Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Pożegnanie abpa Tokarczuka

02.01.2013

O godzinie 11.00 w katedrze w Przemyślu odbędą się uroczystości pogrzebowe śp. ks. abp. Ignacego Tokarczuka. Na łamach prasy o zmarłego arcybiskupa wspominają inni pasterze Kościoła w Polsce.

W Przemyślu rozpoczęły się uroczystości żałobne śp. ks. abp. Ignacego Tokarczuka, arcybiskupa seniora archidiecezji przemyskiej, zmarłego 29 grudnia ubiegłego roku. Wczoraj w Domu Biskupim w Przemyślu i katedrze biskupi, kapłani, siostry zakonne, przedstawiciele ludzi pracy, „Solidarności” oraz setki wiernych modlili się w intencji księdza arcybiskupa.

"Ks. abp Ignacy Tokarczuk to świadek Ewangelii, niezłomny pasterz, który stał przy swoich, który z całym szacunkiem odnosił się do władz, ale też nigdy nie uległ i nigdy nie pertraktował, jeśli chodziło o dobro wiernych, nie ustępował, nie szedł na kompromisy ze złem" - wspomina w "Naszym Dzienniku" ks. bp Stanisław Stefanek, członek Papieskiej Rady ds. Rodziny.

Z kolei wątek zaangażowania abpa Tokarczuka w obronę katolickich mediów podkreślił metropolita częstochowski, abp Wacław Depo: "Świętej pamięci ks. abp Ignacy Tokarczuk był człowiekiem zawsze wiernym prawdzie, i to niezależnie od czasów, w jakich żył. Był sługą prawdy. Walczył o katolickie środki przekazu. W tym wymiarze zawsze był jasny i czytelny. Był obrońcą Radia Maryja i Telewizji Trwam" - powiedział "Naszemu Dziennikowi".

ll, "Nasz Dziennik"

[Fot. Wikipedia]

Słowa kluczowe:

arcybiskup

,

Radio Maryja

,

ewangelizacja

CS145fotMINI

Czas Stefczyka 145/2017

PDF (8,85 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook