Jedynie prawda jest ciekawa


Polacy chcą międzynarodowej komisji badającej katastrofę smoleńską

04.11.2012

Polacy coraz mniej ufają władzom polskim w kontekście badania przyczyn katastrofy smoleńskiej. Coraz więcej z nas chce powołania międzynarodowej komisji śledczej.

Sondaż MilwardBrown SMG/KRC dla TVN24 to cios w dobre mniemanie o sobie obecnej władzy i jej apologetów. Grubo ponad połowa respondentów opowiada się za powołaniem międzynarodowej komisji dla zbadania katastrofy smoleńskiej. 33 procent pytanych jest przeciw.

Co ciekawe liczba zwolenników starania się o pomoc międzynarodową w śledztwie smoleńskim wzrasta. Pod koniec września TNS Polska dla programu „Minęła 20” w TVP Info opublikowała wyniki sondażu, w którym 53 procent respondentów było za taką komisją.

Aleksander Smolar, szef Fundacji Batorego na antenie radiowej „Trójki” powiedział, że zgoda na powołanie takiego ciała byłoby: "podważeniem wiarygodności państwa polskiego i oznaczałoby, że państwo polskie nie jest w stanie dojść do prawdy".

Smolar przesadza. To nie byłoby podważenie autorytetu państwa polskiego, ale tych, którzy nim rządzą. Bo czy oni są w stanie dojść do prawdy? Ta dotychczas serwowana na spółkę z komisją generał Anodiny kruszeje i wietrzeje w oczach, a umycie wraku wbrew pozorom nie świadczy o "czystych intencjach".

Slaw

[FOTO: PAP/Wojciech Pacewicz]

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook