Jedynie prawda jest ciekawa

Polska wygrywa z Niemcami!

12.10.2014

Polska reprezentacja w piłce nożnej mężczyzn po raz pierwszy w historii pokonała ekipę Niemiec. Polacy w niezłym stylu pokonali niemieckich piłkarzy na Stadionie Narodowym w Warszawie 2:0! Bramki dla Polski strzelali Arkadiusz Milik i Sebastian Mila.

Pierwsza połowa spotkania nie przyniosła emocji i bramek. Niemcy - którzy są mistrzami świata - mimo optycznej przewagi nie stwarzali sobie bardzo dogodnych sytuacji, a polska reprezentacja odpowiadała grą z kontry - równie nieskutecznie.

Przełamanie przyszło w 51. minucie. Wówczas po świetnej wrzutce Łukasza Piszczka bramkę głową zdobył zawodnik Ajaksu Amsterdam Arkadiusz Milik.

W reakcji Niemcy natychmiast rzucili się do ataku - świetnie bronił jednak Wojciech Szczęsny, a po strzale Łukasza Podolskiego piłka uderzyła w poprzeczkę.

Decydujący cios Polacy wyprowadzili w końcówce meczu. Robert Lewandowski świetnie wypatrzył rezerwowego Sebastiana Milę, a ten ustalił wynik meczu na 2:0.

W końcówce Niemcy próbowali odrobić straty, ale podopieczni Adama Nawałki mądrze się bronili. Na wyróżnienie wśród obrońców zasługuje Kamil Glik, grający we włoskim Torino.

Na Stadionie Narodowym w Warszawie kibicowało ponad 57 tysięcy osób.

We wtorek kolejny ważny mecz eliminacji do Mistrzostw Europy 2016 - ze Szkocją.

[fot: PAP/Bartłomiej Zborowski]

Warto poczytać

 1. waszczykowski22092017 23.10.2017

  Waszczykowski krytykuje artykuły we włoskiej prasie. "Są jednostronne"

  Szef dyplomacji Witold Waszczykowski stwierdził, że niektóre artykuły na temat Polski we włoskiej prasie są "skrajnie jednostronne" i w sposób nieprawdziwy przedstawiają sytuację. Tak odniósł się do publikacji między innymi na temat migrantów.

 2. KaminskiWasik23102017 23.10.2017

  Jest już projekt ustawy o jawności życia publicznego. Ma zwiększyć transparentność

  Wzmocnienie przejrzystości państwa poprzez m.in. stworzenie jawnego rejestru umów cywilnoprawnych w sektorze publicznym, nowy wzór jawnych i jednakowych dla wszystkich zobowiązanych oświadczeń majątkowych - zakłada przedstawiony w poniedziałek projekt ustawy o jawności życia publicznego

 3. Rodzina 23.10.2017

  Takich słów oczekujemy w Sejmie! "Fundamentem naszej zbiorowości jest rodzina"

  Pełna rodzina najbardziej opłaca się nam jako wspólnocie, dlatego powinniśmy prowadzić politykę, która zachęca do zakładanie rodziny i usuwa instrumenty zniechęcające np. do zawierania związku małżeńskiego - powiedział wiceminister rodziny Bartosz Marczuk podczas kongresu "Europa Christi".

 4. Rezydenci23102017 23.10.2017

  Radziwiłł: zmiany w rezydenturze są potrzebne

  Od dłuższego czasu trwa dyskusja na temat zmian dotyczących rezydentury, rozważane są różne scenariusze; rezydentura powinna być narzędziem motywowania do wybierania specjalności, na które jest zapotrzebowanie - uważa szef MZ Konstanty Radziwiłł.

 5. Warszawapoznanskawiki 23.10.2017

  Poseł PiS zapowiada bezpardonową walkę z reprywatyzacyjnymi oszustami

  Chcemy dokonać kontroli reprywatyzacji kamienic w całej Polsce - powiedział w poniedziałek w Kaliszu, członek komisji weryfikacyjnej ds reprywatyzacji w Warszawie, poseł PiS Jan Mosiński.

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook