Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Polacy chcą międzynarodowej komisji badającej katastrofę smoleńską

04.11.2012

Polacy coraz mniej ufają władzom polskim w kontekście badania przyczyn katastrofy smoleńskiej. Coraz więcej z nas chce powołania międzynarodowej komisji śledczej.

Sondaż MilwardBrown SMG/KRC dla TVN24 to cios w dobre mniemanie o sobie obecnej władzy i jej apologetów. Grubo ponad połowa respondentów opowiada się za powołaniem międzynarodowej komisji dla zbadania katastrofy smoleńskiej. 33 procent pytanych jest przeciw.

Co ciekawe liczba zwolenników starania się o pomoc międzynarodową w śledztwie smoleńskim wzrasta. Pod koniec września TNS Polska dla programu „Minęła 20” w TVP Info opublikowała wyniki sondażu, w którym 53 procent respondentów było za taką komisją.

Aleksander Smolar, szef Fundacji Batorego na antenie radiowej „Trójki” powiedział, że zgoda na powołanie takiego ciała byłoby: "podważeniem wiarygodności państwa polskiego i oznaczałoby, że państwo polskie nie jest w stanie dojść do prawdy".

Smolar przesadza. To nie byłoby podważenie autorytetu państwa polskiego, ale tych, którzy nim rządzą. Bo czy oni są w stanie dojść do prawdy? Ta dotychczas serwowana na spółkę z komisją generał Anodiny kruszeje i wietrzeje w oczach, a umycie wraku wbrew pozorom nie świadczy o "czystych intencjach".

Slaw

[FOTO: PAP/Wojciech Pacewicz]

Warto poczytać

 1. MKaminski2852017 28.05.2017

  SN zbada pytanie ws. prezydenckich ułaskawień

  Sędziowie SN zbada pytanie prawne dotyczące ułaskawienia przez prezydenta Andrzeja Dudę Mariusza Kamińskiego i innych b. członków szefostwa CBA.

 2. Krzysztof-Lozinski-gfdgdfgfdgdfs 27.05.2017

  Łoziński nowym szefem KOD

  "Dziękuję Mateuszowi za pracę, którą wykonał" - powiedział Łoziński.

 3. Antoni-Macierewicz-gfsdgfdg 27.05.2017

  Macierewicz spotkał się z weteranami

  Szef MON odwiedził uczestników zawodów strzeleckich dla weteranów i poszkodowanych na misjach, które odbyły się na strzelnicy k. Orzysza.

 4. Czabanski-gfgdfgdfgfdgg 27.05.2017

  Czabański do Kurskiego ws. Opola

  "Czekam na rzeczową odpowiedź prezesa TVP Jacka Kurskiego na moje pismo ws. opolskiego festiwalu".

 5. dudapapSITurczyk 27.05.2017

  Prezydent o atakach opozycji: eksplozja frustracji

  To tylko eksplozja frustracji. Spokojnie. Robimy swoje i mamy powody do satysfakcji - napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

 6. pku76 26.05.2017

  1 czerwca spotkanie ministra Muchy z szefami PKW i KBW

  1 czerwca odbędzie się spotkanie szefów Państwowej Komisji Wyborczej i Krajowego Biura Wyborczego z pełnomocnikiem prezydenta do spraw referendum Pawłem Muchą - poinformowała w piątek PKW na stronie internetowej.

 7. kpl9 26.05.2017

  Kempa: Składam zawiadomienie do prokuratury

  Składam zawiadomienie do prokuratury ws. pomówień mających na celu poniżenie mnie - poinformowała w piątek PAP szefowa Kancelarii Premiera Beata Kempa.

 8. konferencja-PO 26.05.2017

  PO znowu o Berczyńskim

  Wracają do sprawy negocjacji ws. Caracali i chcą po raz kolejny dymisji szefa MON.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook