Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Pomnik smoleński w Kraśniku

31.12.2014

W Kraśniku powstanie pomnik upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej. Będzie składał się z dużego napisu „Smoleńsk” oraz godła Polski, pod którym znajdzie się biało-czerwona szachownica.

Jak podaje „Dziennik Wschodni”, radni ustalili już miejsce, w którym może się on znajdować. Członkowie komitetu na rzecz budowy pomnika podkreślają, że jest to inicjatywa społeczna i potrzebne pieniądze nie będą pochodziły ze środków publicznych.

Uchwałę o budowie pomnika przy ul. Urzędowskiej przyjęto jednogłośnie. W trakcie poniedziałkowej sesji radni poznali również plany wnioskodawców oraz autora projektu pomnika smoleńskiego.
"Chciałem stworzyć bryłę, która w przestrzeni zamrozi nam się w naszej pamięci" - tłumaczy Andrzej Krawczak, artysta z Kraśnika.
Pomnik będzie składał się z dużego napisu „Smoleńsk” oraz godła Polski, pod którym znajdzie się biało-czerwona szachownica. Na monumencie zostaną umieszczone imiona i nazwiska ofiar katastrofy rządowego TU-154 z 10 kwietnia 2010 r. oraz informacja, że polska delegacja leciała na uroczystości upamiętniające zbrodnię w Katyniu.

Członek Komitetu na Rzecz Budowy Pomnika Pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej Jarosław Stawiarski (PiS) podkreśla, że budowa pomnika to inicjatywa społeczna.
Pieniądze publiczne nie będą w to angażowane - zapewnia Stawiarski w rozmowie z „Dziennikiem Wschodnim”.
Naszym celem jest upamiętnienie najwybitniejszych Polaków, przede wszystkim Lecha i Marię Kaczyńskich, którzy zginęli pod Smoleńskiem. To inicjatywa szeroko obywatelska, bo w tym komitecie zaangażowaliśmy ludzi dobrej woli, którym leży na sercu upamiętnienie tych tragicznych wydarzeń
– tłumaczy. Pomnik stanie w sąsiedztwie 96 dębów posadzonych w 2011 r.

ansa/ Dziennik Wschodni/Radio Maryja

[fot.ansa]

Słowa kluczowe:

Katyń

,

pomnik

Warto poczytać

 1. szyd-st 21.10.2016

  Premier Szydło: Polski rząd odpowie KE

  "Szukamy dialogu i przede wszystkim staramy się prowadzić dyskusję merytorycznie, a nie tak, jak czasami - mam wrażenie -niektóre podmioty czy instytucje, które bardziej politycznie angażują się w sprawę" - podkreśliła premier.

 2. brzeskawikipediaSI 21.10.2016

  Wyjaśnią śmierć Jolanty Brzeskiej?

  Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej wszczął śledztwo ws. niedopełnienia obowiązków przez warszawskich policjantów i prokuratorów, którzy mieli nieprawidłowo prowadzić i nadzorować śledztwo ws. śmierci Jolanty Brzeskiej.

 3. mid-16a21057 21.10.2016

  Szokujące ustalenia komisji Berczyńskiego

  „Tezy komisji MAK nie znajdują potwierdzenia, była to nieudolna próba zatuszowania prawdziwej winy katastrofy”.

 4. mid-16a21012stf 21.10.2016

  Sejm jednomyślnie za ochroną dzieci

  "Dobro dziecka jest wartością chronioną konstytucyjnie" – przypomniał Andrzej Dera, przedstawiając prezydencki projekt ws. zaostrzenia kar za przestępstwa wobec dzieci.

 5. krzysztofkwiatkowski 21.10.2016

  Kwiatkowski bez immunitetu

  Posłowie w głosowaniu zdecydowali o uchyleniu immunitetu prezesowi Najwyższej Izby Kontroli Krzysztofowi Kwiatkowskiemu. "Za" głosowało 409 posłów.

 6. carac-st 21.10.2016

  Przetarg na śmigłowce pod lupą CBA

  CBA analizuje zawiadomienie dot. możliwych nieprawidłowości przy przetargu na śmigłowce dla polskiej armii złożone przez posła PiS Michała Dworczyka; potem podejmie kontrolę w tej sprawie.

 7. mid-16a21011 21.10.2016

  PO chce komisji śledczej ws. Caracali

  "Niczego się nie boimy, wszystko na stół chcemy wyłożyć i chcemy o tym wszystkim rozmawiać na komisji śledczej".

 8. ec183c522d0244a28910420090869fe7 20.10.2016

  Rafalska o pracy zespołu „Za życiem”

  "Zespół 'Za życiem' pracuje bardzo intensywnie, ale nie chcemy mówić o wypracowanych rozwiązaniach, zanim nie zostaną one zaakceptowane przez panią premier".

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook