Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Powstaje naukowa biografia śp. Lecha Kaczyńskiego

14.04.2012

Grupa polskich historyków pracuje nad pierwszą biografią śp. Lecha Kaczyńskiego. Zamiar wydania książki o tragicznie zmarłym prezydencie ujawnił Jarosław Kaczyński.

Naukowa biografia Lecha Kaczyńskiego jest już przygotowywana. Nie wiem czy uda się ją skończyć na trzecią rocznicę tragedii smoleńskiej. To jest rzecz bardzo ważna, bo w dużej ilości książek, które ukazały się po tragedii smoleńskiej jest ogromna ilość błędów faktograficznych - mówił szef PiS.

Jarosław Kaczyński zaznaczył, że liczy na to, że książka „pozwoli różne sprawy ostatecznie wyjaśnić”.

Jak podaje portal wPolityce.pl, pracami nad biografią śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego kieruje jeden z najbardziej znanych i cenionych historyków w Polsce. Wyniki pracy zespołu mamy poznać w 2013 roku.

Polska Agencja Prasowa podaje, że publikacja, o której mówił Jarosław Kaczyński, to nie jedyna książka o zmarłym prezydencie. Naukowcy z macierzystej uczelni Lecha Kaczyńskiego - Uniwersytetu Gdańskiego przygotowują poświęconą mu księgę pamiątkową. Premiera zaplanowana jest na początek maja. Ma odbyć się w Muzeum Powstania Warszawskiego, które powstało z inicjatywy Lecha Kaczyńskiego.

saż,PAP
[Fot. Wikipedia.pl]

Warto poczytać

Facebook