Jedynie prawda jest ciekawa


Polacy: sprawy idą w złym kierunku

17.04.2013

TNS Polska: 73 proc. Polaków uważa, że sprawy w naszym kraju idą w zły kierunku. Przeciwnego zdania jest jedynie 15 proc. badanych, a 12 nie potrafi zając stanowiska w tej sprawie.

Większość badanych (77 proc.) twierdzi, że polska gospodarka znajduje się w kryzysie. Przeciwnego zdania jest co piąty ankietowany (19 proc.). Zdaniem połowy respondentów (50 proc.) jest to stan lekkiego kryzysu, a 27 proc. badanych mówi, że jest to głęboki kryzys.

Tylko nieliczni (1 proc.) uważają, że gospodarka znajduje się w stanie dynamicznego rozwoju, natomiast 18 proc. ankietowanych twierdzi, że rozwój ten jest powolny, a 4 proc. nie potrafiło wyrazić opinii na ten temat.

Według badań TNS Polska, w porównaniu z marcem tego roku opinie na temat obecnego stanu polskiej gospodarki nie zmieniły się znacząco. O 3 punkty procentowe wzrósł udział pesymistów, przy jednoczesnym spadku odsetka optymistów o 2 punkty procentowe.

Prawie połowa (46 proc.) badanych przewiduje, że w ciągu najbliższych trzech lat materialne warunki życia ludności pogorszą się. Przeciwnego zdania jest 16 proc. respondentów, 33 proc. Badanych uważa, że nic się w tej kwestii nie zmieni, a 5 proc. nie potrafiło zająć stanowiska w tej sprawie.

Jedna czwarta respondentów (24 proc.) uważa, że w Polsce w ogóle nie można znaleźć pracy, a nieco ponad połowa (53 proc.) twierdzi, że jest to trudne. Co piąty ankietowany (20 proc.) mówi, że można bez większych kłopotów znaleźć pracę, przy czym 19 proc. jest zdania, że niekoniecznie będzie to praca, jaką by się chciało, a 3 proc. nie miało na ten temat zdania.

W porównaniu z lutym tego roku opinie na temat pracy w Polsce nie zmieniły się znacząco - o 2 punkty procentowe wzrósł odsetek optymistów i o tyle samo spadł odsetek pesymistów.

Sondaż TNS Polska został przeprowadzony w dniach 6-9 kwietnia na reprezentatywnej próbie 1000 mieszkańców Polski w wieku powyżej 15 lat.

PAP, lz

 

Warto poczytać

 1. 1270popieluszko50 24.04.2018

  Prezydent wręczył bratu bł. ks. Popiełuszki i jego żonie medal za 50 lat pożycia małżeńskiego

  Brat błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, Józef i jego żona Alfreda, odebrali we wtorek w Pałacu Prezydenckim z rąk prezydenta Andrzeja Dudy i pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy medale za długoletnie pożycie małżeńskie.

 2. 1270rafalskaaaa 24.04.2018

  Podpisano porozumienie ws. wsparcia osób niepełnosprawnych

  To sukces środowisk osób niepełnosprawnych; widzę tu dobrą wolę, że rząd chce spełnić niektóre postulaty - oceniła podpisanie porozumienia rządu i części środowisk osób niepełnosprawnych Ewa Krawczyk z Fundacji Pomóż Innym.

 3. Chrzanowskawiki 24.04.2018

  Polska będzie miała kolejną błogosławioną. Była współpracowniczką Karola Wojtyły

  W sobotę w Krakowie-Łagiewnikach odbędzie się beatyfikacja Hanny Chrzanowskiej. To postać, która wspaniale wpisuje się w obchody stulecia odzyskania niepodległości i czterdziestolecia wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża - podkreśla metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski

 4. Lichocka22042018 24.04.2018

  Lichocka o Terlikowskim: Pajac zupełny

  - Zachował się jak hałaśliwy pajac w tej sprawie i nie będę wobec niego używać taryfy ulgowej po tym co napisał - tak posłanka PiS skomentowała słowa Terlikowskiego na temat jej wypowiedzi dotyczącej aborcji

 5. sejm22042018 24.04.2018

  Masażyści wejdą do Sejmu

  Do dyspozycji protestujących osób niepełnosprawnych na czas wizyty masażystów w Sejmie zostanie udostępniony pokój dziennikarski na pierwszym piętrze, nieopodal miejsca protestu - poinformował dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka

 6. RafalskaFlickr 24.04.2018

  PO chce dymisji Rafalskiej. Za 500+, leki dla seniorów, czy spadek bezrobocia?

  Absolutnie powinno dojść do dymisji minister Elżbiety Rafalskiej, to byłby gest rządu, który przyznałby się, że przez 2,5 roku sprawę opiekunów niepełnosprawnych zostawił nierozwiązaną - ocenił szef klubu PO Sławomir Neumann. Będziemy rozmawiać o wniosku ws. wotum nieufności dla Rafalskiej - dodał

 7. HGWPOFlickr 24.04.2018

  Kolejne zatrzymania w sprawie afery reprywatyzacyjnej. A HGW przez lata nie widziała problemu

  Przez lata władze Warszawy udawały że nic się nie dzieje. Tymczasem na polecenie prokuratora policja zatrzymała we wtorek rano dwie osoby w związku z nieprawidłowościami przy reprywatyzacji nieruchomości przy ul. Skaryszewskiej 11 w Warszawie

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook