Jedynie prawda jest ciekawa


Posłowie PO odesłani z MON z kwitkiem

05.05.2017

"Najazd” posłów Platformy Obywatelskiej na Ministerstwo Obrony Narodowej miało pokazać, że posłowie największej partii opozycyjnej chcą „ujawnić” wielką aferę. Tymczasem przedstawiciele MON przyjęli „delegację” PO z otwartymi ramionami przekazując jej pełną wiedzę i dokumentację.

"Nie mamy nic do ukrycia i tak jak powtarzaliśmy wielokrotnie oraz powtarzało ministerstwo rozwoju, że w negocjacjach offsetowych, dr Berczyński, nie miał nigdy dostępu. Ani do negocjacji, ani do dokumentów" - mówił Michał Dworczyk, wiceminister obrony narodowej.

"Zapytano nas o pełnomocnictwo dr Berczyńskiego i na jakiej podstawie zostało ono wydane. Tymczasem nigdy nie był pełnomocnikiem, działał na podstawie ustnego zlecenia ministra obrony, które szef MON może wydać każdemu pracownikowi" - dodał podkreślając, że cała dokumentacja przekazana Berczyńskiemu była dokumentacją archiwalną. "Nie ma żadnego dowodu, by dr Berczyński mógł zapoznać się z dokumentacją offestową" - podkreślał minister Bartosz Kownacki.

"Przygotowaliśmy kilka tysięcy stron, a posłowie nie byli zainteresowani całością dokumentacji. Czy tak wygląda sprawowanie mandatu posła? To pokazuje jakość opozycji. Państwo z PO prosili o dodatkowe materiały, my prosiliśmy o chwilę czasu. Chodziło o certyfikat bezpieczeństwa. Posłowie nie chcieli poczekać, a potem kłamali, że dr Berczyński nie posiadał tego certyfikatu. Gdyby zaczekali to dowiedzieliby się, że taki istnieje" - relacjonował Kownacki.

Posłowie PO pytali o postępowanie, które ma toczyć się na śmigłowce wielozadaniowe. Takie postępowanie w ogóle się nie toczy! Posłowie PO pomylili je z postępowaniem na zakup śmigłowców specjalistycznych!Z czym więc zapoznawał się dr Berczyński? I tu największa niespodzianka dla posłów Platformy Obywatelskiej, gdyż chodziło o dokumentacje dotyczącą poczynań rządu Platformy Obywatelskiej i PSL."Chodzi o dokumentacje techniczną zamkniętej części przetargu w trakcie której wyłoniono śmigłowce caracal" - powiedział Michał Dworczyk.

Zdaniem przedstawicieli MON, posłowie PO nie chcieli zapoznać się z obecnymi przedsięwzięciami dotyczącymi śmigłowców, a ich pytania miały być sformułowane nieprecyzyjnie i niedbale. W MON trzeba było się domyślać o co chodzi posłom PO."Posłowie rzekomo znają się na kwestiach przetargowych, a nie potrafili zadać poprawnych pytań, dotyczących tej materii. Posłowie pytali często o sprawy, których nie ma" - relacjonował Dworczyk.

Przedstawiciele MON podkreślają, że szopka z którą mamy do czynienia, ma odwrócić uwagę od tego co wyprawiano z przetargiem w czasach PO i PSL."Zmieniano zasadnicze warunki przetargu w latach 2014 - 2015 w takich sposób, by to caracal wygrał przetarg. Dr Berczyńskiego nie miał i nie mógł mieć żadnego wpływu na negocjacje offsetowe. Nigdy nie był tez tym zainteresowany" - zwrócił uwagę minister Dworczyk. MON przypomina, że śledztwo w sprawie wyboru caracali prowadzi prokuratura w Szczecinie, a Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi postępowanie sprawdzające.

kk/wPolityce.pl

[fot. PAP/Marcin Obara]

Warto poczytać

 1. policjasejm21072018 21.07.2018

  Cztery osoby w areszcie po protestach przed Sejmem. Dziennikarz Gazety Wyborczej namawia do walki z policją

  Do „odbijania” zatrzymanych i walki z policją namawiał protestujących Wojciech Czuchnowski, dziennikarz Gazety Wyborczej.

 2. schmidt-20072018 20.07.2018

  Schmidt usprawiedliwia akcję z bagażnikiem. Absurdalne tłumaczenie

  Posłanka Joanna Schmidt na antenie Polsat News odniosła się do ostatnich wydarzeń przed gmachem polskiego Sejmu. Parlamentarzystka zdecydowała się na przewiezienie dwóch osób w bagażniku swojego samochodu

 3. Petruflickr 20.07.2018

  Skandaliczny wpis Petru! Polityk zaatakował Annę Walentynowicz

  Sejm przyjął dziś większością głosów uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2019 Rokiem Anny Walentynowicz.

 4. nurowska20072018 20.07.2018

  To są plany totalnych? Nurowska: "Zrobiłam laleczkę Piotrowicza, wbijam szpilki". Odpowiedź Agnieszki Holland szokuje

  Sympatyzująca z KOD-em polska pisarka Maria Nurowska postanowiła kolejny raz włączyć się w polityczny spór toczący się w Polsce.

 5. duda08032018 20.07.2018

  Prezydent zapowiedział 2-dniowe referendum ws. zmian w Konstytucji

  Prezydent RP Andrzej Duda na piątkowej konferencji zapowiedział dwudniowe referendum dotyczące zmian w konstytucji, które ma się odbyć w dniach 10-11 listopada

 6. 1270zamkniete3opaze 20.07.2018

  Odrażająca manipulacja polskojęzycznej niemieckiej gazety

  To już wyższy poziom manipulacji. Dziennikarze „Gazety Wrocławskiej” z należącej do niemieckiego koncernu grupy Polska Press udowodnili, że im nie jest wszystko jedno. Kto według nich odpowiada za plagę sinic i pozamykane polskie plaże? Wiadomo – PiS

 7. mieszkowski-20072018 20.07.2018

  Polska kadra była słaba, bo brakowało jej graczy z Aryki oraz Azji? Przemówienie posła Nowoczesnej podbija sieć

  Przyczyn słabości polskiej reprezentacji na mundialu w Rosji doszukiwał się każdy, od piłkarskiego eksperta po zwykłego, niedzielnego kibica. W rolę krytyka, na sejmowej mównicy, wcielił się również poseł Nowoczesnej, Krzysztof Mieszkowski

 8. sasin-gersdorf-20072018 20.07.2018

  Sasin w mocnych słowach o Gersdorf: Jest emerytką, czy się jej to podoba, czy też nie

  Dotychczasowa I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf jest dzisiaj emerytką i powinna korzystać z wolnego czasu - powiedział w piątek w "Sygnałach dnia" w PR3 szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook