Jedynie prawda jest ciekawa


„Polacy po swoje!”. Kolejny spot, który budzi ogromne emocje. Jedni chwalą, inni wolą nie komentować

17.06.2018
respectus170602018
„Polacy po swoje!”. Kolejny spot, który budzi ogromne emocje. Jedni chwalą, inni wolą nie komentować

Na Twitterze zaprezentowano kolejny spot wyemitowany w ramach kampanii #RespectUs. Wideo wzbudziło gorące emocje. Jedni chwalą pomysł i realizację, inni wolą nie komentować, także ze względu na sympatię do występujących w nowej produkcji. Tym razem widać w niej sporo znanych i popularnych twarzy.

Spot jest kolejnym elementem kampanii #RespectUs, prowadzonej przez Fundację Wsparcia Rolnika Polska Ziemia (jej twórcą jest Szczepan Wójcik z Radomia, który jest potentatem w branży futer z norek). 

Wideo nakręcono na stadionie Legii Warszawa. W pierwszych scenach widzimy siedzącego na trybunach Jacka Gmocha, obok niego na murawę schodzą bohaterowie słynnych wiktorii i chwil chwały oręża polskiego. Choć nie tylko, bo mamy także tych, którzy wspominają np. Poznański Czerwiec z 1956 roku (tę rolę wziął na siebie Wojciech Wybranowski, dziennikarz tygodnika "Do Rzeczy"). W końcu wszyscy spotykają się na murawie, gdzie Jacek Gmoch wznosi bojowy okrzyk.

- Polacy po swoje! Mamy to! Najnowszy spot #RespectUs i kolejna kampania #PolishTeam. Tym razem w roli głównej trener Jacek Gmoch. Polacy muszą się jednoczyć, a każda okazja jest ku temu dobra. Jedno jest pewne, ducha walki nam nie zabraknie! @LaczyNasPilka – reklamują się twórcy materiału na Twitterze.

Wśród „aktorów” znaleźli się m. in. były piłkarz i selekcjoner reprezentacji Polski Jacek Gmoch, twórca legendarnego „Pitu-Pitu” Rafał Otoka Frąckiewicz, a także wspomniany wcześniej Wojciech Wybranowski. To właśnie ze względu na niego niektórzy nie chcieli oceniać produkcji. 

– Tylko ze względu na sympatię do Wojtka @wybranowski nie będę kręcił beki z tej produkcji – napisał Michał Majewski, były dziennikarz tygodnika „Wprost”.

ac/twitter


Warto poczytać

 1. szczerba23072018 23.07.2018

  Poseł Szczerba będzie miał kłopoty? Prokuratura zawiadomiona o możliwości popełnienia przestępstwa

  W związku z ujawnieniem danych personalnych policjantów i falą gróźb kierowanych w stosunku funkcjonariuszy oraz ich rodzin Komendant Główny Policji złoży zawiadomienie do prokuratury - zapowiedział w poniedziałek rzecznik KGP Mariusz Ciarka.

 2. 1270kgrobyu 23.07.2018

  Skandal! Hieny cmentarne obrabowały groby polskich żołnierzy pod Lwowem

  To raczej nie jest rosyjska prowokacja, przejaw nienawiści ze strony ukraińskich nacjonalistów tylko zwykła, ale jakże ordynarna bandycka grabież. Jak informuje „Nasz Dziennik” na lwowskich i podlwowskich cmentarzach rozkopywane i bezczeszczone są groby polskich żołnierzy

 3. piselblag23072018 23.07.2018

  Kolejne napisy na ścianach siedzib PiSu. Wilk: Obawiam się, że będzie coraz gorzej

  Nieznani sprawcy namalowali czerwoną farbą na ścianie budynku, w którym się mieści siedziba PiS w Elblągu napis "Czas na sąd ostateczny" oraz wulgarne słowo. O akcie wandalizmu została poinformowana w poniedziałek policja, która będzie prowadzić postępowanie w tej sprawie.

 4. berlin23072018 23.07.2018

  Makabryczne sceny w Berlinie. Nieznani sprawcy podpalili dwóch bezdomnych

  Dwaj nieznani sprawcy oblali w niedzielę późnym wieczorem płynem i podpalili dwóch bezdomnych oraz ich dobytek na stacji kolei miejskiej Schoeneweide w Berlinie. Zaatakowani doznali ciężkich poparzeń i przebywają w szpitalu - podała w poniedziałek policja.

 5. powroclaw23072018 23.07.2018

  Platforma Obywatelska rezygnuje z Ujazdowskiego. W zamian poprze Sutryka

  PO wycofuje poparcie dla kandydata na prezydenta Wrocławia Kazimierza M. Ujazdowskiego - poinformował w poniedziałek szef PO Grzegorz Schetyna. Zapowiedział, że wspólnego kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta miasta wskaże Nowoczesna.

 6. 1270kacperer 23.07.2018

  K.Płażyński: chcę być prezydentem Gdańska otwartym na wszystkie głosy

  Chcę być prezydentem otwartym, który będzie wsłuchiwał się we wszystkie głosy bez względu na przynależność partyjną i ideową - zadeklarował w poniedziałek w wywiadzie dla "Radia Gdańsk" kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Gdańska, Kacper Płażyński

 7. 1270lunapark 22.07.2018

  Dramat na wesołym miasteczku w Polsce. Zginął chłopiec

  9-letni chłopiec zmarł po wypadku, do jakiego doszło w niedzielę w wesołym miasteczku w Szczytnie (Warmińsko-mazurskie). Według policji do wypadku doszło w wyniku awarii karuzeli. Lunapark zamknięto.

 8. 1270rozlewkrwijpg 22.07.2018

  "Opozycja chce, żeby w Polsce doszło do rozlewu krwi"

  Mam wrażenie, że opozycja chce, żeby w Polsce doszło do rozlewu krwi - powiedział w niedzielę szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski, komentując ostatnie ataki na biura poselskie PiS.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook