Jedynie prawda jest ciekawa


Ziobro: Sienkiewicz działał na zlecenie premiera

07.08.2014

„Decyzje oraz rzeczy o którym rozmawiali panowie Belka i Sienkiewicz – szef MSZ sam nie mógł zrealizować. Była potrzebna do tego decyzja jego mocodawcy – premiera Donalda Tuska” - powiedział na antenie Radia Maryja prezes Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro.

Zdaniem polityków Solidarnej Polski w rozmowach szefa MSZ i prezesa NBP doszło do przekroczenia uprawnień. Jednak były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podkreśla, że ich zawiadomienie do prokuratury jest rozszerzone o osobę premiera Donalda Tuska.

- Rozszerzyliśmy zakres zawiadomienia prokuratorskiego na osobę premiera Donalda Tuska, gdyż zakres nagranych rozmów, które trafiły do opinii publicznej uznaliśmy, że w tej sprawie szef MSZ Bartłomiej Sienkiewicz nie występował we własnym imieniu – ale reprezentował stanowisko swojego mocodawcy – mówił Ziobro w Radiu Maryja.

Jak podkreśla polityk minister Sienkiewicz nie ma mocy decyzyjnych wobec spraw o których była mowa w trakcie spotkania:

- Decyzje i rzeczy o którym rozmawiali panowie Belka i Sienkiewicz – szef MSZ sam nie mógł zrealizować. Była potrzebna do tego decyzja jego mocodawcy – premiera Donalda Tuska – analizował Ziobro.

Podkreślił, że rząd nastawiony jest na wykorzystywanie państwa:

- Rząd traktuje Polskę jak prywatny folwark. Traktują nasz kraj jak zieloną wyspę na której tylko politykom rządzącym ma żyć się dobrze – przypomniał polityk.

Decyzję prokuratury dotyczącą wszczęcia postępowania ocenił jako bardzo dobrą:

- Dobrze się stało, że postępowanie wobec tych polityków będzie się toczyć. Dlatego widać u rządzących takie zdenerwowanie – oni wiedzą, że ich czas się kończy(...) rządzący mają problem. Będzie się dużo mówić o tej sprawie i Polacy będą wiedzieć i pamiętać jaki rządzący mają stosunek do państwa polskiego – podkreślał prezes Solidarnej Polski.

Dodał, że pojawią się próby ukręcenia głowy sprawie:

- Trzeba pilnować tego śledztwa i czuwać. Bo doskonale wiemy, że będą zakulisowe bardzo ostre naciski na prokuraturę – podkreślił.

Na koniec małe wspomnienia Zbigniewa Ziobro o Sławomirze Nowaku:

- Minister Sławomir Nowak był słabym, marnym i szkodliwym politykiem, który przyglądał się beztrosko – jak oszukiwani się polscy przedsiębiorcy budujący drogi i autostrady – powiedział Ziobro.

Radio Maryja, lz

[fot: ansa]


Warto poczytać

 1. petru09042018 19.07.2018

  Troje posłów z zakazem wjazdu na teren Sejmu

  Troje posłów - Ryszard Petru, Joanna Schmidt i Joanna Scheuring-Wielgus, którzy w środę uczestniczyli w zorganizowaniu transportu na teren Sejmu osobom postronnym, nie może wjeżdżać do parlamentu do końca bieżącego posiedzenia - poinformował dyrektor Centrum Informacyjne Sejmu Andrzej Grzegrzółka.

 2. weiss19072018 19.07.2018

  Szewach Weiss naprawdę obraził Polaków. Tłumaczenie nie pozostawia złudzeń

  W niedawno przeprowadzonym wywiadzie prof. Szewach Weiss wypowiadał się na temat relacji polsko-żydowskich w kontekście II wojny światowej. Jak donoszą angielskojęzyczne media, profesor miał oskarżyć polski rząd na uchodźstwie o mordowanie żydów.

 3. cba18072018 18.07.2018

  Przemysław M. zatrzymany przez CBA. Podejrzany o udział w grupie przestępczej wyłudzającej podatek VAT

  Dzięki wspólnej pracy CBA, ABW i Prokuratury Okręgowej w Zamościu zatrzymano dziś członków zorganizowanej grupy przestępczej, która w latach 2015-2016 działając wspólnie i w porozumieniu naraziła Skarb Państwa na straty sięgające blisko 7 milionów złotych

 4. mazurek09032018 18.07.2018

  To będzie najważniejsza komisja śledcza w tej kadencji. Znamy kandydatów PiS

  Kazimierz Smoliński, Małgorzata Janowska, Marcin Horała, Wojciech Murdzek, Andrzej Matusiewicz, zostaną zgłoszeni jako kandydaci PiS do komisji śledczej ds. VAT

 5. sejm180702018 18.07.2018

  Skandaliczne sceny. Tłum pod Sejmem zaatakował Kornela Morawieckiego!

  Protestujący w środę pod Sejmem chcieli uniemożliwić wyjście marszałkowi seniorowi Kornelowi Morawieckiemu

 6. rostowski18072018 18.07.2018

  Czas na trudne pytania. Rostowski przed komisją śledczą ds. Amber Gold

  W środę po godz. 10 sejmowa komisja śledcza rozpoczęła posiedzenie, na którym przesłuchuje b. ministra finansów w rządzie PO-PSL Jana Vincenta Rostowskiego.

 7. gersdorf03072018 18.07.2018

  Gersdorf: Jestem I prezesem SN do 2020 roku, nikt tego nie zmieni

  Jestem I prezesem Sądu Najwyższego do 2020 r., nikt tego nie zmieni, bo normy konstytucyjne są najważniejsze i nie można ich zmieniać zwykłymi ustawami – powiedziała dziennikarzom Małgorzata Gersdorf, która w środę przybyła do Sądu Najwyższego.

 8. sejm18072018 18.07.2018

  Rozpoczęło się trzydniowe posiedzenie sejmu. Czym zajmą się posłowie?

  Sejm, który w środę po godz. 9 rozpoczął trzydniowe posiedzenie, zajmie się projektem PiS zmian w Kodeksie wyborczym dotyczącym wyborów do PE, projektem dot. zmian w procedurze wyboru I prezesa SN oraz projektem zmian w Prawie o prokuraturze, w ustawie o SN oraz w ustawie o KRS.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook