Jedynie prawda jest ciekawa

Ziobro: Sienkiewicz działał na zlecenie premiera

07.08.2014

„Decyzje oraz rzeczy o którym rozmawiali panowie Belka i Sienkiewicz – szef MSZ sam nie mógł zrealizować. Była potrzebna do tego decyzja jego mocodawcy – premiera Donalda Tuska” - powiedział na antenie Radia Maryja prezes Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro.

Zdaniem polityków Solidarnej Polski w rozmowach szefa MSZ i prezesa NBP doszło do przekroczenia uprawnień. Jednak były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podkreśla, że ich zawiadomienie do prokuratury jest rozszerzone o osobę premiera Donalda Tuska.

- Rozszerzyliśmy zakres zawiadomienia prokuratorskiego na osobę premiera Donalda Tuska, gdyż zakres nagranych rozmów, które trafiły do opinii publicznej uznaliśmy, że w tej sprawie szef MSZ Bartłomiej Sienkiewicz nie występował we własnym imieniu – ale reprezentował stanowisko swojego mocodawcy – mówił Ziobro w Radiu Maryja.

Jak podkreśla polityk minister Sienkiewicz nie ma mocy decyzyjnych wobec spraw o których była mowa w trakcie spotkania:

- Decyzje i rzeczy o którym rozmawiali panowie Belka i Sienkiewicz – szef MSZ sam nie mógł zrealizować. Była potrzebna do tego decyzja jego mocodawcy – premiera Donalda Tuska – analizował Ziobro.

Podkreślił, że rząd nastawiony jest na wykorzystywanie państwa:

- Rząd traktuje Polskę jak prywatny folwark. Traktują nasz kraj jak zieloną wyspę na której tylko politykom rządzącym ma żyć się dobrze – przypomniał polityk.

Decyzję prokuratury dotyczącą wszczęcia postępowania ocenił jako bardzo dobrą:

- Dobrze się stało, że postępowanie wobec tych polityków będzie się toczyć. Dlatego widać u rządzących takie zdenerwowanie – oni wiedzą, że ich czas się kończy(...) rządzący mają problem. Będzie się dużo mówić o tej sprawie i Polacy będą wiedzieć i pamiętać jaki rządzący mają stosunek do państwa polskiego – podkreślał prezes Solidarnej Polski.

Dodał, że pojawią się próby ukręcenia głowy sprawie:

- Trzeba pilnować tego śledztwa i czuwać. Bo doskonale wiemy, że będą zakulisowe bardzo ostre naciski na prokuraturę – podkreślił.

Na koniec małe wspomnienia Zbigniewa Ziobro o Sławomirze Nowaku:

- Minister Sławomir Nowak był słabym, marnym i szkodliwym politykiem, który przyglądał się beztrosko – jak oszukiwani się polscy przedsiębiorcy budujący drogi i autostrady – powiedział Ziobro.

Radio Maryja, lz

[fot: ansa]


Wiadomości ze świata

więcej
CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook