Jedynie prawda jest ciekawa


Polacy chcą międzynarodowej komisji badającej katastrofę smoleńską

04.11.2012

Polacy coraz mniej ufają władzom polskim w kontekście badania przyczyn katastrofy smoleńskiej. Coraz więcej z nas chce powołania międzynarodowej komisji śledczej.

Sondaż MilwardBrown SMG/KRC dla TVN24 to cios w dobre mniemanie o sobie obecnej władzy i jej apologetów. Grubo ponad połowa respondentów opowiada się za powołaniem międzynarodowej komisji dla zbadania katastrofy smoleńskiej. 33 procent pytanych jest przeciw.

Co ciekawe liczba zwolenników starania się o pomoc międzynarodową w śledztwie smoleńskim wzrasta. Pod koniec września TNS Polska dla programu „Minęła 20” w TVP Info opublikowała wyniki sondażu, w którym 53 procent respondentów było za taką komisją.

Aleksander Smolar, szef Fundacji Batorego na antenie radiowej „Trójki” powiedział, że zgoda na powołanie takiego ciała byłoby: "podważeniem wiarygodności państwa polskiego i oznaczałoby, że państwo polskie nie jest w stanie dojść do prawdy".

Smolar przesadza. To nie byłoby podważenie autorytetu państwa polskiego, ale tych, którzy nim rządzą. Bo czy oni są w stanie dojść do prawdy? Ta dotychczas serwowana na spółkę z komisją generał Anodiny kruszeje i wietrzeje w oczach, a umycie wraku wbrew pozorom nie świadczy o "czystych intencjach".

Slaw

[FOTO: PAP/Wojciech Pacewicz]

Warto poczytać

 1. 1270ludziesacase 19.01.2018

  Bielan: decyzja polityczna ws. reparacji - po zakończeniu prac zespołu parlamentarnego

  - Kwestia odszkodowań wojennych nie była jeszcze poruszana w oficjalnych relacjach z Niemcami; decyzja polityczna w tej sprawie będzie podejmowana po zakończeniu prac parlamentarnego zespołu ds. reparacji - powiedział w piątek wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

 2. macierewicz25112017 18.01.2018

  Mocna wypowiedź Antoniego Macierewicza w sprawie aneksu WSI. Wszyscy na to czekamy!

  - Aneks do raportu z weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych powinien zostać ujawniony przez prezydenta Andrzeja Dudę.

 3. duda180102018 18.01.2018

  Historyczne przemówienie. Andrzej Duda wystąpił przed Radą Bezpieczeństwa ONZ

  - Nie tylko agresja, ale próby budowania agresywnych zdolności stanowią naruszenie międzynarodowych norm - powiedział prezydent Andrzej Duda w Nowym Jorku.

 4. Sejm06122017 18.01.2018

  To jest pogrom. PiS z trzykrotnie większym poparciem niż PO

  Gdyby wybory odbyły się w styczniu, na PiS zagłosowałoby 44 proc. osób deklarujących udział w głosowaniu, PO uzyskałaby 15 proc. poparcia, do Sejmu weszłyby też Nowoczesna (6 proc.) i Kukiz'15 (5 proc.) - wynika z sondażu CBOS przeprowadzonego po rekonstrukcji rządu Mateusza Morawieckiego

 5. 1270lekarzzuj 18.01.2018

  Lekarz nie chciał obsługiwać ludzi z PiS. Po awanturze medialnej zmienił zdanie

  Swoją "akcję" uważa teraz za niezrozumiany dowcip i zaleca wszystkim więcej dystansu do rzeczywistości. Słynny w ostatnich dniach lekarz przekonuje, że nigdy nie odmówił pomocy żadnemu pacjentowi

 6. DudaTrump 18.01.2018

  Duda podziękował Trumpowi: Musimy kontynuować zwalczanie tego zjawiska

  Prezydent Andrzej Duda podziękował na Twitterze Donaldowi Trumpowi za demaskowanie zjawiska fake news. To reakcja na przyznanie przez prezydenta USA nagród dla mediów w tej kategorii

 7. Kaczynski18012018 18.01.2018

  Kaczyński: nie zmieniamy stanowiska ws. reparacji

  Nie zmieniamy stanowiska w sprawie reparacji - oświadczył prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook