Jedynie prawda jest ciekawa

Polska idzie w złym kierunku

10.12.2011

O. Tadeusz Rydzyk, nazywany przez media stworzycielem własnego imperium, w wywiadzie dla „Naszej Polski” odpiera zarzuty i wyjaśnia pomówienia. „Dlaczego jestem atakowany? Bo diabeł się denerwuje, kiedy czynione jest dobro”.

Dobrych ludzi jest wokół nas wielu – mówi o. Rydzyktylko ciągle jesteśmy antagonizowani i skłócani, czemu nie powinniśmy ulegać.  Nie możemy dawać się podpuszczać cynicznym i przewrotnym ludziom złej woli, abyśmy później nie występowali przeciwko sobie.

Jedynym sposobem na radzenie sobie z panującą dezinformacją jest – zdaniem dyrektora Radia Maryja – sprawdzanie informacji, wspieranie osób, które czynią dobro i szukanie prawdy u źródła.

- Odnoszę wrażenie, że niektóre media od 1989 roku zrobiły ojczyźnie więcej szkody niż komunizm od 1945 roku. Mentalność Polaków oraz ich serca i dusze  są ciągle niszczone – mówi o. Rydzyk.

Mowa o prześladowaniu Kościoła nie jest jego zdaniem przesadzona. Prześladowani są ci, którzy chcą żyć w prawdzie. Z degradacją spotykają się także takie pojęcia, jak patriotyzm, ojczyzna, naród czy polska kultura.

- Jesteśmy świadkami wielu sytuacji, w których od dziecka Polacy są deprawowani. Uformowanie się tzw. nowej lewicy ma bardzo duży wpływ na ludzi w wielu środowiskach: naukowych, intelektualnych czy parlamentarnych. Ten ruch zaczyna przejmować stery na całym świecie i dlatego coraz częściej mamy do czynienia z zachowaniami obrażającymi Kościół.

Ojciec Tadeusz wyjaśnia także sprawę toruńskiej geotermii, która obrosła mitami wykreowanymi przez media. Uważa, że należy uświadamiać Polaków o drzemiących w polskiej ziemi bogactwach. Złoża geotermalne Torunia umożliwiają wydobycie nawet do 700 m3 na godzinę gorącej wody. Właśnie z tego powodu przyjął zaproszenie do Brukseli, by na forum europejskim podnieść tak istotne dla rozwoju energetycznego kwestie. W ciągu dwóch minut, które otrzymał na przedstawienie stanowiska zdołał powiedzieć, że odkrycie złóż spotkało się z kpinami mediów i wyszydzeniem całej inicjatywy, że zamiast dążenia do jedności jesteśmy dyskryminowani i wykluczani. A to jest właśnie totalitaryzm. Nie powiedziałem, że w Polsce ma miejsce totalitaryzm.

Sytuację polityczną w kraju o. Rydzyk ocenia surowo. - Boję się, że Polska idzie w bardzo złym kierunku – całkowitej kontroli obywateli.

Przestrzenią, którą należy wykorzystać do krzewienia prawdy są zdaniem redemptorysty media.  Dziennikarzem może być każdy, ale musi służyć Prawdzie.

Zadaniem dziennikarzy i chrześcijan jest demaskowanie kłamstwa, choćby za pośrednictwem Internetu, który stał się nową formą ewangelizacji w XXI wieku.

PiKa, Nasza Polska
[fot. radiomaryja.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook