Jedynie prawda jest ciekawa


Polska idzie w złym kierunku

10.12.2011

O. Tadeusz Rydzyk, nazywany przez media stworzycielem własnego imperium, w wywiadzie dla „Naszej Polski” odpiera zarzuty i wyjaśnia pomówienia. „Dlaczego jestem atakowany? Bo diabeł się denerwuje, kiedy czynione jest dobro”.

Dobrych ludzi jest wokół nas wielu – mówi o. Rydzyktylko ciągle jesteśmy antagonizowani i skłócani, czemu nie powinniśmy ulegać.  Nie możemy dawać się podpuszczać cynicznym i przewrotnym ludziom złej woli, abyśmy później nie występowali przeciwko sobie.

Jedynym sposobem na radzenie sobie z panującą dezinformacją jest – zdaniem dyrektora Radia Maryja – sprawdzanie informacji, wspieranie osób, które czynią dobro i szukanie prawdy u źródła.

- Odnoszę wrażenie, że niektóre media od 1989 roku zrobiły ojczyźnie więcej szkody niż komunizm od 1945 roku. Mentalność Polaków oraz ich serca i dusze  są ciągle niszczone – mówi o. Rydzyk.

Mowa o prześladowaniu Kościoła nie jest jego zdaniem przesadzona. Prześladowani są ci, którzy chcą żyć w prawdzie. Z degradacją spotykają się także takie pojęcia, jak patriotyzm, ojczyzna, naród czy polska kultura.

- Jesteśmy świadkami wielu sytuacji, w których od dziecka Polacy są deprawowani. Uformowanie się tzw. nowej lewicy ma bardzo duży wpływ na ludzi w wielu środowiskach: naukowych, intelektualnych czy parlamentarnych. Ten ruch zaczyna przejmować stery na całym świecie i dlatego coraz częściej mamy do czynienia z zachowaniami obrażającymi Kościół.

Ojciec Tadeusz wyjaśnia także sprawę toruńskiej geotermii, która obrosła mitami wykreowanymi przez media. Uważa, że należy uświadamiać Polaków o drzemiących w polskiej ziemi bogactwach. Złoża geotermalne Torunia umożliwiają wydobycie nawet do 700 m3 na godzinę gorącej wody. Właśnie z tego powodu przyjął zaproszenie do Brukseli, by na forum europejskim podnieść tak istotne dla rozwoju energetycznego kwestie. W ciągu dwóch minut, które otrzymał na przedstawienie stanowiska zdołał powiedzieć, że odkrycie złóż spotkało się z kpinami mediów i wyszydzeniem całej inicjatywy, że zamiast dążenia do jedności jesteśmy dyskryminowani i wykluczani. A to jest właśnie totalitaryzm. Nie powiedziałem, że w Polsce ma miejsce totalitaryzm.

Sytuację polityczną w kraju o. Rydzyk ocenia surowo. - Boję się, że Polska idzie w bardzo złym kierunku – całkowitej kontroli obywateli.

Przestrzenią, którą należy wykorzystać do krzewienia prawdy są zdaniem redemptorysty media.  Dziennikarzem może być każdy, ale musi służyć Prawdzie.

Zadaniem dziennikarzy i chrześcijan jest demaskowanie kłamstwa, choćby za pośrednictwem Internetu, który stał się nową formą ewangelizacji w XXI wieku.

PiKa, Nasza Polska
[fot. radiomaryja.pl]

Warto poczytać

 1. 1270bialymarsz 24.03.2018

  Kilkaset osób na "Białym marszu" przeciwko aborcji

  Kilkaset osób, zwolenników ochrony życia i przeciwników aborcji wzięło udział w "Białym marszu", który w sobotę przeszedł ulicami Poznania. Wiele osób niosło białe tulipany, śpiewano: "Poznań za życiem".

 2. 1270petrukukla 24.03.2018

  Będzie zawiadomienie do prokuratury ws. spalenia kukły Ryszarda Petru

  Przewodniczący Nowoczesnej w Podlaskiem, poseł Krzysztof Truskolaski poinformował w sobotę, że złoży zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa przez działaczy Młodzieży Wszechpolskiej, którzy spalili w piątek kukłę b. szefa Nowoczesnej Ryszarda Petru.

 3. 1270janocha 24.03.2018

  Bp Janocha: Wielki Post jest po to, żebyśmy usłyszeli głos Boga

  Wielki Post jest po to, żebyśmy usłyszeli głos Boga, a my ciągle uciekamy w rozrywkę - mówił w sobotę bp Michał Janocha do młodzieży, zgromadzonej w Świątyni Opatrzności Boże z okazji obchodów XXXIII Światowych Dni Młodzieży w Archidiecezji Warszawskiej.

 4. Szymczuk24032018 24.03.2018

  Niezwykłe zdjęcie z wizyty Prezydenta na Węgrzech. Uwagę zwraca jeden szczegół

  Na fotografii wykonanej przez prezydenckiego fotografa Jakuba Szymczuka widać Andrzeja Dudę wraz z Aderem Janosem - Prezydentem Węgier. Zdjęcie wykonano w miejscowości Veszprem w której odbywa się Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej

 5. Boniwiki 24.03.2018

  Prawdziwa twarz walczącego z mową nienawiści Boniego. Określił ich mianem "ścierwa"

  Tak często podkreśla, że walczy z mową nienawiści, że sam zaczyna jej używać. Według europosła PO TVP to "ścierwo"

 6. MWPetru23032018 23.03.2018

  "Przynosi negatywne skutki dla Polski" Narodowcy spalili kukłę znanego polityka!

  Działacze Młodzieży Wszechpolskiej spalili w piątek na happeningu w Białymstoku kukłę b. szefa Nowoczesnej Ryszarda Petru. Nowoczesna uważa, że to skandal i sprawą z urzędu powinny się zająć policja i prokuratura. Jeśli tak się nie stanie, Petru zapowiedział, że sam zwróci się do prokuratury

 7. Duda23032018 23.03.2018

  Prezydent kapituluje w sprawie reformy sądownictwa? Kontrowersyjne słowa Andrzeja Dudy

  Jeśli zmiana pewnych rozwiązań uspokoiłaby KE, to ja nie widzę problemu - kilka elementów możemy zmienić, bo dla mnie to są kwestie o charakterze technicznym, nie likwidują instytucji tej reformy - powiedział prezydent Andrzej Duda odnosząc się do propozycji zmian w ustawach dot. sądownictwa

 8. ks-Tomasz-Jegierski23032018 23.03.2018

  Episkopat odcina się od księdza, który stawia zarzuty finansowe Morawieckiemu

  Ks. Tomasz Jegierski nie przynależy do żadnej diecezji w Polsce; nie jest w polskich strukturach kościelnych - poinformowało na Twitterze Biuro Prasowe KEP, odnosząc się do sprawy duchownego, który stawia zarzuty finansowe Kornelowi Morawieckiemu

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook