Jedynie prawda jest ciekawa

Polska Służba Więzienna działa jak ukraiński odpowiednik ws. J. Tymoszenko?

27.01.2012

Komunikat Konfederacji Polski Niepodległej - Obóz Patriotyczny:

Biuro Prasowe KPN-OP informuje, że mimo spełnienia wymogów formalnych na mocy decyzji dyrektora warszawskiego więzienia przy ul. Rakowieckiej legendarny lider opozycji demokratycznej w PRL dr Kornel Morawiecki nie został wpuszczony na widzenie z więźniem politycznym III RP Adamem Słomką. 

Po konferencji prasowej lidera Solidarności Walczącej ok. godz. 11:00 Służba Więzienna łamiąc standardy demokratycznego państwa prawa wzmocniła izolację lidera KPN-OP.

Mimo natychmiastowej  interwencji w tej sprawie posła na Sejm RP Stanisława Pięty z KP PiS funkcjonariusze SW z ul. Rakowieckiej - tłumacząc się identycznie do funkcjonariuszy służb więziennych na Ukrainie w sprawie Julii Tymoszenko, t.j. procedurami – złamali prawa obywatelskie zarówno Adama Słomki jak i Kornela Morawieckiego.

Dr Morawiecki w budynku przy ul. Rakowieckiej spędził ponad 3 godziny.

Buta i arogancja Służby Więziennej nie może być tłumaczona inaczej niż kontynuowaniem w budynku więzienia mokotowskiego praktyk z czasów stalinowskich.

W związku z tym domagamy się wyjaśnień w tej sprawie oraz odwołania z funkcji pełnionych w Służbie Więziennej odpowiedzialnych za ten skandal.
 
Na prośbę Beaty Belkius – Słomka pisemną interwencję u ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina w sprawie Adama Słomki podjął dziś wicemarszałek Senatu RP Stanisław Karczewski.

Konfederacja Polski Niepodległej - Obóz Patriotyczny
[fot.PAP/Turczyk]


CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook