Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Polskę obrażać wolno?

20.08.2013

Administracja popularnego portalu Facebook toleruje szkalujące Polskę i Polaków inicjatywy - pisze "Gazeta Polska Codziennie". Dodaje, że interwencje użytkowników nic nie dają.

"GPC" zaznacza, że czytelnicy alarmują, że administracja Facebooka zezwala na umieszczanie zdjęć obraźliwych dla Polaków. Gazeta opisuje sytuację sprzed kilku miesięcy, gdy na portalu upubliczniono zdjęcie polskiej flagi w... sedesie. Obok znalazł się apel: "Spuśćmy nacjonalizm, gdzie jego miejsce".

Mimo licznych apeli i interwencji czytelników i internautów, administracja nie zareagowała na takie zdjęcie. "GPC" zaznacza, że to nie pierwszy przypadek znieważania symboli narodowych na Facebooku.

Gazeta przypomina, że administracja portalu jest znacznie szybsza, gdy jakiś użytkownik internetu umieści treści obrażające mniejszości seksualne. Wtedy interwencja jest natychmiastowa. Gdy idzie o prowadzenie stron antypolskich oraz szkalujących Kościół katolicki i papieża Jana Pawła II prośba o interwencje nic nie daje. Strony, na których obraża się Polaków, polską flagę i godło, nie przeszkadzają administracji serwisu.

"Dziękujemy za poświęcenie czasu na zgłoszenie treści, które Twoim zdaniem naruszają nasze standardy społeczności. Zgłoszenia takie jak to przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa na Facebooku i stwarzania tu przyjaznego miejsca" - komunikat Facebooka wyświetlający się po zgłoszeniu nadużycia brzmi jak żart.

TK,GPC
[Fot. Stefczyk.info]
Słowa kluczowe:

Polska

,

Facebook

Warto poczytać

 1. AW4269 26.10.2016

  Macierewicz: Rosyjskie korwety na Bałtyku niepokoją

  „Przemieszczanie takich okrętów na Bałtyk zmienia układ sił”.

 2. b446fe58f6ba4879a9dd308ecd99db25 26.10.2016

  Terlecki: PO chce zatuszować swoje kłamstwa

  Zespół parlamentarny PO ds. katastrofy smoleńskiej to zasłona dymna dla kłamstw, które słyszeliśmy przez lata - powiedział w środę szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

 3. smiglowceil 26.10.2016

  MON: 7 mld zł na zbrojenia

  „Po raz pierwszy od wielu lat polska armia otrzyma nowoczesne uzbrojenie”.

 4. beatapap 26.10.2016

  Beata Szydło na posterunku

  Symboliczne przekazanie kluczy do sześciu posterunków policji, to bardzo ważny dzień dla mieszkańców Wielkopolski -– powiedziała premier Beata Szydło podczas otwarcia jednego z wielkopolskich posterunków w Godzieszach Wielkich.

 5. police-378255960720 26.10.2016

  Zatrzymano osobę prowadzącą Dom Schronienia w Zgierzu

  Łódzka policja - na polecenie Prokuratury Okręgowej w Łodzi - zatrzymała w środę rano Marka N., który prowadził Dom Schronienia w Zgierzu. Ostatnio zmarło pięć osób, które wcześniej przebywały w tej placówce, a kilkadziesiąt trafiło do szpitali.

 6. mid-16a25131 25.10.2016

  Szydło zapowiada program dla niepełnosprawnych

  Do końca roku zostanie przyjęty kompleksowy program dla niepełnosprawnych, w najbliższych dniach zaprezentowana zostanie pierwsza ustawa tego dotycząca - zadeklarowała na konferencji prasowej premier Beata Szydło.

 7. komorowski-ste 25.10.2016

  Komorowski: PiS ściga wrogów politycznych

  Były prezydent ocenia sytuację w rok po wyborach parlamentarnych.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook