Jedynie prawda jest ciekawa


Posłowie źli, że musieli zostać dłużej w Sejmie

15.05.2012

Posłowie, którzy w piątek opuszczali budynek Sejmu, byli zatrzymywani przez protestujących związkowców „Solidarności”, którzy przykuli się do barierek otaczających parlament. Dziś część posłów skarży się, że musiała zostać dłużej w pracy. Oni zaraz po tym, jak wydłużyli okres pracy Polaków do 67. roku życia, chcieli szybko czmychnąć do domów.

Posłowie cofnięci przed związkowców szukali możliwości jak najszybszego wyjścia z Sejmu. Jedni próbowali szukać wyjścia w miejscach mało znanych, inni kręcili się bez koncepcji. Część z posłów, jak Stefa Niesiołowski, była wściekła i sfrustrowana. Niesiołowski swoją złość postanowił wyładować na Ewie Stankiewicz. Inni wyładowywali się, pomstując na związkowców i kłócąc się z nimi.

Jedną z posłanek, której wściekłość dała się odczuć, była posłanka PO Magdalena Kochan. Nie mogąc się wydostać z terenu Sejmu, posłanka rozważała nawet… lot helikopterem na koszt państwa. A wszystko z powodu prowokacji „Faktu”. Dziennikarz gazety podając się za pracownika Kancelarii Sejmu zaproponował posłance lot.

– Tak bardzo chcę z tego skorzystać, bo jeżeli nie mogę lecieć teraz, to mam chociaż nadzieję, że jutro rano polecę do Szczecina – powiedziała posłanka, tłumacząc, że niedługo odlatuje jej samolot. Kochan zaczęła nawet szukać wśród działaczy PO chętnych na państwowy lot. – Mam tu jeszcze posła Hoka, on też chętny – dodała.

Jak widać, żeby nawiać z pracy posłanka Magdalena Kochan jest w stanie nawet naciągnąć państwo. A sama kazała Polakom siedzieć w pracy do 67. roku życia.

KL
[PAP/Tomasz Gzell]

Warto poczytać

 1. czaputowicz20012018 20.01.2018

  Czaputowicz spotka się Timmermansem. "Chcę pokazać dobrą wolę i nawiązać osobiste kontakty"

  Poprosiłem o spotkanie z Fransem Timmermansem (wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej), by pokazać dobrą wolę i nawiązać osobiste kontakty.

 2. Kogut190120181 19.01.2018

  Fala krytyki po głosowaniu w sprawie senatora Koguta "To więcej niż zbrodnia, to błąd"

  "Jeśli PiS przegra, to właśnie przez pychę. Wstyd", "Izba kolesiów" - tak internauci komentują decyzję Senatu o niewyrażeniu zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta

 3. Petruflickr 19.01.2018

  Spisek? Petru ujawnia kulisy jego odwołania z przewodniczącego Nowoczesnej

  - Wtedy każdy gdzieś leciał, z innych partii też lecieli - tak o słynnym locie podczas puczu grudniowego mówi dziś Ryszard Petru. W rozmowie z tvn24 były lider Nowoczesnej przekonywał, że padł ofiarą spisku wewnątrz partii

 4. Kogut19012018 19.01.2018

  Jest decyzja Senatu w sprawie senatora Koguta. Miał przyjmować łapówki

  Senat nie zgodził się w piątek na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta, o co wnioskowała do izby prokuratura. Za wyrażeniem zgody głosowało 32 senatorów, przeciw było 37, a 19 wstrzymało się od głosu

 5. 1270ludziesacase 19.01.2018

  Bielan: decyzja polityczna ws. reparacji - po zakończeniu prac zespołu parlamentarnego

  - Kwestia odszkodowań wojennych nie była jeszcze poruszana w oficjalnych relacjach z Niemcami; decyzja polityczna w tej sprawie będzie podejmowana po zakończeniu prac parlamentarnego zespołu ds. reparacji - powiedział w piątek wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

 6. macierewicz25112017 18.01.2018

  Mocna wypowiedź Antoniego Macierewicza w sprawie aneksu WSI. Wszyscy na to czekamy!

  - Aneks do raportu z weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych powinien zostać ujawniony przez prezydenta Andrzeja Dudę.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook