Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Powstanie raport o naprawie Rzeczypospolitej

19.12.2012

Kandydat PiS na premiera Piotr Gliński i przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Obrony Demokratycznego Państwa Krzysztof Szczerski zapowiadają przygotowanie na wiosnę raportu o naprawie Rzeczypospolitej. Chcemy wywołać "wiosnę obywateli" - podkreślili.

- To ma być raport, który chcemy skierować do obywateli. Chcemy nakłonić obywateli do tego, by dzięki temu raportowi rozpoczęli w swoich środowiskach debatę o tym, jak naprawić Rzeczypospolitą

- mówił w Sejmie Szczerski.

Zdaniem posła PiS, „obywatele muszą wziąć większą odpowiedzialność za sprawy polskie, bo sprawy kraju idą w złym kierunku i tylko obywatele mogą przywrócić państwo na właściwe tory".

Gliński powiedział, że raport pomoże mu w dopracowaniu programu, który zostanie zaprezentowany wraz z wnioskiem o konstruktywne wotum nieufności. PiS taki wniosek chce złożyć w styczniu.

Jak zaznaczył, raport będzie się opierał na wnioskach z debat eksperckich, które w ostatnim czasie organizowało Prawo i Sprawiedliwość, pracach zespołu ds. obrony demokratycznego państwa, a także będzie sięgał do wiedzy specjalistów z różnych dziedzin.

- Tam będą wyraziste tezy do dyskusji. Chcemy wzbudzić obywatelską refleksję o stanie państwie, wywołać wiosnę obywateli

- mówił kandydat PiS na premiera. Według niego raport ma dotyczyć m.in. "nadużyć demokracji i ograniczenia wolności w Polsce". Kandydat PiS na premiera wskazywał też m.in. na - jego zdaniem - blokowanie opozycji w mediach, tendencyjne przekazy w mediach i zmniejszające się członkostwo Polaków w organizacjach pozarządowych.

- To jest klęska społeczeństwa obywatelskiego w Polsce po wejściu do UE - zaznaczył.

Według niego w Polsce brakuje też powszechnego dostępu do tanich usług prawniczych. Szczerski wspomniał z kolei o prawach opozycji parlamentarnej. Jego zdaniem, zagrażają im m.in. brak wpływu opozycji na kształtowanie prac parlamentu. Według posła PiS, zanika także funkcja kontrolna parlamentu.

Slaw/ PAP

[FOTO: PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. siemoniak-stare 22.05.2017

  Siemoniak atakuje Wojska Obrony Terytorialnej

  Były szef MON krytykuje nowy rodzaj sił zbrojnych powołany przez Antoniego Macierewicza.

 2. mid-17522101 22.05.2017

  Prezydent o Wodeckim: odszedł wybitny muzyk

  Jeden z najpopularniejszych polskich piosenkarzy, skrzypek, trębacz i kompozytor Zbigniew Wodecki zmarł w poniedziałek w Warszawie.

 3. mid-17522108 22.05.2017

  Prezydent Duda: Singapur jest naszym ważnym partnerem

  "Pan prezydent Singapuru dokonał szerszego otwarcia drzwi na współpracę i za to bardzo serdecznie dziękuję" - podkreślił prezydent otwierając Polsko-Singapurskie Forum Biznesowe.

 4. SiedzibaTelewizjiPolskiejwWarszawie2017 22.05.2017

  TVP: Zarzuty o cenzurowaniu festiwalu w Opolu są nieprawdziwe

  - Zarzuty o funkcjonowaniu cenzury artystów występujących na Festiwalu Opole 2017 są nieprawdziwe i naruszają dobre imię spółki - oświadczyła w poniedziałek TVP.

 5. kownacki 22.05.2017

  Kownacki: Caracale to największa afera Platformy

  Wiceminister obrony odpowiada na ataki polityków opozycji.

 6. ciarkaSITVPinfo 22.05.2017

  Dymisje w dolnośląskiej policji

  - Komendant dolnośląskiej policji, jego zastępca ds. prewencji i komendant miejski zostali odwołani ze stanowisk przez szefa MSWiA w związku ze śmiercią Igora Stachowiaka. Powodem utrata zaufania i niedopełnienie obowiązków - poinformował w poniedziałek rzecznik KGP mł. insp. Mariusz Ciarka.

 7. mid-epa05979655 22.05.2017

  Wałęsa kpi z ABW: Wyczyściłem wszystko

  - Wyczyściłem wszystko, więc mogą do mnie przyjść - mówi Lech Wałęsa nt. informacji, że ABW będzie chciała sprawdzić dokumenty, które niedawno opublikował w internecie.

 8. mac65 22.05.2017

  Platforma chce do środy dokumenty z MON

  Posłowie PO wystosowali w poniedziałek pismo ponaglające do szefa MON Antoniego Macierewicza, by udostępnił im kolejne dokumenty ws. zakupu śmigłowców dla wojska.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook