję” ma rozbić prawicę

  Ten projekt jest zły, jest źle napisany również dlatego, że jedne dzieci - te chore - ma chronić, a inne dzieci - zupełnie zdrowe - pozwala zabijać - powiedziała w środę o projekcie "Zatrzymaj aborcję" posłanka PiS Joanna Lichocka.

 6. 1270andrzejdudaalfie 25.04.2018

  Prezydent Duda: Musimy ocalić Alfiego Evansa!

  Prezydent Andrzej Duda zabrał głos w sprawie małego Alfie'go Evansa

 7. 1270andrzejdudaetiop 25.04.2018

  Johann: konstytucja RP wymaga korekty lub całkowitej zmiany

  Konstytucja RP wymaga korekty lub całkowitej zmiany - ocenił w środę przedstawiciel prezydenta w KRS Wiesław Johann. Jego zdaniem należy jasno określić relacje pomiędzy władzą wykonawczą, sądowniczą a ustawodawczą.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook