Jedynie prawda jest ciekawa


Politycy Zjednoczonej Prawicy: nasze propozycje - oferta "nokautująca"

14.04.2018
1270jarekpreze2s
Politycy Zjednoczonej Prawicy: nasze propozycje - oferta "nokautująca"

Przedstawione propozycje podczas sobotniej konwencji PiS i Zjednoczonej Prawicy są politycznie ofertą "nokautującą" w stosunku do PO; mamy ambicję, aby zmieniać Polskę, mamy siłę, plan, wiemy jak to zrobić - mówili dziennikarzom politycy ZP po zakończeniu konwencji.

W sobotę w Warszawie odbyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy pod hasłem "Polska jest jedna". Udział wzięli w niej m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro oraz przewodniczący Porozumienia Jarosław Gowin i wicepremier Beata Szydło.

 Premier w swoim wystąpieniu zapowiedział kilka nowych projektów, w tym mniejszy ZUS dla małych firm, obniżenie CIT dla małych i średnich firm do 9 proc., wyprawkę w wysokości 300 zł dla uczniów, 23 mld zł na program dla seniorów Dostępność+, przeznaczenie 5 mld zł na stworzenie nowego funduszu dróg lokalnych. Morawiecki zapowiedział również kompleksowy program dla rolników oraz dodatkową, minimalną emeryturę dla kobiet, które "osiągnąwszy wiek emerytalny nie mają minimalnej emerytury, a urodził co najmniej czwórkę dzieci".

 Wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz w rozmowie z dziennikarzami ocenił, że ta konwencja przejdzie do historii. "Te

propozycje, które zostały zaproponowane przez Mateusza Morawieckiego, Beatę Szydło, Jarosława Gowina i Zbigniewa Ziobro bez wątpienia są szczególne i rewolucyjne" - mówił. "Tych rzeczy było dziś mnóstwo i jestem przekonany, że uda nam się zrealizować" - dodał.

 Dopytywany, czy w budżecie są środki na sfinansowanie tych propozycji Skurkiewicz odparł: "kilka lat temu minister (finansów w rządzie PO-PSL) Jacek Rostowski mówił, że na to nie ma, na to nie ma, a to się nie uda, a my mówiliśmy: wystarczy nie kraść". "To jest wciąż aktualne" - podkreślił.

 Podobną opinię wyraziła minister inwestycji i rozwoju Jadwiga Emilewicz, wiceszefowa Porozumienia, która powiedziała, iż minister finansów Teresa Czerwińska "sprawdzała i mówiła: to policzyliśmy, to policzyliśmy". "To jest naprawdę bardzo dobrze, mocno przemyślane" - podkreśliła Emilewicz. "Mamy ambicję do tego, aby zmieniać Polskę i mamy siłę i mamy plan, wiemy jak to zrobić" - podkreśliła Emilewicz.

 Wiceszef resortu sprawiedliwości Patryk Jaki po konwencji podkreślił, że obóz Zjednoczonej Prawicy ma konkrety skierowane do konkretnych grup obywateli: do przedsiębiorców, do rodzin, do matek, do osób, dla których ważne jest bezpieczeństwo. "Mamy szeroki przekrój, ofertę konkretnych propozycji dla Polaków, a z drugiej strony jest tylko antyPiS" - mówił Jaki, nawiązując do polityków opozycji.

 Jaki dodał, że sobotnia konwencja PiS i Zjednoczonej Prawicy "to było nowe otwarcie". "Każda władza potrzebuje takiego momentu, gdzie może podsumować to, co dotychczas udało się zrobić i pokazać jakie mamy nowe konkretne propozycje dla Polaków" - mówił.

 "Te propozycje można powiedzieć, że politycznie są ofertą nokautującą w stosunku do Platformy Obywatelskiej" - podkreślił. W ocenie Jakiego propozycje przedstawione przez premiera Morawieckiego są ze sobą komplementarne. "I propozycje dla przedsiębiorców, i propozycje dla seniorów, i propozycje dla rodzin - wszystkie są równie ważne. Żeby Polska mogła się trwale i skutecznie rozwijać potrzebuje oferty takiego równomiernego rozwoju" - stwierdził wiceminister sprawiedliwości.

