Jedynie prawda jest ciekawa


Polska idzie w złym kierunku

10.12.2011

O. Tadeusz Rydzyk, nazywany przez media stworzycielem własnego imperium, w wywiadzie dla „Naszej Polski” odpiera zarzuty i wyjaśnia pomówienia. „Dlaczego jestem atakowany? Bo diabeł się denerwuje, kiedy czynione jest dobro”.

Dobrych ludzi jest wokół nas wielu – mówi o. Rydzyktylko ciągle jesteśmy antagonizowani i skłócani, czemu nie powinniśmy ulegać.  Nie możemy dawać się podpuszczać cynicznym i przewrotnym ludziom złej woli, abyśmy później nie występowali przeciwko sobie.

Jedynym sposobem na radzenie sobie z panującą dezinformacją jest – zdaniem dyrektora Radia Maryja – sprawdzanie informacji, wspieranie osób, które czynią dobro i szukanie prawdy u źródła.

- Odnoszę wrażenie, że niektóre media od 1989 roku zrobiły ojczyźnie więcej szkody niż komunizm od 1945 roku. Mentalność Polaków oraz ich serca i dusze  są ciągle niszczone – mówi o. Rydzyk.

Mowa o prześladowaniu Kościoła nie jest jego zdaniem przesadzona. Prześladowani są ci, którzy chcą żyć w prawdzie. Z degradacją spotykają się także takie pojęcia, jak patriotyzm, ojczyzna, naród czy polska kultura.

- Jesteśmy świadkami wielu sytuacji, w których od dziecka Polacy są deprawowani. Uformowanie się tzw. nowej lewicy ma bardzo duży wpływ na ludzi w wielu środowiskach: naukowych, intelektualnych czy parlamentarnych. Ten ruch zaczyna przejmować stery na całym świecie i dlatego coraz częściej mamy do czynienia z zachowaniami obrażającymi Kościół.

Ojciec Tadeusz wyjaśnia także sprawę toruńskiej geotermii, która obrosła mitami wykreowanymi przez media. Uważa, że należy uświadamiać Polaków o drzemiących w polskiej ziemi bogactwach. Złoża geotermalne Torunia umożliwiają wydobycie nawet do 700 m3 na godzinę gorącej wody. Właśnie z tego powodu przyjął zaproszenie do Brukseli, by na forum europejskim podnieść tak istotne dla rozwoju energetycznego kwestie. W ciągu dwóch minut, które otrzymał na przedstawienie stanowiska zdołał powiedzieć, że odkrycie złóż spotkało się z kpinami mediów i wyszydzeniem całej inicjatywy, że zamiast dążenia do jedności jesteśmy dyskryminowani i wykluczani. A to jest właśnie totalitaryzm. Nie powiedziałem, że w Polsce ma miejsce totalitaryzm.

Sytuację polityczną w kraju o. Rydzyk ocenia surowo. - Boję się, że Polska idzie w bardzo złym kierunku – całkowitej kontroli obywateli.

Przestrzenią, którą należy wykorzystać do krzewienia prawdy są zdaniem redemptorysty media.  Dziennikarzem może być każdy, ale musi służyć Prawdzie.

Zadaniem dziennikarzy i chrześcijan jest demaskowanie kłamstwa, choćby za pośrednictwem Internetu, który stał się nową formą ewangelizacji w XXI wieku.

PiKa, Nasza Polska
[fot. radiomaryja.pl]

Warto poczytać

 1. 1270primemateusz 19.07.2018

  Premier: apeluję do opozycji o zdrowy rozsądek

  Chciałbym zaapelować do opozycji, żeby bezpieczeństwo granicy zdrowego rozsądku zapanowało; żeby nie zdarzały się takie rzeczy, że jacyś awanturnicy są wwożeni na teren Sejmu w bagażnikach - mówił w czwartek w Sejmie premier Mateusz Morawiecki.

 2. gersdorf03072018 19.07.2018

  Gersdorf w liście do prezydenta: moja kadencja w SN trwa do 2020 r.; nie może zostać skrócona ustawą

  Zostałam prawidłowo powołana na stanowisko I prezes Sądu Najwyższego; zgodnie z Konstytucją moja kadencja w SN trwa do 30 kwietnia 2020 roku i nie może zostać skrócona żadną ustawą - napisała sędzia Małgorzata Gersdorf w liście skierowanym do prezydenta Andrzeja Dudy.

 3. chmajwassermann18072018 19.07.2018

  Małgorzata Wassermann kontra Marek Chmaj. Pełnomocnik Rostowskiego tłumaczy się ze słynnego już zdjęcia

  Po jednej stoi gniewny, niemal czerwony z wściekłości Marek Chmaj. Obok dumna i wyprostowana Małgorzata Wassermann, przewodnicząca komisji ds. Amber Gold.

 4. 1270tatrere 19.07.2018

  Wybierasz się na wakacje w góry? Lepiej to przeczytaj

  Na skutek ulewnych deszczy, ujęcie wody w Małem Cichem zasilające wodociąg dla wsi Poronin, zostało w czwartek zanieczyszczone. Woda nie nadaje się do spożycia. Odbudowa zniszczonego ujęcia może potrwać kilka dni.

 5. Petru-15062018 19.07.2018

  Troje posłów z zakazem wjazdu na teren Sejmu

  Troje posłów - Ryszard Petru, Joanna Schmidt i Joanna Scheuring-Wielgus, którzy w środę uczestniczyli w zorganizowaniu transportu na teren Sejmu osobom postronnym, nie może wjeżdżać do parlamentu do końca bieżącego posiedzenia - poinformował dyrektor Centrum Informacyjne Sejmu Andrzej Grzegrzółka.

 6. weiss19072018 19.07.2018

  Szewach Weiss naprawdę obraził Polaków. Tłumaczenie nie pozostawia złudzeń

  W niedawno przeprowadzonym wywiadzie prof. Szewach Weiss wypowiadał się na temat relacji polsko-żydowskich w kontekście II wojny światowej. Jak donoszą angielskojęzyczne media, profesor miał oskarżyć polski rząd na uchodźstwie o mordowanie żydów.

 7. cba18072018 18.07.2018

  Przemysław M. zatrzymany przez CBA. Podejrzany o udział w grupie przestępczej wyłudzającej podatek VAT

  Dzięki wspólnej pracy CBA, ABW i Prokuratury Okręgowej w Zamościu zatrzymano dziś członków zorganizowanej grupy przestępczej, która w latach 2015-2016 działając wspólnie i w porozumieniu naraziła Skarb Państwa na straty sięgające blisko 7 milionów złotych

 8. mazurek09032018 18.07.2018

  To będzie najważniejsza komisja śledcza w tej kadencji. Znamy kandydatów PiS

  Kazimierz Smoliński, Małgorzata Janowska, Marcin Horała, Wojciech Murdzek, Andrzej Matusiewicz, zostaną zgłoszeni jako kandydaci PiS do komisji śledczej ds. VAT

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook