Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Posłowie PO mogą przejść do PiS-u i Nowoczesnej

20.11.2015

Rywalizacja o przewodnictwo w Platformie Obywatelskiej sprawiła, że rządzącej do niedawna partii grozi rozłam. Gotowość przyjęcia parlamentarzystów chcących opuścić PO wyrażają PiS i Nowoczesna.

„Gdyby chcieli z nami współpracować, żeby była nowa dobra konstytucja, to taka koalicja konstytucyjna jest w Sejmie potrzebna”- powiedział Superstacji Marek Suski poseł PiS.

PiS-owi brakuje 73 głosów do większości konstytucyjnej (do zmiany ustawy zasadniczej potrzeba 307 głosów). W tej sprawie partia Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na ruch  Kukiz'15 (41 posłów), ale brakuje jej jeszcze 32 posłów PO, Nowoczesnej lub PSL-u. 

Jednak ręce w kierunku polityków Platformy Obywatelskiej wyciąga również ugrupowanie Ryszarda Petru. „Jeżeli pojawią się tacy posłowie, to oczywiście będziemy rozmawiać. Rozmowa jest dobra na wszystko. Jeżeli będą tam takie osoby, które mają jakiś konflikt programowy, polityczny i to będzie zarzewiem ich problemów w Platformie Obywatelskiej, to rzeczywiście widzę tutaj możliwość rozmowy, przedyskutowania priorytetów programowych takiej osoby. Jeżeli będą one zgodne z naszymi, to rzeczywiście możemy zacząć rozmowy o możliwości przystąpienia do naszych szeregów” - mówiła w rozmowie z Superstacją Kamila Gasiuk-Pihowicz, rzeczniczka Nowoczesnej.

gah/Superstacja

[Fot. PAP/Tomasz Gzell]

Słowa kluczowe:

konstytucja

,

koalicja

,

poseł

,

PiS

Warto poczytać

Facebook