Wicemarszałek Senatu Adam Bielan komentując konwencję stwierdził, że było to "bardzo ważne wystąpienie premiera i dobre wypowiedzi członków jego rządu". Dopytywany, która z propozycji przedstawionych przez premiera Morawieckiego była w jego ocenie najważniejsza stwierdził, że "nie szeregowałby tych propozycji".

 Podobną opinię wyraził wiceszef MS Michał Wójcik. "To, co tu mieliśmy okazję słyszeć, napełnia nas ogromnym optymizmem" - powiedział.

 Europoseł PiS Ryszard Czarnecki pytany czy sobotnia konwencja to początek kampanii samorządowej stwierdził, że ta kampania będzie dopiero jesienią. Jak dodał w sobotę odbyło się wystąpienie "męża stanu", który mówił o Polsce. "To nie miało nic wspólnego z wyborami samorządowymi" - zaznaczył.

 Czarnecki dopytywany czy temat nagród dla ministrów nie będzie miał wpływu na wyniki wyborów samorządowych stwierdził, że Polacy będą brać pod uwagę wszystko, łącznie z tym jak zachowywał się poprzedni rząd. "Na jakie afery de facto pozwalał; wezmą też pod uwagę to, co my zrobiliśmy przez dwa i pół roku rządów

i co zrobimy jeszcze, to co mamy w planach" - powiedział. (PAP)

 autor: Rafał Białkowski, Mateusz Roszak, Maciej Puchłowski, fot PAP/ Jacek TurczykWarto poczytać

 1. 1270lunapark 22.07.2018

  Dramat na wesołym miasteczku w Polsce. Zginął chłopiec

  9-letni chłopiec zmarł po wypadku, do jakiego doszło w niedzielę w wesołym miasteczku w Szczytnie (Warmińsko-mazurskie). Według policji do wypadku doszło w wyniku awarii karuzeli. Lunapark zamknięto.

 2. 1270rozlewkrwijpg 22.07.2018

  "Opozycja chce, żeby w Polsce doszło do rozlewu krwi"

  Mam wrażenie, że opozycja chce, żeby w Polsce doszło do rozlewu krwi - powiedział w niedzielę szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski, komentując ostatnie ataki na biura poselskie PiS.

 3. sasin-22072018 22.07.2018

  Czarczasty grozi więzieniem politykom PiS oraz sędziom. Bezbłędna odpowiedź Sasina

  Robimy to, na co umówiliśmy się z Polakami, umawialiśmy się na radykalną reformę sądownictwa - mówił w niedzielę szef KSRM Jacek Sasin. "Będziecie siedzieć, a sędziowie, którzy pójdą na współpracę z wami, zostaną zwolnieni z wykonywania zawodu" - odpowiedział szef SLD Włodzimierz Czarzasty

 4. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 5. pispzpr21072018 22.07.2018

  Zdewastowano biura parlamentarzystów PiS. Wandale pomazali je farbą

  Przed wejściem do biura pojawił się napis: "Czas na sąd ostateczny", a na drzwiach i oknach napisano: "PZPR".

 6. policja21072018 21.07.2018

  Tak amerykańska policja radzi sobie z demonstrantami

  Warto zestawić obrazki z Polski z tymi, na których widać zachowanie amerykańskich funkcjonariuszy.

 7. monika-miller 21.07.2018

  Seksowna wnuczka Leszka Millera wyjawiła swój sekret. Ostra reakcja dziadka!

  Monika Miller to prawdziwa gwiazda mediów społecznościowych. Znana jest jest nie tylko z powodu swojej urody i dużej liczby tatuaży. Wnuczka Leszka Millera lubi też zaskoczyć media oryginalną i ciekawą wypowiedzią. Nie inaczej było ostatnio, gdy... pochwaliła się swoją biseksualną orientacją.

 8. policja-20072018 21.07.2018

  Dziennikarz TVN wzywał policję do zaatakowania polityków?

  Prowadzący program w TVN24 nawoływał polską policję do wypowiedzenia posłuszeństwa władzy państwowej; czy Discovery akceptuje taki przekaz swojej telewizji? - zapytał w sobotę na Twitterze wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook