Jedynie prawda jest ciekawa


Policja infiltrowała jadących na marsz

05.10.2012

Uczestnicy marszu "Obudź się, Polsko!" byli kontrolowani przez policjantów przed i w trakcie podróży do Warszawy. Jadący byli legitymowani, spisywani, a organizatorów zapraszano na komendy policji, celem złożenia wyjaśnień.

Policjanci mocno kontrolowali uczestników marszu "Obudź się, Polsko!". Jadący do Warszawy ludzie z całej Polski byli spisywani przez mundurowych i wypytywani o szczegóły związane z podróżą - jaki jest jej cel, ilu uczestników jest w autobusie. Mało tego, część z nich - głównie ci, którzy byli zapisani jako organizatorzy, byli wzywani na komendę celem złożenia wyjaśnień.

Powody? Rzecznik Komendy Głównej nie odpowiedział na pytania "Naszego Dziennika" w tej sprawie, a policjanci tłumaczyli to względami bezpieczeństwa. Kontrole policji relacjonują na łamach "Naszego Dziennika" sami uczestnicy marszu: "Przed wyruszeniem autokaru mieliśmy ciekawą sytuację. Nagle pojawił się nieumundurowany funkcjonariusz policji. Wylegitymował się, przedstawił. Na moje pytanie, w jakim celu i czemu ma służyć ta rozmowa, odpowiedział, że wykonuje polecenie swoich przełożonych" - opisuje jedna ze słuchaczek Radia Maryja. Mundurowi zanotowali jej numer telefonu i dane osobowe, dopytywał o liczbę osób w autokarach.

"Trochę się dziwiłem, bo jeździmy do Warszawy np. na rocznice katastrofy smoleńskiej, kiedy również przybywają tysiące ludzi i nikt nas dotąd o nic nie pytał. To pierwszy taki przypadek" - dodaje inny uczestnik.

Prawo i Sprawiedliwość będzie w tej sprawie interweniować. Politycy tej partii chcą zapytać ministra spraw wewnętrznych o szczegóły sprawy. Temat infiltracji uczestników marszu ma także pojawić się na posiedzeniu Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych.

Więcej w "Naszym Dzienniku"

ll, ND

[Fot. blogpress.pl]

Warto poczytać

 1. 1270rozlewkrwijpg 22.07.2018

  "Opozycja chce, żeby w Polsce doszło do rozlewu krwi"

  Mam wrażenie, że opozycja chce, żeby w Polsce doszło do rozlewu krwi - powiedział w niedzielę szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski, komentując ostatnie ataki na biura poselskie PiS.

 2. sasin-22072018 22.07.2018

  Czarczasty grozi więzieniem politykom PiS oraz sędziom. Bezbłędna odpowiedź Sasina

  Robimy to, na co umówiliśmy się z Polakami, umawialiśmy się na radykalną reformę sądownictwa - mówił w niedzielę szef KSRM Jacek Sasin. "Będziecie siedzieć, a sędziowie, którzy pójdą na współpracę z wami, zostaną zwolnieni z wykonywania zawodu" - odpowiedział szef SLD Włodzimierz Czarzasty

 3. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 4. pispzpr21072018 22.07.2018

  Zdewastowano biura parlamentarzystów PiS. Wandale pomazali je farbą

  Przed wejściem do biura pojawił się napis: "Czas na sąd ostateczny", a na drzwiach i oknach napisano: "PZPR".

 5. policja21072018 21.07.2018

  Tak amerykańska policja radzi sobie z demonstrantami

  Warto zestawić obrazki z Polski z tymi, na których widać zachowanie amerykańskich funkcjonariuszy.

 6. monika-miller 21.07.2018

  Seksowna wnuczka Leszka Millera wyjawiła swój sekret. Ostra reakcja dziadka!

  Monika Miller to prawdziwa gwiazda mediów społecznościowych. Znana jest jest nie tylko z powodu swojej urody i dużej liczby tatuaży. Wnuczka Leszka Millera lubi też zaskoczyć media oryginalną i ciekawą wypowiedzią. Nie inaczej było ostatnio, gdy... pochwaliła się swoją biseksualną orientacją.

 7. policja-20072018 21.07.2018

  Dziennikarz TVN wzywał policję do zaatakowania polityków?

  Prowadzący program w TVN24 nawoływał polską policję do wypowiedzenia posłuszeństwa władzy państwowej; czy Discovery akceptuje taki przekaz swojej telewizji? - zapytał w sobotę na Twitterze wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński

 8. w-tyle-wizji-21072018 21.07.2018

  Wzruszający apel prawnuka polskiego bohatera. Ta wypowiedź przejdzie do historii!

  Piątkowe wydanie „W tyle wizji” zostało całkowicie poświęcone protestom przed gmachem Sejmu oraz Małgorzacie Gersdorf

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook