Jedynie prawda jest ciekawa


Prawdziwa twarz "obrońcy demokracji". Wybił okna i wyjął drzwi w mieszkaniu chorej kobiety.

21.12.2017
Farmazontvp
Prawdziwa twarz "obrońcy demokracji". Wybił okna i wyjął drzwi w mieszkaniu chorej kobiety.

Najpierw brutalnie zaatakował dziennikarkę TVP, teraz na jaw wychodzą wstrząsające fakty z życia "ochroniarza" antyrządowych demonstracji. Tymczasem Mateusz Kijowski organizuje akcję w jego obronie.

- Jako zarządca nieruchomości odznaczał się butą i arogancją w stosunku do lokatorów. Czuł się bezkarny. Lokatorzy kamienic, które nadzorował skarżyli się, że są zastraszani. Nachodził ich z kolegami - przekonuje Agnieszka Wojciechowska van Heukelom w rozmowie z portalem wpolityce.pl. 

Działaczka Europejskiego Centrum Inicjatyw Obywatelskich w Łodzi podała też wstrząsającą historię starszej, szcześćdziesięcioletniej kobiety, która była "raczej mało poczytalna" i na którą skarżyli się lokatorzy. - To jak potraktował ją pan Franciszek J. jest karygodne. Metody zachowania tzw. właściciela były brutalne i niezrozumiałe. Wybił okna i wyjął drzwi w mieszkaniu tej chorej kobiety. (...) Tłumaczył, że to doprowadzi do większego przewiewu jej mieszkania. To absurdalne tłumaczenie. Kobieta była niepełnosprawna, częściowo niepoczytalna, więc tym bardziej godne potępienia jest to, że ją dręczył. Wyrwanie okien i drzwi sprawiło, że w mieszkaniu był cały czas przeciąg. Uniemożliwiało to normalne funkcjonowanie. To, co zrobił Franciszek J. jest typową metodą stosowaną przez czyścicieli kamienic. Tak właśnie postępują, gdy chcą się kogoś pozbyć. - przekonuje Wojciechowska van Heukelom.

To jednak nie wszystko, bo Franciszek J. zaniedbywał swoje obowiązki związane z przekazywaniem pobieranych przez mieszkańców opłat do Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. W konsekwencji tych zaniedbań jednej z kamienic będących w jego posiadaniu odcięto wodę.

Jak przekonuje Agnieszka Wojciechowska van Heukelom, należałoby również sprawdzić, czy "Farmazon" legalnie wszedł w posiadanie łódzkich kamienic oraz na jakiej podstawie nimi zarządza. - Mnóstwo kamienic znajduje się w rękach osób, które nie są do tego uprawnione. Tak jest od czasów II wojny światowej. Łódź nie była zniszczona jak Warszawa. Wielu dawnych właścicieli opuściło swoje domy i nigdy do nich nie wróciło, a ich nieruchomości stały się łatwym łupem - podkreśla.

We wtorek okazało się, że podczas przeszukania mieszkaniaFrancisza J. policja znalazł dwie sztuki broni, na którą nie miał on pozwolenia. Działaczowi obywateli RP zostały już przedstawione zarzuty dotyczące użycia przemocy wobec dziennikarzy TVP, oraz nielegalnego posiadania broni. Grozi mu do 14 lat więzienia. Jak się również okazało, Franciszek J. był już karany "i to za groźby karalne, spowodowanie uszczerbku na zdrowiu, prowadzenie samochodu po pijanemu, dwukrotnie za naruszenie zakazu sądowego" - przekonuje portal wpolityce.pl


kh/wpolityce.pl

Warto poczytać

 1. youtuberzy-21062018-r 21.06.2018

  Gwiazdy Youtube będą promować Polskę. Kogo zaproszono do współpracy?

  Siedmiu twórców kanałów na YouTube o międzynarodowym zasięgu przyjedzie do Polski, na zaproszenie Polskiej Organizacji Turystycznej. "Chcemy pokazać Polskę taką, jaka jest: piękną, nowoczesną, otwartą, z nieszablonową ofertą turystyczną" - mówił szef MSiT Witold Bańka

 2. walesa24052018 21.06.2018

  Wałęsa i Kaczyński szykują się do „wieczności”? Zaskakujący wpis byłego prezydenta

  Do Lecha Wałęsy doszły doniesienia, jakoby Jarosław Kaczyński miał udać się na polityczną emeryturę. Sprawę skomentował w dramatycznych i kontrowersyjnych słowach.

 3. zendaya-lublin-21062018 21.06.2018

  Hit sieci. Została sam na sam z "polskimi faszystami". Opowiada jak udało się jej przetrwać

  Mecz Polski z Senegalem wzbudził ogromne emocje w całym kraju. W strefach kibica zgromadziło się wielu kibiców dopingujących polską reprezentację. Jednak do ciekawego zdarzenia doszło w Lublinie, gdzie wśród obecnych znalazła się sympatyczka Senegalu

 4. trzaskowski21062018 21.06.2018

  Szczyt żenady? Zamiast mieszkańców stolicy na „ławkę Trzaskowskiego” trafiają partyjni działacze

  Trudno jest nie odnieść wrażenia, iż kampania Rafała Trzaskowskiego toczy się od wpadki do wpadki.

 5. bydgoszcz-RM-21062018 21.06.2018

  "Żart" prezydenta Bydgoszczy zdenerwował opozycję

  Podczas środowej sesji Rady Miasta Bydgoszcz zatwierdzono większością głosów sprawozdanie finansowe za rok 2017 r. i udzielone zostało absolutorium władzom miasta

 6. burza21062018 21.06.2018

  Zagrożenie II stopnia dla większości kraju. Spodziewane burze z gradem i niezwykle silny wiatr

  IMGW wydało w czwartek ostrzeżenia przed burzami z gradem: w niemal całym kraju obowiązują alerty co najmniej pierwszego stopnia, a ostrzeżenia drugiego stopnia przynajmniej częściowo dotyczą aż czternastu województw. Wiatr w porywach może wynosić do 100 km/h.

 7. medalt21062018 21.06.2018

  Postawili na medycynę alternatywną. Ich dziecko zmarło z niedożywienia

  Sąd Okręgowy w Nowym Sączu podtrzymał w środę wyrok sądu pierwszej instancji skazując znachora z Nowego Sącza Marka H. na 3,5 roku więzienia - poinformowało w środę Radio Kraków. H. udzielał rodzicom półrocznej dziewczynki pseudolekarskich porad, dziecko zmarło z niedożywienia.

 8. Szydlo21042018 21.06.2018

  Szydło na temat plotek o Jarosławie Kaczyńskim "Król jest tylko jeden"

  W Prawie i Sprawiedliwości wszystko jest w jak najlepszym porządku; król jest jeden - prezes Jarosław Kaczyński

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook