Jedynie prawda jest ciekawa


Policja nie wyklucza że matce Magdy ktoś pomagał

04.02.2012

Nie można wykluczyć, że matce Madzi ktoś pomagał, ale to musi być dokładnie sprawdzone. Ta sprawa ma bardzo duże zabarwienie emocjonalne. Nie możemy niepotrzebnie kogoś skrzywdzić – powiedział w TVP Info inspektor Mariusz Sokołowski, rzecznik komendanta głównego policji. Rzecznik odpierał m.in. zarzuty, jakie skierował pod adresem policji detektyw Krzysztof Rutkowski, dotyczące błędów w przesłuchaniach matki dziecka. Sokołowski stwierdził, że funkcjonariusze nie mogli, w celu poznania prawdy, „zakuć jej w dyby i porazić prądem”.

Znalezienie zwłok dziecka to jeszcze nie jest finał tej sprawy. Jest jeszcze wiele pytań, na które policjanci muszą odpowiedzieć. Jest to kwestia ustalenia m.in. tego, czy inne osoby mogły mieć z tym związek. Jeszcze nie otrąbiałbym sukcesu, bo jeszcze czeka nas trochę pracy, natomiast myślę, że znalezienie zwłok dziecka to jest przełom w tym postępowaniu – powiedział insp. Sokołowski.

Gość TVP Info skrytykował działania prywatnego detektywa w tej sprawie. To całe medialne show, było rzeczą nieprawdopodobną. Przy takiej sprawie często potrzebny jest czas... Ta szopka, która wczoraj zaistniała, nikomu nie była potrzebna. Ani tej kobiecie, ani rodzinie, ani naszemu postępowaniu. Warto przy takich sprawach trochę poczekać, aby mieć solidny materiał dowodowy – podkreślił. Tu nie można sobie pozwolić na działanie z westernu, czy z „dzikiego zachodu”. Jeżeli słyszę, że należało matkę bardziej wziąć – jak to usłyszałem – „w obroty”, to pytam, jak? W dyby ją zakuć? Pod prąd podłączyć? Stosujemy metody cywilizowane, dopuszczalne prawem i z czasem docieramy do prawdy – dodał.

Według niego teraz należy poznać wersję zdarzeń bliskich matki dziecka. Trzeba ponownie przesłuchać rodzinę, to musi mieć miejsce. Tym zajmie się już prokurator. Postawiłem tu pytanie o udział, czy wiedzę innych osób o tym, co się zdarzyło. To będzie kwestia czasu, gdy wszystko będzie dobrze wiadome, My mamy swoją wiedzę. Poczekajmy chwilę – zaapelował.

TVP

[fot.PAP/Andrzej Grygiel]
CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook