Jedynie prawda jest ciekawa

Premier Beata Szydło i prezes PiS podsumowują dwa lata rządów. „Dziś Polakom żyje się lepiej”

14.11.2017
konferencja14112017
Premier Beata Szydło i prezes PiS podsumowują dwa lata rządów. „Dziś Polakom żyje się lepiej”

W siedzibie Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie odbyła się wspólna konferencja prasowa premier Beaty Szydło i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

- Polska sytuacja polityczna wymagała zdecydowania, premier Beata Szydło, mimo różnych nacisków, nie zawiodła - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński na wspólnej konferencji z premier, której podziękował za dotychczasowe dokonania rządu na jego dwulecie.

Prezes PiS podkreślił, że dwa lata temu przedstawiciele partii uznali, że "w Polsce mamy do czynienia z wielkim zakresem różnego rodzaju nadużyć".

- Uznaliśmy, że choćby częściowe okiełznanie tego mechanizmu patologicznego, pozwoli na to, by podjąć skuteczną politykę społeczną, politykę, która będzie służyła tym grupom, które dotychczas ze zmian w Polsce skorzystały w niewielkim stopniu a niekiedy nie skorzystały w ogóle i ta diagnoza okazała się diagnozą prawdziwą - powiedział Kaczyński.

-To dzisiaj jest łatwe do pokazania przy pomocy liczb, jest jeszcze tylko kwestia odpowiedzialności politycznej a być może także i odpowiedzialności karnej za doprowadzenie do takiej sytuacji, natomiast są pieniądze i wbrew różnego rodzaju zapowiedziom, że będzie jakiś wielki upadek, jesteśmy w stanie prowadzić politykę, która służy wielkiej części polskich rodzin, tych które przedtem ze zmian w Polsce, z rozwoju gospodarczego nie korzystały - dodał prezes PiS.

Jak zaznaczył, jest to polityka nastawiona nie tylko na wsparcie, takie jak program 500 plus, ale także nastawiona na mechanizm podnoszenia płac oraz rent i emerytur oraz redukcję bezrobocia. Prezes PiS podkreślił, że obecnie jest realizowany Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju wicepremiera Mateusz Morawieckiego i "Polakom żyje się lepiej".

Sytuację po dwóch latach rządów podsumowała również premier Beata Szydło – Pan premier (Kaczyński) podziękował mi za te dwa lata, ale ja muszę zacząć od podziękowań, złożyć podziękowania właśnie na ręce pana premiera Jarosława Kaczyńskiego za zaufanie, jakie otrzymałam dwa lata temu. Chcę też podziękować moim wszystkim koleżankom i kolegom, członkom rządu PiS, Zjednoczonej Prawicy, bo to przede wszystkim ich ciężka praca w tych 24 miesiącach pozwoliła nam na to, że dziś możemy na półmetku mówić o wielu zrealizowanych już deklaracjach wyborczych, które złożyliśmy Polakom i tych pozostałych, które praktycznie w większości zostały już rozpoczęte" – mówiła szefowa rządu.

 Premier dziękowała też posłom PiS za wsparcie dla rządu i dobrą współpracę.

 - Przede wszystkim chcemy podziękować bardzo serdecznie, bardzo gorąco, wszystkim Polakom, którzy na tę dobrą zmianę pozwalają i pomagają nam wprowadzać w życie; dziękujemy państwu za te dwa lata, bo to był rzeczywiście dobry okres dla Polski, ale też okres wytężonej pracy - mówiła premier Szydło.  

autor: Mateusz Roszak, Rafał Białkowski 

CS149FOTMINI

Czas Stefczyka 149/2017

PDF (4,39 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook