Jedynie prawda jest ciekawa


Mateusz Morawiecki przywitał w Warszawie premiera Macedonii

28.06.2018
premmacedonii28062018
Mateusz Morawiecki przywitał w Warszawie premiera Macedonii

W czwartek po godz. 9. premier Mateusz Morawiecki powitał w KPRM szefa macedońskiego rządu Zorana Zaewa, który składa wizytę w Warszawie. Szefowie obu rządów podczas spotkania mają rozmawiać m.in. o wzmocnieniu współpracy politycznej i gospodarczej między Polską a Macedonią.

To pierwsza wizyta dwustronna na szczeblu premiera w historii stosunków dyplomatycznych Polski i Macedonii, które nawiązano 25 lat temu. Szefowie obu rządów będą rozmawiać podczas roboczego śniadania, następnie zaplanowano wspólną konferencję prasową.

Rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska mówiła PAP przed spotkaniem, że "wizyta podkreśla znaczenie, jakie Polska przykłada do relacji z Republiką Macedonii oraz do prozachodniej polityki prowadzonej przez rząd premiera Zaewa".

- Spotkanie obu premierów ma na celu wzmocnienie współpracy politycznej i gospodarczej między oboma państwami oraz potwierdzenie euroatlantyckiej orientacji macedońskiej polityki zagranicznej - zaznaczyła.

Według Centrum Informacyjne Rządu rozmowa premierów ma dotyczyć współpracy gospodarczej, infrastrukturalnej oraz polityki bezpieczeństwa. Szefowie rządów mają też omówić kwestię starań Macedonii o członkostwo w Unii Europejskiej oraz NATO. "Tematem spotkania będzie także kwestia wsparcia dla integracji europejskiej państw Bałkanów Zachodnich oraz polityka migracyjna" - dodał CIR.
(PAP)

Fot: PAP/Jacek Turczyk

Warto poczytać

 1. 1270kacperer 23.07.2018

  K.Płażyński: chcę być prezydentem Gdańska otwartym na wszystkie głosy

  Chcę być prezydentem otwartym, który będzie wsłuchiwał się we wszystkie głosy bez względu na przynależność partyjną i ideową - zadeklarował w poniedziałek w wywiadzie dla "Radia Gdańsk" kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Gdańska, Kacper Płażyński

 2. 1270lunapark 22.07.2018

  Dramat na wesołym miasteczku w Polsce. Zginął chłopiec

  9-letni chłopiec zmarł po wypadku, do jakiego doszło w niedzielę w wesołym miasteczku w Szczytnie (Warmińsko-mazurskie). Według policji do wypadku doszło w wyniku awarii karuzeli. Lunapark zamknięto.

 3. 1270rozlewkrwijpg 22.07.2018

  "Opozycja chce, żeby w Polsce doszło do rozlewu krwi"

  Mam wrażenie, że opozycja chce, żeby w Polsce doszło do rozlewu krwi - powiedział w niedzielę szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski, komentując ostatnie ataki na biura poselskie PiS.

 4. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 5. pispzpr21072018 22.07.2018

  Zdewastowano biura parlamentarzystów PiS. Wandale pomazali je farbą

  Przed wejściem do biura pojawił się napis: "Czas na sąd ostateczny", a na drzwiach i oknach napisano: "PZPR".

 6. monika-miller 21.07.2018

  Seksowna wnuczka Leszka Millera wyjawiła swój sekret. Ostra reakcja dziadka!

  Monika Miller to prawdziwa gwiazda mediów społecznościowych. Znana jest jest nie tylko z powodu swojej urody i dużej liczby tatuaży. Wnuczka Leszka Millera lubi też zaskoczyć media oryginalną i ciekawą wypowiedzią. Nie inaczej było ostatnio, gdy... pochwaliła się swoją biseksualną orientacją.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook