Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Polska zawiesza mały ruch graniczny z Rosją i Ukrainą

03.07.2016

Już w poniedziałek, 4 lipca zostanie tymczasowo zawieszona umowa o ruchu przygranicznym z Obwodem Kaliningradzkim i Ukrainą.

Już w poniedziałek, 4 lipca zostanie tymczasowo zawieszona umowa o ruchu przygranicznym z Obwodem Kaliningradzkim i Ukrainą. Zostaną wprowadzone również kontrole na wewnętrznych granicach Unii Europejskiej. Ograniczenia mają związek ze szczytem NATO, który za kilka dni rozpocznie się w Warszawie.

"W związku z zapewnieniem bezpieczeństwa podczas szczytu NATO oraz Światowych Dni Młodzieży, od poniedziałku (4 lipca) na granicy wewnętrznej UE tj. na granicy z Niemcami, Czechami, Słowacją i Litwą oraz w portach lotniczych i morskich, zostaje tymczasowo przywrócona kontrola graniczna. Strona polska zawiesiła także od 4 lipca umowy o małym ruchu granicznym z Rosją i Ukrainą" – poinformowała w komunikacie Straż Graniczna.

Decyzję o wstrzymaniu ruchu przygranicznego, która zacznie obowiązywać od 4 lipca wprowadziła także Rosja. Oznacza to, że obywatele Federacji Rosyjskiej będą mogli wjechać do Polski tylko dzięki wizom.

Szczyt NATO odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie w dniach 8-9 lipca.

[fot. strazgraniczna.pl]

Źródło: TV Republika

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook