Jedynie prawda jest ciekawa


Ziobro: Sienkiewicz działał na zlecenie premiera

07.08.2014

„Decyzje oraz rzeczy o którym rozmawiali panowie Belka i Sienkiewicz – szef MSZ sam nie mógł zrealizować. Była potrzebna do tego decyzja jego mocodawcy – premiera Donalda Tuska” - powiedział na antenie Radia Maryja prezes Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro.

Zdaniem polityków Solidarnej Polski w rozmowach szefa MSZ i prezesa NBP doszło do przekroczenia uprawnień. Jednak były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podkreśla, że ich zawiadomienie do prokuratury jest rozszerzone o osobę premiera Donalda Tuska.

- Rozszerzyliśmy zakres zawiadomienia prokuratorskiego na osobę premiera Donalda Tuska, gdyż zakres nagranych rozmów, które trafiły do opinii publicznej uznaliśmy, że w tej sprawie szef MSZ Bartłomiej Sienkiewicz nie występował we własnym imieniu – ale reprezentował stanowisko swojego mocodawcy – mówił Ziobro w Radiu Maryja.

Jak podkreśla polityk minister Sienkiewicz nie ma mocy decyzyjnych wobec spraw o których była mowa w trakcie spotkania:

- Decyzje i rzeczy o którym rozmawiali panowie Belka i Sienkiewicz – szef MSZ sam nie mógł zrealizować. Była potrzebna do tego decyzja jego mocodawcy – premiera Donalda Tuska – analizował Ziobro.

Podkreślił, że rząd nastawiony jest na wykorzystywanie państwa:

- Rząd traktuje Polskę jak prywatny folwark. Traktują nasz kraj jak zieloną wyspę na której tylko politykom rządzącym ma żyć się dobrze – przypomniał polityk.

Decyzję prokuratury dotyczącą wszczęcia postępowania ocenił jako bardzo dobrą:

- Dobrze się stało, że postępowanie wobec tych polityków będzie się toczyć. Dlatego widać u rządzących takie zdenerwowanie – oni wiedzą, że ich czas się kończy(...) rządzący mają problem. Będzie się dużo mówić o tej sprawie i Polacy będą wiedzieć i pamiętać jaki rządzący mają stosunek do państwa polskiego – podkreślał prezes Solidarnej Polski.

Dodał, że pojawią się próby ukręcenia głowy sprawie:

- Trzeba pilnować tego śledztwa i czuwać. Bo doskonale wiemy, że będą zakulisowe bardzo ostre naciski na prokuraturę – podkreślił.

Na koniec małe wspomnienia Zbigniewa Ziobro o Sławomirze Nowaku:

- Minister Sławomir Nowak był słabym, marnym i szkodliwym politykiem, który przyglądał się beztrosko – jak oszukiwani się polscy przedsiębiorcy budujący drogi i autostrady – powiedział Ziobro.

Radio Maryja, lz

[fot: ansa]


Warto poczytać

 1. 1270bialymarsz 24.03.2018

  Kilkaset osób na "Białym marszu" przeciwko aborcji

  Kilkaset osób, zwolenników ochrony życia i przeciwników aborcji wzięło udział w "Białym marszu", który w sobotę przeszedł ulicami Poznania. Wiele osób niosło białe tulipany, śpiewano: "Poznań za życiem".

 2. 1270petrukukla 24.03.2018

  Będzie zawiadomienie do prokuratury ws. spalenia kukły Ryszarda Petru

  Przewodniczący Nowoczesnej w Podlaskiem, poseł Krzysztof Truskolaski poinformował w sobotę, że złoży zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa przez działaczy Młodzieży Wszechpolskiej, którzy spalili w piątek kukłę b. szefa Nowoczesnej Ryszarda Petru.

 3. 1270janocha 24.03.2018

  Bp Janocha: Wielki Post jest po to, żebyśmy usłyszeli głos Boga

  Wielki Post jest po to, żebyśmy usłyszeli głos Boga, a my ciągle uciekamy w rozrywkę - mówił w sobotę bp Michał Janocha do młodzieży, zgromadzonej w Świątyni Opatrzności Boże z okazji obchodów XXXIII Światowych Dni Młodzieży w Archidiecezji Warszawskiej.

 4. Szymczuk24032018 24.03.2018

  Niezwykłe zdjęcie z wizyty Prezydenta na Węgrzech. Uwagę zwraca jeden szczegół

  Na fotografii wykonanej przez prezydenckiego fotografa Jakuba Szymczuka widać Andrzeja Dudę wraz z Aderem Janosem - Prezydentem Węgier. Zdjęcie wykonano w miejscowości Veszprem w której odbywa się Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej

 5. Boniwiki 24.03.2018

  Prawdziwa twarz walczącego z mową nienawiści Boniego. Określił ich mianem "ścierwa"

  Tak często podkreśla, że walczy z mową nienawiści, że sam zaczyna jej używać. Według europosła PO TVP to "ścierwo"

 6. MWPetru23032018 23.03.2018

  "Przynosi negatywne skutki dla Polski" Narodowcy spalili kukłę znanego polityka!

  Działacze Młodzieży Wszechpolskiej spalili w piątek na happeningu w Białymstoku kukłę b. szefa Nowoczesnej Ryszarda Petru. Nowoczesna uważa, że to skandal i sprawą z urzędu powinny się zająć policja i prokuratura. Jeśli tak się nie stanie, Petru zapowiedział, że sam zwróci się do prokuratury

 7. Duda23032018 23.03.2018

  Prezydent kapituluje w sprawie reformy sądownictwa? Kontrowersyjne słowa Andrzeja Dudy

  Jeśli zmiana pewnych rozwiązań uspokoiłaby KE, to ja nie widzę problemu - kilka elementów możemy zmienić, bo dla mnie to są kwestie o charakterze technicznym, nie likwidują instytucji tej reformy - powiedział prezydent Andrzej Duda odnosząc się do propozycji zmian w ustawach dot. sądownictwa

 8. ks-Tomasz-Jegierski23032018 23.03.2018

  Episkopat odcina się od księdza, który stawia zarzuty finansowe Morawieckiemu

  Ks. Tomasz Jegierski nie przynależy do żadnej diecezji w Polsce; nie jest w polskich strukturach kościelnych - poinformowało na Twitterze Biuro Prasowe KEP, odnosząc się do sprawy duchownego, który stawia zarzuty finansowe Kornelowi Morawieckiemu

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook