Jedynie prawda jest ciekawa


Pracownik ambasady Izraela szuka pokrzywdzonych przez polski antysemityzm. To nie żart

28.02.2018
Tomczewski
Pracownik ambasady Izraela szuka pokrzywdzonych przez polski antysemityzm. To nie żart

Jak umiejętnie podgrzewać atmosferę podczas kryzysu polsko-izraelskiego? Najlepiej znaleźć jak najwięcej informacji o rzekomym współczesnym polskim antysemityzmie. Do internetu wyciekł apel pracownika Ambasady Izraela w Polsce, Grzegorza Tomczewskiego.

Jak widać z grafiki udostępnionej przez fanpage Żelazna Logika, Tomczewski szuka informacji "o przypadkach jakiejkolwiek formy przemocy wobec osób zajmujących się tematyką żydowską, jakie miały miejsce w ostatnich tygodniach w związku ze wzrostem antysemityzmu w Polsce". W komentarzu pod jego postem jedna z osób napisała "wychodziłam z pracy i ok. 17-letnia Izraelka rzuciła w moim kierunku "Polish pig".

Kim jest Tomczewski? Wystarczy poświęcić chwilę na przejrzenie jego profilu na Linkedinie. Działalność zawodową rozpoczął w Amnesty International, by trafić później do Onetu i Gazety Wyborczej. W latach 2013-2017 pracował w Muzeum Historii Żydów Polskich, a obecnie jest zatrudniony w Izraelskiej Ambasadzie. 

Swój wpis wrzucił na profil prywatny na facebooku, ale któryś z jego znajomych "wyniósł" apel. 

Internauci zwrócili uwagę na to, że to nie pierwszy przypadek, kiedy publicznie szuka się materiałów mających uderzyć w Polaków. W 2013 roku TVN szukał osób, które były kiedykolwiek świadkami napaści na Romów w Polsce. 

kh
Fot: wikicommons/ŻelaznaLogika(facebook)

Warto poczytać

 1. 1270andrzejdudaalfie 25.04.2018

  Prezydent Duda: Musimy ocalić Alfiego Evansa!

  Prezydent Andrzej Duda zabrał głos w sprawie małego Alfie'go Evansa

 2. 1270policjaprow 24.04.2018

  Policyjna prowokacja - przechodnie pomagali pijanym kierowcom

  Dwie na cztery osoby zdecydowały się pomóc pijanemu kierowcy wyjechać z parkingu podczas policyjnej prowokacji, przeprowadzonej we wtorek w Katowicach. W jednym przypadku reakcja była bierna, a tylko w jednym - prawidłowa.

 3. 1270popieluszko50 24.04.2018

  Prezydent wręczył bratu bł. ks. Popiełuszki i jego żonie medal za 50 lat pożycia małżeńskiego

  Brat błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, Józef i jego żona Alfreda, odebrali we wtorek w Pałacu Prezydenckim z rąk prezydenta Andrzeja Dudy i pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy medale za długoletnie pożycie małżeńskie.

 4. 1270rafalskaaaa 24.04.2018

  Podpisano porozumienie ws. wsparcia osób niepełnosprawnych

  To sukces środowisk osób niepełnosprawnych; widzę tu dobrą wolę, że rząd chce spełnić niektóre postulaty - oceniła podpisanie porozumienia rządu i części środowisk osób niepełnosprawnych Ewa Krawczyk z Fundacji Pomóż Innym.

 5. Chrzanowskawiki 24.04.2018

  Polska będzie miała kolejną błogosławioną. Była współpracowniczką Karola Wojtyły

  W sobotę w Krakowie-Łagiewnikach odbędzie się beatyfikacja Hanny Chrzanowskiej. To postać, która wspaniale wpisuje się w obchody stulecia odzyskania niepodległości i czterdziestolecia wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża - podkreśla metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski

 6. Lichocka22042018 24.04.2018

  Lichocka o Terlikowskim: Pajac zupełny

  - Zachował się jak hałaśliwy pajac w tej sprawie i nie będę wobec niego używać taryfy ulgowej po tym co napisał - tak posłanka PiS skomentowała słowa Terlikowskiego na temat jej wypowiedzi dotyczącej aborcji

 7. sejm22042018 24.04.2018

  Masażyści wejdą do Sejmu

  Do dyspozycji protestujących osób niepełnosprawnych na czas wizyty masażystów w Sejmie zostanie udostępniony pokój dziennikarski na pierwszym piętrze, nieopodal miejsca protestu - poinformował dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook