Jedynie prawda jest ciekawa

Polska idzie w złym kierunku

10.12.2011

O. Tadeusz Rydzyk, nazywany przez media stworzycielem własnego imperium, w wywiadzie dla „Naszej Polski” odpiera zarzuty i wyjaśnia pomówienia. „Dlaczego jestem atakowany? Bo diabeł się denerwuje, kiedy czynione jest dobro”.

Dobrych ludzi jest wokół nas wielu – mówi o. Rydzyktylko ciągle jesteśmy antagonizowani i skłócani, czemu nie powinniśmy ulegać.  Nie możemy dawać się podpuszczać cynicznym i przewrotnym ludziom złej woli, abyśmy później nie występowali przeciwko sobie.

Jedynym sposobem na radzenie sobie z panującą dezinformacją jest – zdaniem dyrektora Radia Maryja – sprawdzanie informacji, wspieranie osób, które czynią dobro i szukanie prawdy u źródła.

- Odnoszę wrażenie, że niektóre media od 1989 roku zrobiły ojczyźnie więcej szkody niż komunizm od 1945 roku. Mentalność Polaków oraz ich serca i dusze  są ciągle niszczone – mówi o. Rydzyk.

Mowa o prześladowaniu Kościoła nie jest jego zdaniem przesadzona. Prześladowani są ci, którzy chcą żyć w prawdzie. Z degradacją spotykają się także takie pojęcia, jak patriotyzm, ojczyzna, naród czy polska kultura.

- Jesteśmy świadkami wielu sytuacji, w których od dziecka Polacy są deprawowani. Uformowanie się tzw. nowej lewicy ma bardzo duży wpływ na ludzi w wielu środowiskach: naukowych, intelektualnych czy parlamentarnych. Ten ruch zaczyna przejmować stery na całym świecie i dlatego coraz częściej mamy do czynienia z zachowaniami obrażającymi Kościół.

Ojciec Tadeusz wyjaśnia także sprawę toruńskiej geotermii, która obrosła mitami wykreowanymi przez media. Uważa, że należy uświadamiać Polaków o drzemiących w polskiej ziemi bogactwach. Złoża geotermalne Torunia umożliwiają wydobycie nawet do 700 m3 na godzinę gorącej wody. Właśnie z tego powodu przyjął zaproszenie do Brukseli, by na forum europejskim podnieść tak istotne dla rozwoju energetycznego kwestie. W ciągu dwóch minut, które otrzymał na przedstawienie stanowiska zdołał powiedzieć, że odkrycie złóż spotkało się z kpinami mediów i wyszydzeniem całej inicjatywy, że zamiast dążenia do jedności jesteśmy dyskryminowani i wykluczani. A to jest właśnie totalitaryzm. Nie powiedziałem, że w Polsce ma miejsce totalitaryzm.

Sytuację polityczną w kraju o. Rydzyk ocenia surowo. - Boję się, że Polska idzie w bardzo złym kierunku – całkowitej kontroli obywateli.

Przestrzenią, którą należy wykorzystać do krzewienia prawdy są zdaniem redemptorysty media.  Dziennikarzem może być każdy, ale musi służyć Prawdzie.

Zadaniem dziennikarzy i chrześcijan jest demaskowanie kłamstwa, choćby za pośrednictwem Internetu, który stał się nową formą ewangelizacji w XXI wieku.

PiKa, Nasza Polska
[fot. radiomaryja.pl]

Słowa kluczowe:

Tadeusz Rydzyk

,

Polska

,

media

Warto poczytać

 1. 1270krakowdeszcz 23.09.2017

  W Krakowie pogotowie przeciwpowodziowe. Wisła może przekroczyć stan alarmowy

  Deszcz nie przestaje padać w Małopolsce, pogotowie przeciwpowodziowe ogłoszono w ok. 20 gminach, w tym w Krakowie, gdzie - z powodu wysokiego poziomu Wisły - zostały zamknięte tunele dla pieszych (pod rondem Grunwaldzkim i pod ul. Konopnickiej na wysokości hotelu Forum).

 2. gdansk127022092017 22.09.2017

  Ogromna kasa dla mediów z gdańskiego ratusza. Kto zarabia najwięcej?

  Od początku stycznia do połowy września br. Gdańsk wydał w mediach ponad 400 tysięcy złotych. Lista beneficjentów jest krótka. To głównie Agora, Trojmiasto.pl i Polska Press. Z wydawców radiowych najbardziej uprzywilejowany jest Eurozet (m. in. Radio Zet i Antyradio), a także grupa RMF.

 3. waszczykowski22092017 22.09.2017

  Szef MSZ zakończył wizytę w USA. Zaprosił do Polski amerykańskiego sekretarza stanu

  - Szef MSZ Witold Waszczykowski zakończył tygodniową wizytę w USA, podczas której m.in. towarzyszył prezydentowi Andrzejowi Dudzie w 72. Sesji Zgromadzenia ONZ. Minister zaprosił do złożenia wizyty w Polsce amerykańskiego sekretarza stanu Rexa Tillersona.

 4. Duda22092017 22.09.2017

  Najnowszy sondaż miażdży opozycję! Ogromne zaufanie dla Prezydenta i Premier

  Prezydent Andrzej Duda cieszy się największym (74 proc.) zaufaniem społecznym - wynika z sondażu CBOS. Na kolejnych miejscach są: premier Beata Szydło (57 proc.) i Paweł Kukiz (51 proc.).

 5. OrbanSzydlo22092017 22.09.2017

  Orban w Warszawie: z Polską należy rozmawiać z szacunkiem

  - To nie jest tylko błąd polityczny, niegodne, ale to brak szacunku. Uważam, że z Polską należy rozmawiać z szacunkiem. Tak, jak jest napisane w traktacie - tak o obecnej sytuacji Polski w UE powiedział Orban po rozmowie z Premier Beatą Szydło

CS147fotMINI

Czas Stefczyka 147/2017

PDF (5,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook