Jedynie prawda jest ciekawa


Poseł Nowoczesnej, który skazał dziennikarza

21.12.2016

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło razem z innymi politykami opozycji blokował mównicę sejmową z kartką "Wolne Media". Misiło jednak przez wiele lat sądził się z dziennikarzem Andrzejem Markiem za jego publikację i doprowadził redaktora do skazania - czytamy w "Gazecie Polskiej Codziennie".

Proces ten był jedną z głośniejszych spraw sądowych przeciwko dziennikarzowi w III RP, a w obronie redaktora występowali nawet dziennikarze, protestując w Sejmie.

Sprawa zaczęła się od publikacji Andrzeja Marka, w której umieścił wyniki śledztwa dziennikarskiego na tematu naczelnika Wydziału Promocji Urzędy Gminy w Policach, Piotra Misiłę, obecnego posła Nowoczesnej. Redaktor naczelny "Wieści Polickich" zarzucał Misile niejasne powiązania na styku polityki i biznesu oraz nadużywanie własnego stanowiska. Polityk w odpowiedzi wytoczuł Markowi sprawę karną z art. 212.

Sąd Rejonowy w Szczecinie w 2003 r. skazał dziennikarza na trzy miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata.

Jednak po jego skardze do Europejskiego Trybunału Człowieka w Strasburgu wypłacono mu zadośczuczynie w wysokości 1,5 tys. Euro, a w czerwcu 2007 r. redaktor naczelny "Wieści Polickich" został ułaskawiony przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego.


ak/"GPC"/tvp.info

[fot. YouTube/wSensie.tv]

Warto poczytać

 1. 1270morawieckirozwoj 23.05.2018

  Morawiecki: postawiliśmy przed sobą zadanie równomiernego rozwoju Polski

  Inaczej niż nasi poprzednicy postawiliśmy przed sobą takie zadanie, żeby Polska rozwijała się równomiernie - powiedział w środę w Bystrzycy Kłodzkiej premier Mateusz Morawiecki. Apelował o wsparcie dla obozu rządzącego tak, aby mógł "przez najbliższe 5-10 lat zmieniać Polskę".

 2. 1270rafalskaelz 23.05.2018

  Elżbieta Rafalska nie wyklucza włączenia w sprawę protestu osób niepełnosprawnych mediatora

  Szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska nie wyklucza włączenia mediatora w sprawę protestu osób niepełnosprawnych w Sejmie. "Różne warianty są możliwe" - mówiła minister w środę w Łomży (Podlaskie).

 3. truck23052018 23.05.2018

  Nowy pomysł na aktywizację uchodźców. Niemcy będą ich uczyć prowadzenia ciężarówek

  Jednym z powodów, dla których Niemcy przyjęli ogromne ilości uchodźców – o którym rzadko mówi się głośno – była chęć zapchania luk na rynku pracy tanią siłą roboczą.

 4. 1270annairadzio 23.05.2018

  Prawdziwy mąż stanu. Radek Sikorski żalił się żonie na J. Kaczyńskiego

  Mojemu mężowi po wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego było przykro i był wzburzony - zeznała w środę Anne Applebaum w procesie, który b. szef MSZ Radosław Sikorski wytoczył prezesowi PiS. Dodała, że takie wypowiedzi wpływają na to, jak Sikorski jest postrzegany za granicą.

 5. 1270policjasw 23.05.2018

  15-latka uratowała znajomą z internetu od śmierci

  15-latka z Jasienicy uratowała o rok starszą koleżankę z wirtualnego świata, która chciała popełnić samobójstwo. Zaniepokoił ją wpis w internecie. Powiadomiła o nim szkolnego pedagoga. Resztą zajęli się policjanci. Zdążyli w ostatniej chwili - podała policja.

 6. Laboratorium 22.05.2018

  Groźna choroba trafiła do Polski? Tajemniczy zgon w Świnoujściu

  Załoga statku, który przypłynął do Świnoujścia z Liberii, została objęta kwarantanną po tym, jak w niedzielę zmarł jeden z członków załogi. Procedury epidemiologiczne wprowadzono też w świnoujskim szpitalu. U drugiego marynarza z tego samego statku stwierdzono malarię

 7. Plotgranicawiki 22.05.2018

  Trump chce ogrodzić granicę z Meksykiem, Morawiecki z Białorusią i Ukrainą. Nie chodzi jednak o imigrantów

  Rząd we wtorek nie przyjął projektu dot. budowy płotu, który miałby chronić naszą wschodnią granicę przed ASF. Jak zapowiedział premier Mateusz Morawiecki, w ciągu siedmiu dni zbierze się zespół kilku ministrów, który przedyskutuje kwestię budowy tej zapory

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook