Jedynie prawda jest ciekawa


Polacy mają dosyć straży miejskich

31.12.2012

Mieszkańcy kilku miast w Polsce mają już serdecznie dosyć swoich straży miejskich. Zamiast zająć się tym, do czego zostali powołani, a więc dbać o przestrzeganie porządku, czystości itd., strażnicy miejscy wywalczyli uprawnienia do karania kierowców mandatami.

O sprawie liczących na łatwy i duży zarobek strażników miejskich pisze dziennik „Fakt”.

Samorządowcy w całej Polsce wiedzą już, jak łatać dziurawe miejskie i gminne budżety. Inwestują w straż miejską, a przede wszystkim - w fotoradary. Wydatek jest spory, bo jedno takie urządzenie kosztuje ok. 175 tys. zł, ale za to w dzień potrafią zapracować nawet na kilkadziesiąt mandatów – pisze „Fakt”.

W gminie Kobylnica w woj. Zachodniopomorskim z nałożonych mandatów strażnicy wybudowali sobie nową siedzibę.

Mieszkańcy Bydgoszczy, Kielc i Poznania zbierają podpisy pod projektami likwidacji straży miejskiej. Na początku przyszłego roku  w Pszczynie odbędzie się referendum, czy rozwiązać miejscową straż. Udało się tego dokonać chociażby w Chrzanowie w Małopolsce. Zaoszczędzone pieniądze na rozwiązanej straży zasiliły budżet miejscowej policji.

– Mieszkańcy mieli zastrzeżenia, że ich działania nastawione są na karanie źle parkujących kierowców – opowiadał „Faktowi” Ryszard Kosowski, burmistrz Chrzanowa.

Niezadowoleni z działań SM mają ważnego sojusznika. Najwyższa Izba Kontroli w ostatnim raporcie dotyczącym straży skrytykowała rozszerzanie prerogatyw tych funkcjonariuszy na coraz to nowe obszary.

Slaw/ Fakt

[FOTO: http://www.strazmiejska.radom.pl]

Warto poczytać

 1. brudzinski22042018 22.04.2018

  Wiceprezes PiS: "Powinniśmy się bać i czuć odpowiedzialność przed narodem"

  Podczas spotkania w Kostrzynie nad Odrą (Lubuskie) szef MSWiA i wiceprezes PiS Joachim Brudziński powiedział, że jego partia nie obawia się "totalnej opozycji" czy zagranicy, ale musi czuć odpowiedzialność przed narodem.

 2. donald220420218 22.04.2018

  Donald Tusk świętuje urodziny. Dostał radę od przyjaciół, którą pochwalił się w sieci

  - Moi przyjaciele przekonali mnie, bym w 61 urodziny wystartował z Instagramem. Więc zacząłem z drobną pomocą moich wnuków – napisał na Twitterze Donald Tusk.

 3. pmm22042018 22.04.2018

  PiS przedstawi nowe rozwiązania dla niepełnosprawnych. Premier Morawiecki zdradza szczegóły

  "Chcemy, żeby Polska była wielka i za rok, i za dziesięć lat, i za sto lat"

 4. LGBT 22.04.2018

  Odmówił druku plakatów LGBT, został skazany przez sąd. Na tym jednak nie koniec

  Na 7 czerwca Sąd Najwyższy wyznaczył termin rozpoznania kasacji prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry w głośnej sprawie drukarza, który odmówił wydrukowania plakatów fundacji LGBT. Prawomocnie sąd uznał Adama J. za winnego wykroczenia, ale odstąpił od kary

 5. Lichocka22042018 22.04.2018

  PiS zmienia zdanie w sprawie ustawy antyaborcyjnej? "To nieludzki projekt"

  Czy projekt ustawy antyaborcyjnej po raz kolejny upadnie w sejmowym głosowaniu? Po wypowiedzi poseł PiS Joanny Lichockiej można odnieść takie wrażenie. Posłanka określiła proponowane zmiany jako "nieludzkie" - informuje "Fakt"

 6. kacperplazynski22042018 22.04.2018

  Nieoficjalnie: Wiadomo, kto będzie kandydatem PiS-u na prezydenta Gdańska!

  Według informacji ujawnionych w Radiu Gdańsk przez Janusza Śniadka, Prawo i Sprawiedliwość podjęło decyzję dotyczącą wyboru kandydata na prezydenta Gdańska.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook