Jedynie prawda jest ciekawa

Polacy za JOW-ami

14.06.2015

Aż 76 proc. Polaków zadeklarowało swój udział w referendum m.in. w sprawie jednomandatowych okręgów wyborczych, które ma się odbyć 6 września – wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez TNS Polska dla „Wiadomości” TVP1.

Większość respondentów opowiedziała się za zmianą ordynacji wyborczej.

Z badania wynika, że za JOW-ami jest 60 proc. Polaków. Przeciw zmianom jest 20 proc. badanych, a pozostałe 20 proc. jest jeszcze niezdecydowana.

Ponadto 73 proc. Polaków sprzeciwia się dotychczasowemu finansowaniu partii politycznych z budżetu państwa. Jedynie 19 proc. badanych jest za jego utrzymaniem.

Niemal jednogłośnie Polacy wypowiedzieli się w sprawie „wprowadzenia zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika”. Aż 90 proc. Polaków jest „za”, a „przeciw” jest zaledwie 4 proc. Zdania w tej sprawie nie ma 6 proc. badanych.

Z sondażu wynika, że frekwencja może osiągnąć rekordowe rozmiary. Z 76 proc. respondentów, którzy zadeklarowali swój udział, aż 45 proc. na pytanie „czy pójdzie Pan(i) głosować w tym referendum” powiedziało, że „zdecydowanie tak”, a 31 proc. „raczej tak”. Tylko 8 proc. odpowiedziało, że „zdecydowanie nie”, 11 porc. „raczej nie”, a 5 proc. jest niezdecydowanych.

lap/TVP.Info

[fot. TVP.Info]

Wiadomości ze świata

więcej
CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook