Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Poseł Żalek za bardzo konserwatywny dla PO

07.08.2014

Politycy Platformy Obywatelskiej blokują kandydaturę swojego byłego partyjnego kolegi, a obecnie posła Polski Razem Jacka Żalka, który stara się o powołanie do Sejmowej Komisji Etyki Poselskiej. Powód. Żalek jest zbyt konserwatywny...

Platforma zablokowała ten pomysł, uznając, że - tu cytat - Żalek jest osobą „skrajnie konserwatywną i nietolerancyjną”. Izabela Mrzygłocka (poseł PO) napisała do marszałek Kopacz mały donos, w którym skarżyła się na poglądy swojego byłego kolegi.

Pytana przez dziennikarzy o swoje stanowisko Mrzygłocka ucina rozmowę, przekonując, że to po prostu stanowisko klubu Platformy. Zdaniem posłów rządzącej partii poglądy polityka Polski Razem po prostu dyskwalifikują go do sprawowania funkcji w Komisji Etyki Poselskiej. Co ciekawe, kandydatura Armanda Ryfińskiego, skrajnie lewackiego antyklerykała z Twojego Ruchu, do innej z komisji nie sprawiała kłopotów.

A nam się po prostu wydaje, że ta sprawa obrazuje lepiej, czym jest PO niż wiele rozmów i analiz. Po prostu partia Tuska wykonuje radykalny skręt w lewo.

Rzeczpospolita, lw, lz

[fot: YT]

Słowa kluczowe:

Jacek Żalek

,

Platforma Obywatelska

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook