Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Policja nie wyklucza że matce Magdy ktoś pomagał

04.02.2012

Nie można wykluczyć, że matce Madzi ktoś pomagał, ale to musi być dokładnie sprawdzone. Ta sprawa ma bardzo duże zabarwienie emocjonalne. Nie możemy niepotrzebnie kogoś skrzywdzić – powiedział w TVP Info inspektor Mariusz Sokołowski, rzecznik komendanta głównego policji. Rzecznik odpierał m.in. zarzuty, jakie skierował pod adresem policji detektyw Krzysztof Rutkowski, dotyczące błędów w przesłuchaniach matki dziecka. Sokołowski stwierdził, że funkcjonariusze nie mogli, w celu poznania prawdy, „zakuć jej w dyby i porazić prądem”.

Znalezienie zwłok dziecka to jeszcze nie jest finał tej sprawy. Jest jeszcze wiele pytań, na które policjanci muszą odpowiedzieć. Jest to kwestia ustalenia m.in. tego, czy inne osoby mogły mieć z tym związek. Jeszcze nie otrąbiałbym sukcesu, bo jeszcze czeka nas trochę pracy, natomiast myślę, że znalezienie zwłok dziecka to jest przełom w tym postępowaniu – powiedział insp. Sokołowski.

Gość TVP Info skrytykował działania prywatnego detektywa w tej sprawie. To całe medialne show, było rzeczą nieprawdopodobną. Przy takiej sprawie często potrzebny jest czas... Ta szopka, która wczoraj zaistniała, nikomu nie była potrzebna. Ani tej kobiecie, ani rodzinie, ani naszemu postępowaniu. Warto przy takich sprawach trochę poczekać, aby mieć solidny materiał dowodowy – podkreślił. Tu nie można sobie pozwolić na działanie z westernu, czy z „dzikiego zachodu”. Jeżeli słyszę, że należało matkę bardziej wziąć – jak to usłyszałem – „w obroty”, to pytam, jak? W dyby ją zakuć? Pod prąd podłączyć? Stosujemy metody cywilizowane, dopuszczalne prawem i z czasem docieramy do prawdy – dodał.

Według niego teraz należy poznać wersję zdarzeń bliskich matki dziecka. Trzeba ponownie przesłuchać rodzinę, to musi mieć miejsce. Tym zajmie się już prokurator. Postawiłem tu pytanie o udział, czy wiedzę innych osób o tym, co się zdarzyło. To będzie kwestia czasu, gdy wszystko będzie dobrze wiadome, My mamy swoją wiedzę. Poczekajmy chwilę – zaapelował.

TVP

[fot.PAP/Andrzej Grygiel]
Słowa kluczowe:

policja

,

Sosnowiec

,

Magda

,

matka

Warto poczytać

 1. 5fa2195364304f73b6c751d851a32433 25.05.2017

  Mucha: Pytania wyłonią się z konsultacji

  „Prezydent podkreślał, że w tej sprawie będą się wypowiadać przede wszystkim Polacy”.

 2. powazki 25.05.2017

  25. ekshumacja smoleńska

  Z Cmentarza Wojskowego na warszawskich Powązkach ekshumowano w czwartek kolejną - 25. - ofiarę katastrofy smoleńskiej. Prokuratura nie ujawnia, o czyj grób chodzi.

 3. komisjawer 24.05.2017

  Kandydaci do komisji weryfikacyjnej-zaopiniowani

  Sejmowa komisja ustawodawcza pozytywnie zaopiniowała w środę siedmiu kandydatów do komisji weryfikacyjnej ws. reprywatyzacji w stolicy. Negatywnie zaopiniowano zaś kandydata Nowoczesnej posła Jerzego Meysztowicza. Sejm ma wybrać członków komisji w czwartek.

 4. szczerskipapSISI 24.05.2017

  Szczerski o szczycie NATO

  Naszym oczekiwaniem jest potwierdzenie trwałości zobowiązań warszawskiego szczytu NATO - powiedział w środę szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski zapowiadając udział prezydenta Andrzeja Dudy w spotkaniu szefów państw Sojuszu Północnoatlantyckiego w Brukseli.

 5. mid-17524148 24.05.2017

  B. właściciel Jet Air przed komisją ds. Amber Gold

  "Pierwszy kontakt z Marcinem P. miałem w czerwcu 2011 r.; dzień po naszym spotkaniu i przedstawieniu propozycji inwestycji w Jet Air przelano nam pieniądze" – mówił były właściciel OLT Jet Air Poland Krzysztof Wicherek w środę przed komisją śledczą ds. Amber Gold.

 6. mid-17523010 24.05.2017

  Macierewicz: Zobowiązuję się do służby Polsce

  „Trzeba, by na czele rządu stali tacy ludzie, którzy rozumieją, czym jest bezpieczeństwo, patriotyzm i Ojczyzna”.

 7. macierewiczpap 24.05.2017

  Przepadł wniosek o wotum nieufności dla Macierewicza

  Sejm odrzucił wniosek PO o wotum nieufności wobec szefa MON min. Antoniego Macierewicza. W głosowaniu 190 posłów opowiedziało się za jego odwołaniem, 238 – przeciw, a 14 wstrzymało się od głosu.

 8. mid-17524161 24.05.2017

  Ostre słowa premier Szydło w obronie szefa MON

  "Dokąd zmierzasz Europo? Powstań z kolan, bo będziesz opłakiwała codziennie swoje dzieci!"

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook