Jedynie prawda jest ciekawa


Polka z USA to „nowy Albert Einstein”?

30.04.2018
1270asbrinagonzaga
Polka z USA to „nowy Albert Einstein”?

Sabrina Gonzalez Pasterski, to 24-letnia potomkini polskich i kubańskich emigrantów w USA, która uchodzi obecnie za największy talent w dziedzinie fizyki na świecie. Mimo młodego wieku, już robi doktorat na Harvardzie, uczelnie skończyła ze średnią 5.0, a pracę oferuje jej NASA.

O młodej fizyk zrobiło się głośno, gdy miała 14-lat. Wtedy to, w garażu swoich rodziców, własnoręcznie skonstruowała ojcu na urodziny jednosilnikowy samolot. Jej projekt został doceniony przez Massachusetts Institute of Technology, gdzie jako CZTERNASTOLATKA, zaczęła studia, które ukończyła z wyróżnieniem.

Jej wykładowcy i koledzy mówią, że to talent na miarę samego Alberta Einsteina, stąd nie dziwi fakt, że dziewczyna zajmuje się obecnie grawitacją kwantową i czasoprzestrzenną oraz czarnymi dziurami.

Sama przyznaje, że nigdy nie miała chłopaka, nie pozwala sobie na używki pokroju alkoholu czy papierosów, a smartfony i portale społecznościowe omija szerokim łukiem.

- Mój umysł musi być czysty, po co zaśmiecać go niepotrzebnymi sprawami – mówi w rozmowie z portalem DNES magazine.

Zgadzacie się? Z tym chłopakiem to przesadziła, szkoda genów!


Warto poczytać

 1. kwiatek 26.05.2018

  Życzenia od premiera Morawieckiego z okazji z Dnia Matki

  Mateusz Morawiecki z okazji Dnia Matki przekazał mamom najlepsze życzenia. Pamiętajmy o naszych Mamach dzisiaj i we wszystkie pozostałe 364 dni roku! - dodał premier we wpisie na Twitterze.

 2. JablonskiPomnik 26.05.2018

  Tak wygląda czysta pogarda i nienawiść. Doktor politologii wzywa do oddawania moczu przy Pomniku Smoleńskim

  Popularny w mediach komentator, a wcześniej pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego wzywa do sikania przy warszawskim pomniku smoleńskim. Czy można upaść niżej?

 3. PolskaUEwiki 26.05.2018

  Polexit coraz bliżej? Jest komentarz polskiego ministra

  Członkostwo Polski w Unii Europejskiej nie podlega dyskusji - nie ma żadnych wątpliwości, że Polska jest i musi pozostać we Wspólnocie - oświadczył wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk. Według niego, Polska potrzebuje "stabilnej, elastycznej i respektującej prawa swoich członków" Unii

 4. Jaki26052018 26.05.2018

  Jaki przyznaje: jestem w małym konflikcie z rządem. O co poszło?

  Wiceminister sprawiedliwości i kandydat Zjednoczonej Prawicy w wyborach na prezydenta Warszawy zaskoczył słuchaczy swoją deklaracją

 5. 1270lubnauer 26.05.2018

  Nowoczesna zatopiona. Partia Lubnauer nie weszłaby dziś do Sejmu

  To prawdziwa klęska - Nowoczesna nie tylko jest pod progiem, ale nie zanosi się nawet na to, by w najbliższym czasie ta sytuacja mogła się zmienić. Powodów do zadowolenia nie ma też PiS, który odniósłby "pyrrusowe zwycięstwo" - wynika z sondażu Estymator dla "Do Rzeczy"

 6. NATO25052018 25.05.2018

  Redaktorzy TVN i GW na Sesji NATO pytają o... protest niepełnosprawnych! Odpowiedź przewodniczącego chyba zwaliła ich z nóg!

  Przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego NATO Paolo Alli chyba nie tak wyobrażał sobie wizytę w Polsce, ponieważ zamiast skupić się na kwestiach obronności, polscy dziennikarze próbowali wmanewrować go w zamieszanie związane z protestem niepełnosprawnych w Sejmie

 7. kaczynski02022018 25.05.2018

  Ile pieniędzy ma Jarosław Kaczyński? Zaskakująca kwota

  Grzegorz Schetyna (PO) i Katarzyna Lubnauer (Nowoczesna) to najbogatsi liderzy partyjni; oboje mają po kilkaset tys. zł oszczędności - wynika z opublikowanych na stronie Sejmu oświadczeń majątkowych posłów za 2017 rok. Najskromniej wygląda stan posiadania prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego

 8. LisYT5 25.05.2018

  To już nie jest inna planeta, to inna galaktyka. Ten wpis Lisa świadczy o całkowitym odlocie redaktora

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook