Jedynie prawda jest ciekawa


Policja nie wyklucza że matce Magdy ktoś pomagał

04.02.2012

Nie można wykluczyć, że matce Madzi ktoś pomagał, ale to musi być dokładnie sprawdzone. Ta sprawa ma bardzo duże zabarwienie emocjonalne. Nie możemy niepotrzebnie kogoś skrzywdzić – powiedział w TVP Info inspektor Mariusz Sokołowski, rzecznik komendanta głównego policji. Rzecznik odpierał m.in. zarzuty, jakie skierował pod adresem policji detektyw Krzysztof Rutkowski, dotyczące błędów w przesłuchaniach matki dziecka. Sokołowski stwierdził, że funkcjonariusze nie mogli, w celu poznania prawdy, „zakuć jej w dyby i porazić prądem”.

Znalezienie zwłok dziecka to jeszcze nie jest finał tej sprawy. Jest jeszcze wiele pytań, na które policjanci muszą odpowiedzieć. Jest to kwestia ustalenia m.in. tego, czy inne osoby mogły mieć z tym związek. Jeszcze nie otrąbiałbym sukcesu, bo jeszcze czeka nas trochę pracy, natomiast myślę, że znalezienie zwłok dziecka to jest przełom w tym postępowaniu – powiedział insp. Sokołowski.

Gość TVP Info skrytykował działania prywatnego detektywa w tej sprawie. To całe medialne show, było rzeczą nieprawdopodobną. Przy takiej sprawie często potrzebny jest czas... Ta szopka, która wczoraj zaistniała, nikomu nie była potrzebna. Ani tej kobiecie, ani rodzinie, ani naszemu postępowaniu. Warto przy takich sprawach trochę poczekać, aby mieć solidny materiał dowodowy – podkreślił. Tu nie można sobie pozwolić na działanie z westernu, czy z „dzikiego zachodu”. Jeżeli słyszę, że należało matkę bardziej wziąć – jak to usłyszałem – „w obroty”, to pytam, jak? W dyby ją zakuć? Pod prąd podłączyć? Stosujemy metody cywilizowane, dopuszczalne prawem i z czasem docieramy do prawdy – dodał.

Według niego teraz należy poznać wersję zdarzeń bliskich matki dziecka. Trzeba ponownie przesłuchać rodzinę, to musi mieć miejsce. Tym zajmie się już prokurator. Postawiłem tu pytanie o udział, czy wiedzę innych osób o tym, co się zdarzyło. To będzie kwestia czasu, gdy wszystko będzie dobrze wiadome, My mamy swoją wiedzę. Poczekajmy chwilę – zaapelował.

TVP

[fot.PAP/Andrzej Grygiel]

Warto poczytać

 1. konstanty-rokicki17072018 17.07.2018

  Uratował ogromną liczbę istnień w czasie Zagłady. Po wojnie o nim zapomniano, choć jego postawa zasługuje na nieśmiertelną chwałę

  60 lat temu, tj. 18 lipca 1958 roku, zmarł w Lucernie były polski wicekonsul w Szwajcarii, którego okres sprawowania funkcji dyplomatycznej w europejskim państwie przypadł na czas II wojny światowej.

 2. akta17072018 17.07.2018

  Wiadomo już kto palił karty do głosowania i akta sądowe. Sprawę wyjaśnia straż pożarna

  Strażak z OSP w Ożarowie Mazowieckim stwierdził w rozmowie z PAP, że ujawnione w Gołaszewie spalone akta i karty do głosowania to nie efekt przestępstwa. Leszek Stachlewski poinformował, że w pustostanie prowadzone były... badania naukowe dotyczące gaszenia pożarów w archiwach sądowych.

 3. pozarstocznia17072018 17.07.2018

  Pożar w centrum Gdańska. Płonie magazyn stoczniowy

  13 zastępów straży gasi pożar, który wybuchł we wtorek około południa w hali zlokalizowanej w centrum Gdańska - na terenach stoczniowych. W płonącym magazynie składowane są m.in. farby. Gdański magistrat zaapelował do mieszkańców o prewencyjne zamknięcie okien.

 4. tk17072018 17.07.2018

  Jest wyrok TK w sprawie prawa łaski. "Prezydent skorzystał ze swoich uprawnień"

  Wtorkowy wyrok TK w sprawie prawa łaski nie jest zaskoczeniem; prezydent Andrzej Duda skorzystał ze swoich konstytucyjnych uprawnień - oceniła rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

 5. 1270bartekbargiela 17.07.2018

  Niesamowita akcja ratunkowa Polaków. Zrobili to pierwsi na świecie!

  O wielkim szczęściu może mówić brytyjski wspinacz Rick Allen, który podczas wspinaczki na Broad Peak uległ poważnemu wypadkowi. Przez kilkadziesiąt godzin z himalaistą nie było żadnego kontaktu, a jego towarzysze myśleli, że zginął. Uratował go polski dron!

 6. parafianowicz17072018 17.07.2018

  Kolejne przesłuchanie w sprawie Amber Gold. Przed komisją były wiceminister finansów Andrzej Parafianowicz

  We wtorek po godz. 10 zebrała się sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold; jedynym punktem posiedzenia jest przesłuchanie b. wiceministra finansów i Generalnego Inspektora Informacji Finansowej Andrzeja Parafianowicza.

 7. Gersdorf06032018 17.07.2018

  Małgorzata Gersdorf podjęła decyzję w sprawie swojego powrotu do pracy

  Spór o ustawę o Sądzie Najwyższym oraz o odwołanie dotychczasowej Pierwszej Prezes SN Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska podzielił polską społeczność. Zapewne będzie dzielił dalej, a cała sprawa nie przycichnie. Sędzia Gersdorf zamierza wrócić do pracy w poniedziałek

 8. 1270sejmsenate 16.07.2018

  Spalone karty do głosowania i akta sądowe we wsi pod Warszawą

  W opuszczonej szopie w podwarszawskiej wsi Gołaszew znaleziono tysiące nadpalonych dokumentów. Były to akta sądowe i karty do głosowania w wyborach do Sejmu i Senatu. Trwa zabezpieczanie i wywożenie dokumentów przez policję

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook