Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Policja nie wyklucza że matce Magdy ktoś pomagał

04.02.2012

Nie można wykluczyć, że matce Madzi ktoś pomagał, ale to musi być dokładnie sprawdzone. Ta sprawa ma bardzo duże zabarwienie emocjonalne. Nie możemy niepotrzebnie kogoś skrzywdzić – powiedział w TVP Info inspektor Mariusz Sokołowski, rzecznik komendanta głównego policji. Rzecznik odpierał m.in. zarzuty, jakie skierował pod adresem policji detektyw Krzysztof Rutkowski, dotyczące błędów w przesłuchaniach matki dziecka. Sokołowski stwierdził, że funkcjonariusze nie mogli, w celu poznania prawdy, „zakuć jej w dyby i porazić prądem”.

Znalezienie zwłok dziecka to jeszcze nie jest finał tej sprawy. Jest jeszcze wiele pytań, na które policjanci muszą odpowiedzieć. Jest to kwestia ustalenia m.in. tego, czy inne osoby mogły mieć z tym związek. Jeszcze nie otrąbiałbym sukcesu, bo jeszcze czeka nas trochę pracy, natomiast myślę, że znalezienie zwłok dziecka to jest przełom w tym postępowaniu – powiedział insp. Sokołowski.

Gość TVP Info skrytykował działania prywatnego detektywa w tej sprawie. To całe medialne show, było rzeczą nieprawdopodobną. Przy takiej sprawie często potrzebny jest czas... Ta szopka, która wczoraj zaistniała, nikomu nie była potrzebna. Ani tej kobiecie, ani rodzinie, ani naszemu postępowaniu. Warto przy takich sprawach trochę poczekać, aby mieć solidny materiał dowodowy – podkreślił. Tu nie można sobie pozwolić na działanie z westernu, czy z „dzikiego zachodu”. Jeżeli słyszę, że należało matkę bardziej wziąć – jak to usłyszałem – „w obroty”, to pytam, jak? W dyby ją zakuć? Pod prąd podłączyć? Stosujemy metody cywilizowane, dopuszczalne prawem i z czasem docieramy do prawdy – dodał.

Według niego teraz należy poznać wersję zdarzeń bliskich matki dziecka. Trzeba ponownie przesłuchać rodzinę, to musi mieć miejsce. Tym zajmie się już prokurator. Postawiłem tu pytanie o udział, czy wiedzę innych osób o tym, co się zdarzyło. To będzie kwestia czasu, gdy wszystko będzie dobrze wiadome, My mamy swoją wiedzę. Poczekajmy chwilę – zaapelował.

TVP

[fot.PAP/Andrzej Grygiel]
Słowa kluczowe:

policja

,

Sosnowiec

,

Magda

,

matka

Warto poczytać

 1. mid-17323168-Kopia 23.03.2017

  Manifestacja poparcia dla rządu i prof. Szyszko

  „Też jest to manifestacja w obronie suwerennych decyzji Polski” - podkreślił Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej”.

 2. mid-17323187 23.03.2017

  Debata ws. prof. Szyszko. Premier odpowiada opozycji: Szkodzicie Polsce

  "Mam nieodparte wrażenie, że wniosek o którym dzisiaj rozmawiamy, powstał od momentu, gdy posłowie PO w internecie odkryli zdjęcie wiewiórki, której rzekomo minister Szyszko wyciął drzewo, które było jej domem" - powiedziała w Sejmie premier Beata Szydło.

 3. mid-epa05865310 23.03.2017

  Prokuratura zbada sprawę poszkodowanego Polaka

  Prokuratura w ramach postępowania ustala zczegóły związane ze stanem poszkodowanego w londyńskim zamachu Polaka.

 4. mid-17323101 23.03.2017

  Szymański: UE stoi przed ważnym wyborem

  Przed UE stoi wybór pomiędzy jednością a "nostalgiczną ucieczkę" do małych klubów - powiedział w czwartek wiceszef MSZ ds. europejskich Konrad Szymański, który był jednym z gości czwartkowej debaty poświęconej poszukiwaniom nowego modelu integracji europejskiej.

 5. mid-17323028-1 23.03.2017

  Szydło: Nie będzie UE bez zasad

  „Czy jesteśmy gotowi, by podejmować odważne decyzje o przyszłości Europy?”

 6. mid-17323015 23.03.2017

  Szef MON odpowiada na zarzuty opozycji

  16 tys. osób zapisało się do Wojsk Obrony Terytorialnej - poinformował w czwartek w Sejmie minister obrony narodowej Antonii Macierewicz. Tłumaczył też, że odejścia wojskowych z armii były w pewniej mierze związane z kwestiami lustracyjnymi.

 7. mid-17321024 23.03.2017

  Premier: Nie ma mowy o rekonstrukcji rządu

  Nie ma w tej chwili absolutnie mowy na temat jakiejkolwiek rekonstrukcji rządu - zadeklarowała w czwartek w TVN24 premier Beata Szydło. Premier dodała również, że czeka na zapowiadany przez PO wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec jej rządu.

 8. mid-17323014 23.03.2017

  Zieliński: W Polsce nie ma zagrożenia terrorystycznego

  - Polska policja jest w kontakcie z brytyjską; ostatnio zwiększamy liczbę oficerów łącznikowych w Wielkiej Brytanii - powiedział wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook