Jedynie prawda jest ciekawa


Polsko-słowackie konsultacje międzyrządowe

31.05.2017

W środę w Warszawie rozpoczęły się polsko-słowackie konsultacje międzyrządowe pod przewodnictwem premierów Beaty Szydło oraz Roberta Fico. Konsultacje mają być okazją do rozmowy o współpracy gospodarczej, handlowej i inwestycyjnej.

Po spotkaniu premierów Polski i Słowacji odbędzie się sesja plenarna. Konsultacje mają zakończyć się przed godz. 16. 


"Takie spotkania to jeden z formatów i płaszczyzn naszych wzajemnych relacji, bo oprócz relacji dwustronnych, które mamy, i których ucieleśnieniem najlepszym są konsultacje międzyrządowe - ostatnie takie konsultacje odbyły się w 2013 r. - ze Słowakami współpracujemy również w ramach Grupy Wyszehradzkiej" - ocenił rzecznik rządu Rafał Bochenek.

 Jak podkreślił, środowe spotkanie "będzie doskonałą okazją, żeby porozmawiać o współpracy gospodarczej, handlowej i inwestycyjnej, poruszyć również kwestię rozbudowy infrastruktury nie tylko drogowej, ale także gazowej". Bochenek dodał, że Polska i Słowacja mają także wiele wspólnych spraw i inicjatyw, których bronią na forum Unii Europejskiej. 

"Są to kwestie współpracy gospodarczej, czyli kwestia chociażby rewizji dyrektywy o delegowanych pracownikach, mamy wspólny interes i wspólnie w tej sprawie na forum UE ze Słowakami występowaliśmy. To również kwestia gazociągu Nordstream 2 oraz również bieżące sprawy europejskie. Na pewno tymi sprawami zajmą się ministrowie jak i również premierzy podczas tych konsultacji" - zapowiedział Bochenek.

wkt/PAP

[fot. PAP/Rafał Guz]

Warto poczytać

 1. 23.04.2018

  Były poseł Samoobrony rosyjsko-chińskim szpiegiem. Jest akt oskarżenia

 2. Lis23042018 23.04.2018

  Lis próbował uderzyć w Kaczyńskiego posuwając się do manipulacji. Nie wyszło

  Zdjęcie wychodzącego z domu Donalda Tuska stało się dla redaktora naczelnego "Newsweeka" okazją do manipulacji

 3. Tusk23042018 23.04.2018

  "Tusk powinien być napiętnowany za szkodliwe decyzje ws. Smoleńska"

  Donald Tusk powinien być napiętnowany za szkodliwe decyzje jakie podejmował po katastrofie smoleńskiej; obiecywał, że państwo zrobi wszystko, by szybko i skutecznie ją wyjaśnić i tutaj skłamał - podkreślił w poniedziałek szef KSRM Jacek Sasin

 4. duda08032018 23.04.2018

  Prezydent pod ostrzałem. Namawiają go do zmiany decyzji

  Referendum konsultacyjne ws. konstytucji to autorski pomysł prezydenta Andrzeja Dudy; wycofanie się z niego byłoby dobry krokiem - ocenił w poniedziałek szef KSRM Jacek Sasin. Jego zdaniem referendum ma sens wtedy, gdy poddaje się pod nie "pewne gotowe propozycje"

 5. JanPawelIIwiki 23.04.2018

  Były kamerdyner Jana Pawła II przerywa milczenie

  Były kamerdyner Jana Pawła II Angelo Gugel ujawnił, że przed inauguracją pontyfikatu papież przeczytał mu przygotowaną homilię i poprosił o pomoc z włoskim akcentem. Dziennikowi "Corriere della Sera" opowiedział, że widział papieża odprawiającego egzorcyzmy

 6. brudzinski22042018 22.04.2018

  Wiceprezes PiS: "Powinniśmy się bać i czuć odpowiedzialność przed narodem"

  Podczas spotkania w Kostrzynie nad Odrą (Lubuskie) szef MSWiA i wiceprezes PiS Joachim Brudziński powiedział, że jego partia nie obawia się "totalnej opozycji" czy zagranicy, ale musi czuć odpowiedzialność przed narodem.

 7. donald220420218 22.04.2018

  Donald Tusk świętuje urodziny. Dostał radę od przyjaciół, którą pochwalił się w sieci

  - Moi przyjaciele przekonali mnie, bym w 61 urodziny wystartował z Instagramem. Więc zacząłem z drobną pomocą moich wnuków – napisał na Twitterze Donald Tusk.

 8. biedron22042018 22.04.2018

  Robert Biedroń namawia do obalenia rządu? I narzeka: "Bycie Polakiem stało się obciachem"

  "Wszystko co sprawi, że odsuniemy te niedemokratyczne siły od władzy jest dobre"

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook