Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Pomnik smoleński w Kraśniku

31.12.2014

W Kraśniku powstanie pomnik upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej. Będzie składał się z dużego napisu „Smoleńsk” oraz godła Polski, pod którym znajdzie się biało-czerwona szachownica.

Jak podaje „Dziennik Wschodni”, radni ustalili już miejsce, w którym może się on znajdować. Członkowie komitetu na rzecz budowy pomnika podkreślają, że jest to inicjatywa społeczna i potrzebne pieniądze nie będą pochodziły ze środków publicznych.

Uchwałę o budowie pomnika przy ul. Urzędowskiej przyjęto jednogłośnie. W trakcie poniedziałkowej sesji radni poznali również plany wnioskodawców oraz autora projektu pomnika smoleńskiego.
"Chciałem stworzyć bryłę, która w przestrzeni zamrozi nam się w naszej pamięci" - tłumaczy Andrzej Krawczak, artysta z Kraśnika.
Pomnik będzie składał się z dużego napisu „Smoleńsk” oraz godła Polski, pod którym znajdzie się biało-czerwona szachownica. Na monumencie zostaną umieszczone imiona i nazwiska ofiar katastrofy rządowego TU-154 z 10 kwietnia 2010 r. oraz informacja, że polska delegacja leciała na uroczystości upamiętniające zbrodnię w Katyniu.

Członek Komitetu na Rzecz Budowy Pomnika Pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej Jarosław Stawiarski (PiS) podkreśla, że budowa pomnika to inicjatywa społeczna.
Pieniądze publiczne nie będą w to angażowane - zapewnia Stawiarski w rozmowie z „Dziennikiem Wschodnim”.
Naszym celem jest upamiętnienie najwybitniejszych Polaków, przede wszystkim Lecha i Marię Kaczyńskich, którzy zginęli pod Smoleńskiem. To inicjatywa szeroko obywatelska, bo w tym komitecie zaangażowaliśmy ludzi dobrej woli, którym leży na sercu upamiętnienie tych tragicznych wydarzeń
– tłumaczy. Pomnik stanie w sąsiedztwie 96 dębów posadzonych w 2011 r.

ansa/ Dziennik Wschodni/Radio Maryja

[fot.ansa]

Słowa kluczowe:

Katyń

,

pomnik

Warto poczytać

Facebook