Jedynie prawda jest ciekawa


Policja infiltrowała jadących na marsz

05.10.2012

Uczestnicy marszu "Obudź się, Polsko!" byli kontrolowani przez policjantów przed i w trakcie podróży do Warszawy. Jadący byli legitymowani, spisywani, a organizatorów zapraszano na komendy policji, celem złożenia wyjaśnień.

Policjanci mocno kontrolowali uczestników marszu "Obudź się, Polsko!". Jadący do Warszawy ludzie z całej Polski byli spisywani przez mundurowych i wypytywani o szczegóły związane z podróżą - jaki jest jej cel, ilu uczestników jest w autobusie. Mało tego, część z nich - głównie ci, którzy byli zapisani jako organizatorzy, byli wzywani na komendę celem złożenia wyjaśnień.

Powody? Rzecznik Komendy Głównej nie odpowiedział na pytania "Naszego Dziennika" w tej sprawie, a policjanci tłumaczyli to względami bezpieczeństwa. Kontrole policji relacjonują na łamach "Naszego Dziennika" sami uczestnicy marszu: "Przed wyruszeniem autokaru mieliśmy ciekawą sytuację. Nagle pojawił się nieumundurowany funkcjonariusz policji. Wylegitymował się, przedstawił. Na moje pytanie, w jakim celu i czemu ma służyć ta rozmowa, odpowiedział, że wykonuje polecenie swoich przełożonych" - opisuje jedna ze słuchaczek Radia Maryja. Mundurowi zanotowali jej numer telefonu i dane osobowe, dopytywał o liczbę osób w autokarach.

"Trochę się dziwiłem, bo jeździmy do Warszawy np. na rocznice katastrofy smoleńskiej, kiedy również przybywają tysiące ludzi i nikt nas dotąd o nic nie pytał. To pierwszy taki przypadek" - dodaje inny uczestnik.

Prawo i Sprawiedliwość będzie w tej sprawie interweniować. Politycy tej partii chcą zapytać ministra spraw wewnętrznych o szczegóły sprawy. Temat infiltracji uczestników marszu ma także pojawić się na posiedzeniu Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych.

Więcej w "Naszym Dzienniku"

ll, ND

[Fot. blogpress.pl]

Warto poczytać

 1. 1270HANSG 21.01.2018

  Niemiecki przedsiębiorca stanie przed sądem za znieważanie pracowników

  Przed Sądem Rejonowym w Wejherowie (Pomorskie) ma ruszyć w piątek proces niemieckiego przedsiębiorcy Hansa G., oskarżonego o znieważenie pięciu pracowników swojej firmy. Cudzoziemcowi zarzucono też, że wobec jednej z pracownic stosował groźby utraty życia.

 2. 1270giertych22 21.01.2018

  Giertych będzie bronił Gawłowskiego - prawą rękę Schetyny

  Roman Giertych zapowiedział, że podejmie się obrony posła PO Stanisława Gawłowskiego. Jak podał Giertych poseł poprosił go o to poseł w wysłanym liście.

 3. Morawiecki20012018 21.01.2018

  Premier o zachowaniach faszystowskich: to deptanie pamięci naszych przodków

  Propagowanie faszyzmu lub innych totalitaryzmów jest nie tylko niezgodne z polskim prawem, jest przede wszystkim deptaniem pamięci naszych przodków i ich bohaterskiego wysiłku walki o Polskę sprawiedliwą i wolną od nienawiści - napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki

 4. Tarczynskimeczet 21.01.2018

  Poseł: Chcemy katedry w Arabii za meczet w Polsce. Nie pasuje to żegnam!

  - Jeśli islamskie państwo wyznaniowe chce inwestycji w Polsce to ja oczekuje takiego samego prawa u nich - przekonuje poseł PiS Dominik Tarczyński

 5. Gadowskiwiki 21.01.2018

  "Nie wybieraliśmy karierowiczów". Gadowski ostro o ostatnich decyzjach w PiS

  Ostatnie transfery do obozu Zjednoczonej Prawicy i sprawa niewyrażenia przez Senat zgody na tymczasowe aresztowanie senatora Koguta zdenerwowały Witolda Gadowskiego. - Rośnie masa dziadostwa - napisał

 6. terlikowski20012018 20.01.2018

  Katolicki publicysta wyrzucony z uczelni za poglądy? Na uczelnie wyższe wraca cenzura

  "Czy mój doktorat i moje publikacje przestają się liczyć, bo jestem przeciwko zabijaniu dzieci?" - pyta Terlikowski

 7. 1270psl 20.01.2018

  Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz: boją się nas, jesteśmy groźni

  Nie powiódł się plan politycznych kłusowników - chcieli rozbić klub, ale klub jest i będzie - powiedział w sobotę lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. To komentarz do odejścia ze Stronnictwa podlaskiego posła Mieczysława Baszki.

 8. czaputowicz20012018 20.01.2018

  Czaputowicz spotka się Timmermansem. "Chcę pokazać dobrą wolę i nawiązać osobiste kontakty"

  Poprosiłem o spotkanie z Fransem Timmermansem (wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej), by pokazać dobrą wolę i nawiązać osobiste kontakty.

Wiadomości ze świata

więcej
CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook