Jedynie prawda jest ciekawa


Polska straci przez infoaferę?

14.05.2014

Rząd Tuska będzie mógł odetchnąć z ulgą, jeśli Komisję uda się przekonać. Jeśli nie, Polska zapłaci nie mało za kręcenie lodów przez ludzi PO.

Polska może stracić pieniądze na Program Operacyjny „Innowacyjna gospodarka” w części dotyczącej budowy społeczeństwa informatycznego. Takie zagrożenie to skutki infoafery, jaka wybuchła w Polsce. Nazywany przez szefa CBA „największą aferą III RP” skandal może nas sporo kosztować.

W odpowiedzi na interpelację posła Pawła Szałamachy Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju Regionalnego przyznaje, że „certyfikacja została wstrzymana”. „Komisja Europejska w ostrzeżeniu, RJ/TMregio./dga2.b.2(2013)3926275, jednoznacznie deklaruje wstrzymanie certyfikacji 7. osi do czasu uzyskania ze strony polskiej jednoznacznych i szczegółowych wyjaśnień związanych z infoaferą. Komisja zaznacza, że bez tych wyjaśnień wstrzymanie certyfikacji może trwać aż do ostatecznego zakończenia postępowań sądowych w sprawie infoafery i spraw z nią związanych” - tłumaczy MiiRR.

W innym miejscu resort przyznaje, że wydatki, które zostały poczynione w sposób nierzetelny mogą zostać wycofane. „Takie wydatki uznawane są za niekwalifikowalne i nie mogą być certyfikowane do KE, a w przypadku gdy takie wydatki zostały już ujęte w deklaracjach przesyłanych do KE, następuje ich wycofanie” - tłumaczy ministerstwo.

Co ciekawe, mimo wszystko okazuje się, że Polska przekonuje Komisję Europejską, że administracja dobrze panuje nad wydatkowaniem środków unijnych. „W trwającej dyskusji z Komisją strona polska przekonuje o właściwym funkcjonowaniu procedur mających na celu zapewnienie ochrony interesów finansowych UE”. „W tym celu przekazane zostały informacje o zasadach współpracy pomiędzy Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju oraz prokuraturą apelacyjną, dzięki której w przypadku wystąpienia podejrzenia nieprawidłowości w tych projektach zgodnie z obowiązującymi procedurami instytucje systemu wdrażania projektu identyfikują wydatki, przy poniesieniu których mogły wystąpić nieprawidłowości” - przekonuje resort minister Bieńkowskiej.

Jak widać Polska również w kontaktach z KE stosuje sztuki socjotechniczne, próbując przekonać, że tolerowanie afery korupcyjnej toczącej się na szczytach władzy jest dowodem na rzetelność procedur i administracji państwowej. Rząd Tuska będzie mógł odetchnąć z ulgą, jeśli Komisję uda się przekonać. Jeśli nie, Polska zapłaci nie mało za kręcenie lodów przez ludzi PO.

Po raz kolejny okazuje się, że Polacy płacą za działania polityczne rządu PO-PSL. Infoafera jest blamażem państwa, które jak w sprawie tragedii smoleńskiej, znów „zdało egzamin”. Jednak nie z rzetelnego działania na rzecz Polaków i polskich interesów. Infoafera pozwoliła zadbać o zupełnie inne interesy...

Stanisław Żaryn
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. macierewicz25112017 18.01.2018

  Mocna wypowiedź Antoniego Macierewicza w sprawie aneksu WSI. Wszyscy na to czekamy!

  - Aneks do raportu z weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych powinien zostać ujawniony przez prezydenta Andrzeja Dudę.

 2. duda180102018 18.01.2018

  Historyczne przemówienie. Andrzej Duda wystąpił przed Radą Bezpieczeństwa ONZ

  - Nie tylko agresja, ale próby budowania agresywnych zdolności stanowią naruszenie międzynarodowych norm - powiedział prezydent Andrzej Duda w Nowym Jorku.

 3. Sejm06122017 18.01.2018

  To jest pogrom. PiS z trzykrotnie większym poparciem niż PO

  Gdyby wybory odbyły się w styczniu, na PiS zagłosowałoby 44 proc. osób deklarujących udział w głosowaniu, PO uzyskałaby 15 proc. poparcia, do Sejmu weszłyby też Nowoczesna (6 proc.) i Kukiz'15 (5 proc.) - wynika z sondażu CBOS przeprowadzonego po rekonstrukcji rządu Mateusza Morawieckiego

 4. 1270lekarzzuj 18.01.2018

  Lekarz nie chciał obsługiwać ludzi z PiS. Po awanturze medialnej zmienił zdanie

  Swoją "akcję" uważa teraz za niezrozumiany dowcip i zaleca wszystkim więcej dystansu do rzeczywistości. Słynny w ostatnich dniach lekarz przekonuje, że nigdy nie odmówił pomocy żadnemu pacjentowi

 5. DudaTrump 18.01.2018

  Duda podziękował Trumpowi: Musimy kontynuować zwalczanie tego zjawiska

  Prezydent Andrzej Duda podziękował na Twitterze Donaldowi Trumpowi za demaskowanie zjawiska fake news. To reakcja na przyznanie przez prezydenta USA nagród dla mediów w tej kategorii

 6. Kaczynski18012018 18.01.2018

  Kaczyński: nie zmieniamy stanowiska ws. reparacji

  Nie zmieniamy stanowiska w sprawie reparacji - oświadczył prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński

 7. wellmanpiekara18012018 18.01.2018

  Szokujący wyrok. Jacek Piekara ma zapłacić pół miliona złotych za wpis w internecie

  W październiku 2016 roku na Twitterze Piekara zasugerował, iż Wellman nie grozi aborcja.

 8. mirzec-policja 18.01.2018

  Brudziński: rewolucja w polskiej policji będzie postępowała

  Kolejny posterunek wraca na policyjną mapę Polski. To już 72 jednostka przywrócona przez rząd Zjednoczonej Prawicy.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook