Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Prawica Rzeczypospolitej deklaruje wierność

26.04.2014

Prawica Rzeczypospolitej w przeddzień kanonizacji Jana Pawła II deklaruje, że chce “realizować wizję państwa dobra wspólnego, dla którego prawem podstawowym jest Dekalog, a którą Jan Paweł II wskazał Rzeczypospolitej podczas pierwszej pielgrzymki do niepodległej Polski”.

Ojcze Święty, pamiętamy!

W przeddzień kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II Prawica Rzeczypospolitej deklaruje wierność Jego nauczaniu i dziedzictwu. W swej działalności chcemy realizować tę wizję państwa dobra wspólnego, dla którego prawem podstawowym jest Dekalog, a którą Jan Paweł II wskazał Rzeczypospolitej podczas pierwszej pielgrzymki do niepodległej Polski.

Zawsze będziemy też pracować na rzecz tego, by uniwersalne zasady cywilizacji życia i praw rodziny były solidarnie wspierane przez silną opinię chrześcijańską w Europie. Jesteśmy bowiem przekonani, że „Europa nie powinna dzisiaj tylko odwoływać się do swojej chrześcijańskiej przeszłości. Musi także nauczyć się znów kształtować swoją przyszłość w spotkaniu z Osobą i orędziem Jezusa Chrystusa” (Ecclesia in Europa, 2).

Marek Jurek, prezes Prawicy Rzeczypospolitej
Lech Łuczyński, sekretarz generalny Prawicy Rzeczypospolitej
Andrzej Dubiel, rzecznik prasowy Prawicy Rzeczypospolitej

[Fot. PAP/Bartłomiej Zborowski]

Warto poczytać

Facebook