Jedynie prawda jest ciekawa

Polskę obrażać wolno?

20.08.2013

Administracja popularnego portalu Facebook toleruje szkalujące Polskę i Polaków inicjatywy - pisze "Gazeta Polska Codziennie". Dodaje, że interwencje użytkowników nic nie dają.

"GPC" zaznacza, że czytelnicy alarmują, że administracja Facebooka zezwala na umieszczanie zdjęć obraźliwych dla Polaków. Gazeta opisuje sytuację sprzed kilku miesięcy, gdy na portalu upubliczniono zdjęcie polskiej flagi w... sedesie. Obok znalazł się apel: "Spuśćmy nacjonalizm, gdzie jego miejsce".

Mimo licznych apeli i interwencji czytelników i internautów, administracja nie zareagowała na takie zdjęcie. "GPC" zaznacza, że to nie pierwszy przypadek znieważania symboli narodowych na Facebooku.

Gazeta przypomina, że administracja portalu jest znacznie szybsza, gdy jakiś użytkownik internetu umieści treści obrażające mniejszości seksualne. Wtedy interwencja jest natychmiastowa. Gdy idzie o prowadzenie stron antypolskich oraz szkalujących Kościół katolicki i papieża Jana Pawła II prośba o interwencje nic nie daje. Strony, na których obraża się Polaków, polską flagę i godło, nie przeszkadzają administracji serwisu.

"Dziękujemy za poświęcenie czasu na zgłoszenie treści, które Twoim zdaniem naruszają nasze standardy społeczności. Zgłoszenia takie jak to przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa na Facebooku i stwarzania tu przyjaznego miejsca" - komunikat Facebooka wyświetlający się po zgłoszeniu nadużycia brzmi jak żart.

TK,GPC
[Fot. Stefczyk.info]
CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook