Jedynie prawda jest ciekawa

Polacy niezadowoleni z działań rządu

17.02.2012

61 proc. badanych źle ocenia działania rządu Donalda Tuska, dobrze - 28 proc. - wynika z lutowego sondażu CBOS. Niezadowolonych z tego, że premierem jest Donald Tusk jest 50 proc. ankietowanych, zadowolonych - 37 proc.

Według CBOS, 38 proc. ankietowanych zdeklarowało się jako przeciwnicy rządu, 32 proc. jako jego zwolennicy, a 28 proc. - obojętni. 2 proc. wybrało odpowiedź "trudno powiedzieć".

Zadowolonych z tego, że na czele rządu stoi Donald Tusk było w lutym o 3 punkty proc. mniej niż w styczniu, z kolei niezadowolonych było o 8 punktów proc. więcej niż w ubiegłym miesiącu. Od stycznia o 5 punktów procentowych - do 13 proc. - spadła też liczba ankietowanych, którzy nie mają sprecyzowanego zdania na ten temat.

W ciągu ostatniego miesiąca pogorszyły się także notowania rządu. W lutym respondentów, którzy dobrze ocenili pracę nowego gabinetu Tuska, było o 4 punkty proc. mniej niż w styczniu. Z kolei ankietowanych, którzy działalność rządu oceniają źle było o 10 punktów proc. więcej niż w poprzednim sondażu. O 6 punktów proc. - do 11 proc. - spadła liczba badanych bez wyrobionego zdania na ten temat.

W lutym grupa przeciwników rządu zwiększyła się o 7 punktów proc., a jego zwolenników zmniejszyła się o 4 punkty proc. w stosunku do stycznia. O 1 punkt proc. spadała liczba respondentów obojętnych wobec obecnego gabinetu. Ponadto o 2 punkty procentowe zmalała liczba osób niezdecydowanych w tej kwestii.

Zdaniem 32 proc. badanych polityka obecnego rządu stwarza szanse poprawy sytuacji gospodarczej kraju (o 1 punkt proc. mniej niż w poprzednim sondażu). Przeciwnego zdania jest 58 proc. (o 4 punkty proc. więcej) a 10 proc. nie ma zdania na ten temat.

CBOS przeprowadził sondaż w dniach 3-9 lutego na liczącej 999 osób reprezentatywnej grupie dorosłych mieszkańców Polski.

PAP
[fot.PAP/Pietruszka]

Warto poczytać

 1. 1270macierewiczblaszczakow 16.01.2018

  Łapiński: wypowiedzi Macierewicza mogą być uznane jako próba wywierania nacisku na premiera

  Wypowiedzi b. szefa MON Antoniego Macierewicza mogą być uznane za próbę wywierania nacisku na premiera jako instancji odwoławczej

 2. 1270aborcjonistkiaspolicjaas 16.01.2018

  Dramat na Pomorzu: Ciężarówka wjechała na przejście dla pieszych. Zginęła 8-latka

  18-letnia dziewczynka została śmiertelnie potrącona przez ciężarówkę, która - przy zielonym świetle dla pieszych, wjechała na przejście

 3. 1270wesolyjunak 16.01.2018

  Kukiz'15: spór z UE zaczyna być wygaszany; wystarczyła zmiana w rządzie

  Wystarczyła zmiana w rządzie i rozpoczęcie dialogu z partnerami w Europie, by spór z UE zaczynał być wygaszany

 4. 1270lekarzzuj 16.01.2018

  Lekarz segreguje pacjentów: „Nie obsługuję ludzi z PiS”

  Zdziczenie przeciwników władzy nie zna granic. Ludzie, którzy szafują takimi hasłami, jak wolność, demokracja czy równość, coraz częściej udowadniają jednak, że słowa te, tak naprawdę niewiele dla nich znaczą.

 5. 1270neumanna23 16.01.2018

  Obłuda PO nie zna granic. Neumann: lepiej żeby w ogóle nie głosowali

  Neumann: gdyby trójka wykluczonych posłów w ogóle nie zagłosowała to nie byłoby problemu Gdyby trójka wykluczonych z PO posłów w ogóle nie zagłosowała w sprawie ustawy dotyczącej aborcji, to nie byłoby problemu - powiedział we wtorek szef klubu PO Sławomir Neumann.

 6. 1270sejmas 16.01.2018

  Będą wcześniejsze wybory parlamentarne?

  Nie planujemy wcześniejszych wyborów parlamentarnych - poinformował szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. Jak dodał, Zjednoczona Prawica ma w tej kadencji program do zrealizowania. Chcemy wykonać wszystko, na co się z Polakami umawialiśmy - dodał.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook