Jedynie prawda jest ciekawa


Premier ma 28 doradców

20.08.2013

Blisko 7,5 mln zł rocznie rząd wydaje na pensje dla prawie stu doradców, którzy mają szczęście być zatrudnieni w gabinetach politycznych. Największą „brygadą” specjalistów dysponuje premier Donald Tusk w którego gabinecie zasiada aż 28 doradców.

W czasach kryzysu rząd powinien oglądać każdą złotówkę dwa razy zanim ją wyda. W Polsce nie dość, że rząd ma problemy z oszczędzaniem to w przypadku tworzenia nowych stanowisk dla swoich ludzi, podobnie jak w przypadku zadłużenia – usuwa wszystkie progi ostrożnościowe.

Dla przykładu w Kancelarii Premiera jest aż dwudziestu ośmiu takich ludzi, którzy zarabiają średnio prawie 7 tys. zł! Czym się zajmują? - Do ich zadań należy m.in przygotowywanie materiałów, analiz, czy umawianie ministrów na spotkania – czytamy w dzienniku „Super Express”.

W przypadku ministrów liderami pod względem zatrudnionych doradców są: wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński oraz Michał Boni – szef min. administracji i cyfryzacji. Obaj panowie mają po 8 doradców.

W pierwszym na wypłaty dla tych wybrańców idzie aż 61 tys. zł miesięcznie, a w drugim prawie 46 tys. zł – podaje SE.

Przypomnijmy tylko, że w Polsce panuje również moda na bycie wiceminister – zwłaszcza w resorcie gospodarki, bowiem min. Jacek Rostowski posiada, aż 10 wiceministrów w swoim resorcie...

Zainteresował Cię artykuł? Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

SE, lz

[fot: PAP/Grzegorz Michałowski]

Warto poczytać

 1. tuskkaczynski15072018 15.07.2018

  Tusk kontra Kaczyński? Jaki: Scenariusz nie do zrealizowania

  Donald Tusk chce się zmierzyć w wyborach prezydenckich z liderem PiS, a nie marionetkami - powiedział Marcin Kierwiński (PO). Według Patryka Jakiego (Zjednoczona Prawica), Tusk tworzy scenariusz nie do zrealizowania, bo nie chce walczyć z prezydentem Andrzejem Dudą.

 2. monciak15072018 15.07.2018

  Nowy pomysł na walkę z narkotykami. Terapeuci od uzależnień wyjdą na ulice Sopotu

  Sopot uruchomił program, w ramach którego w weekendowe noce na głównych ulicach miasta dyżurować będą terapeuci uzależnień. Podpowiedzą oni osobom, które wpadły w nałóg lub są nim zagrożone, gdzie szukać pomocy.

 3. wassermann03072018 15.07.2018

  Kiedy przesłuchanie Donalda Tuska w sprawie Amber Gold? Wassermann: W przyszłym tygodniu ustalimy termin

  W przyszłym tygodniu sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold ustali termin przesłuchania b. premiera, a obecnie szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska - poinformowała PAP przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann (PiS). Jak dodała jego przesłuchanie może się odbyć po 20 września.

 4. 1270birkenau 14.07.2018

  Obcokrajowcy chcieli wynieść z muzeum Auschwitz-Birkenau cegły z krematorium

  Dwójka obcokrajowców chciała wynieść z terenu muzeum Auschwitz-Birkenau cegły pochodzące z krematorium. Na miejscu policjanci prowadzą czynności z udziałem podejrzanych - poinformował PAP sierżant Mateusz Drwal z zespołu prasowego małopolskiej policji.

 5. 1270mmczuk 14.07.2018

  Dobiega końca proces przeciwko M. Maleńczukowi o napaść na działacza pro-life

  Przed krakowskim sądem dobiega końca proces o naruszenie nietykalności cielesnej, jaki muzykowi Maciejowi Maleńczukowi wytoczył z prywatnego oskarżenia działacz pro-life. Jak poinformował sąd na ostatniej rozprawie, wyrok może zostać ogłoszony we wtorek.

 6. 1270grunwald 14.07.2018

  Kolejne wspaniałe zwycięstwo Polski i Litwy nad Niemcami

  W sobotę na Polach Grunwaldzkich wojska polsko-litewskie znów pokonały armię Zakonu Krzyżackiego. W inscenizacji słynnej bitwy sprzed 608 lat wzięło udział 1,3 tys. rekonstruktorów, a rycerskim zmaganiom kibicowało 15 tys. widzów.

 7. pyton11072018 14.07.2018

  Poszukiwania pytona utrudnione przez pogodę

  Nad Wisłą w okolicach Konstancina-Jeziornej (woj. mazowieckie) trwająposzukiwania pytona tygrysiego, którego wylinkę znaleziono na brzegu rzeki w ubiegłym tygodniu. Jak poinformowała PAP straż pożarna, sobotnie poszukiwania są utrudnione ze względu na deszczową pogodę

 8. spiacy-komorowski-14072018 14.07.2018

  Zdjęcie śpiącego Komorowskiego stało się hitem. Zobacz opinie po Zgromadzeniu Narodowym

  Wczorajsze Zgromadzenie Narodowe z okazji 550-lecia powstania polskiego parlamentaryzmu wzbudziło szerokie zainteresowanie opinii publicznej. Nie tylko z powodu samej uroczystości, przemówienia najważniejszych polityków, ale także z powodu zachowania totalnej opozycji

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook