Jedynie prawda jest ciekawa


Policja nie wyklucza że matce Magdy ktoś pomagał

04.02.2012

Nie można wykluczyć, że matce Madzi ktoś pomagał, ale to musi być dokładnie sprawdzone. Ta sprawa ma bardzo duże zabarwienie emocjonalne. Nie możemy niepotrzebnie kogoś skrzywdzić – powiedział w TVP Info inspektor Mariusz Sokołowski, rzecznik komendanta głównego policji. Rzecznik odpierał m.in. zarzuty, jakie skierował pod adresem policji detektyw Krzysztof Rutkowski, dotyczące błędów w przesłuchaniach matki dziecka. Sokołowski stwierdził, że funkcjonariusze nie mogli, w celu poznania prawdy, „zakuć jej w dyby i porazić prądem”.

Znalezienie zwłok dziecka to jeszcze nie jest finał tej sprawy. Jest jeszcze wiele pytań, na które policjanci muszą odpowiedzieć. Jest to kwestia ustalenia m.in. tego, czy inne osoby mogły mieć z tym związek. Jeszcze nie otrąbiałbym sukcesu, bo jeszcze czeka nas trochę pracy, natomiast myślę, że znalezienie zwłok dziecka to jest przełom w tym postępowaniu – powiedział insp. Sokołowski.

Gość TVP Info skrytykował działania prywatnego detektywa w tej sprawie. To całe medialne show, było rzeczą nieprawdopodobną. Przy takiej sprawie często potrzebny jest czas... Ta szopka, która wczoraj zaistniała, nikomu nie była potrzebna. Ani tej kobiecie, ani rodzinie, ani naszemu postępowaniu. Warto przy takich sprawach trochę poczekać, aby mieć solidny materiał dowodowy – podkreślił. Tu nie można sobie pozwolić na działanie z westernu, czy z „dzikiego zachodu”. Jeżeli słyszę, że należało matkę bardziej wziąć – jak to usłyszałem – „w obroty”, to pytam, jak? W dyby ją zakuć? Pod prąd podłączyć? Stosujemy metody cywilizowane, dopuszczalne prawem i z czasem docieramy do prawdy – dodał.

Według niego teraz należy poznać wersję zdarzeń bliskich matki dziecka. Trzeba ponownie przesłuchać rodzinę, to musi mieć miejsce. Tym zajmie się już prokurator. Postawiłem tu pytanie o udział, czy wiedzę innych osób o tym, co się zdarzyło. To będzie kwestia czasu, gdy wszystko będzie dobrze wiadome, My mamy swoją wiedzę. Poczekajmy chwilę – zaapelował.

TVP

[fot.PAP/Andrzej Grygiel]

Warto poczytać

 1. terlikowski20012018 20.01.2018

  Katolicki publicysta wyrzucony z uczelni za poglądy? Na uczelnie wyższe wraca cenzura

  "Czy mój doktorat i moje publikacje przestają się liczyć, bo jestem przeciwko zabijaniu dzieci?" - pyta Terlikowski

 2. 1270psl 20.01.2018

  Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz: boją się nas, jesteśmy groźni

  Nie powiódł się plan politycznych kłusowników - chcieli rozbić klub, ale klub jest i będzie - powiedział w sobotę lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. To komentarz do odejścia ze Stronnictwa podlaskiego posła Mieczysława Baszki.

 3. czaputowicz20012018 20.01.2018

  Czaputowicz spotka się Timmermansem. "Chcę pokazać dobrą wolę i nawiązać osobiste kontakty"

  Poprosiłem o spotkanie z Fransem Timmermansem (wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej), by pokazać dobrą wolę i nawiązać osobiste kontakty.

 4. Kogut190120181 19.01.2018

  Fala krytyki po głosowaniu w sprawie senatora Koguta "To więcej niż zbrodnia, to błąd"

  "Jeśli PiS przegra, to właśnie przez pychę. Wstyd", "Izba kolesiów" - tak internauci komentują decyzję Senatu o niewyrażeniu zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta

 5. Petruflickr 19.01.2018

  Spisek? Petru ujawnia kulisy jego odwołania z przewodniczącego Nowoczesnej

  - Wtedy każdy gdzieś leciał, z innych partii też lecieli - tak o słynnym locie podczas puczu grudniowego mówi dziś Ryszard Petru. W rozmowie z tvn24 były lider Nowoczesnej przekonywał, że padł ofiarą spisku wewnątrz partii

 6. Kogut19012018 19.01.2018

  Jest decyzja Senatu w sprawie senatora Koguta. Miał przyjmować łapówki

  Senat nie zgodził się w piątek na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta, o co wnioskowała do izby prokuratura. Za wyrażeniem zgody głosowało 32 senatorów, przeciw było 37, a 19 wstrzymało się od głosu

 7. 1270europesjkademokraci 19.01.2018

  Stefan Niesiołowski w PSL? Będzie ratował kolegów

  Koło Unii Europejskich Demokratów chce wesprzeć PSL w przypadku, gdyby Stronnictwo utraciło wymaganą liczbę posłów do tworzenia klubu parlamentarnego - dowiedziała się PAP od polityków tego koła.

 8. 1270ludziesacase 19.01.2018

  Bielan: decyzja polityczna ws. reparacji - po zakończeniu prac zespołu parlamentarnego

  - Kwestia odszkodowań wojennych nie była jeszcze poruszana w oficjalnych relacjach z Niemcami; decyzja polityczna w tej sprawie będzie podejmowana po zakończeniu prac parlamentarnego zespołu ds. reparacji - powiedział w piątek wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook