Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

POKiN: Zygmunt powinien bić!

01.11.2012

Krakowskie Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych wystąpiło z apelem do metropolity krakowskiego Kardynała Stanisława Dziwisza, by w trakcie powtórnego pogrzebu śp. Ryszarda Kaczorowskiego bił dzwon Zygmunta.

“Prosimy, aby w momencie pogrzebu ostatniego Prezydenta RP na Uchodźstwie rozległy się dostojne dźwięki dzwonu Zygmunt, odzywającego się tylko w szczególnie ważnych dla Ojczyzny momentach i żegnającego najświetniejszych obywateli Rzeczypospolitej” - pisze przewodniczący POKiN mjr Ryszard Brodowski oraz rzecznik prasowy POKiN dr Jerzy Bukowski.

W swoim oświadczeniu Porozumienie zaznacza, że “z pełnym zrozumieniem przyjmuje decyzję najbliższej Rodziny śp. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego o pochowaniu Go w wilanowskiej świątyni Opatrzności Bożej”.

Po ekshumacji śp. Ryszarda Kaczorowskiego POKiN wystosowało apel, w którym postulowano pochowanie Prezydenta RP na Uchodźstwie na Wawelu, obok śp. Lecha i Marii Kaczyńskich.

“Z wdzięcznością przyjmujemy miłe i życzliwe słowa Rodziny, skierowane do wszystkich środowisk oraz osób, w tym naszego Porozumienia, które w w ostatnich dniach wystąpiły z sugestią, aby miejscem wiecznego spoczynku ostatniego Prezydenta II RP na Uchodźstwie były podziemia królewskiej katedry na Wawelu. Zgłaszając tę propozycję, chcieliśmy oddać należny hołd całemu polskiemu uchodźstwu politycznemu, które przez ponad pół wieku przechowało na emigracji depozyt niepodległości. Ponieważ jego misję zakończył, przekazując insygnia legalnej, konstytucyjnej władzy wybranemu w pierwszych po 1945 roku wolnych i demokratycznych wyborach prezydentowi III RP Lechowi Wałęsie właśnie Ryszard Kaczorowski, już 11 kwietnia 2010 roku wystąpiliśmy z pomysłem pochowania Go w tym samym miejscu, w którym spoczął jego ideowy spadkobierca - Lech Kaczyński” - piszą przedstawiciele Porozumienia.

Brodowski oraz Bukowski w swoim piśmie oddają hołd tragicznie zmarłemu Prezydentowi. “Oddając hołd całemu „polskiemu Londynowi” łączymy się w myślach z Rodziną Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego i dziękujemy Jego Córce za to, że podczas konferencji prasowej podzieliła nasze przekonanie, że Jej śp. Ojciec powinien spocząć na Wawelu, chociaż ostatecznie zostanie pochowany w świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie” - czytamy w oświadczeniu.

Nal,wPolityce.pl
[Fot. Wikipedia.pl]

Słowa kluczowe:

Wawel

,

KRaków

,

Kaczorowski

,

pogrzeb

,

POKiN

,

prezydent

Warto poczytać

 1. carac-st 21.10.2016

  Przetarg na śmigłowce pod lupą CBA

  CBA analizuje zawiadomienie dot. możliwych nieprawidłowości przy przetargu na śmigłowce dla polskiej armii złożone przez posła PiS Michała Dworczyka; potem podejmie kontrolę w tej sprawie.

 2. mid-16a21011 21.10.2016

  PO chce komisji śledczej ws. Caracali

  "Niczego się nie boimy, wszystko na stół chcemy wyłożyć i chcemy o tym wszystkim rozmawiać na komisji śledczej".

 3. ec183c522d0244a28910420090869fe7 20.10.2016

  Rafalska o pracy zespołu „Za życiem”

  "Zespół 'Za życiem' pracuje bardzo intensywnie, ale nie chcemy mówić o wypracowanych rozwiązaniach, zanim nie zostaną one zaakceptowane przez panią premier".

 4. tr-st-st 20.10.2016

  Tusk o karaniu Polski za TK: To mało prawdopodobne

  Były premier z dystansem wyraził się o ewentualnym przeniesieniu procedury praworządności na poziom Rady Europejskiej.

 5. mid-16a20063 20.10.2016

  Sejmowa awantura o Caracale

  "Powtarzanie, że mamy do czynienia wyłącznie z zamówieniem w Mielcu i wyłącznie z zamówieniem helikopterów Black Hawk jest nieprawdą" - podkreślił minister Antoni Macierewicz.

 6. dudusonieplnoSI 20.10.2016

  Prezydent o tworzeniu szans niepełnosprawnym

  "Jestem wdzięczny wszystkim tym, którzy myślą o innych, którzy myślą o tym, jak uczynić Polskę dostępną, jak uczynić Polskę nowoczesną".

 7. put-sts 20.10.2016

  Ta taśma podważa ustalenia komisji Millera i MAK

  Rozmowa 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku b. premierów Polski i Rosji -Donalda Tuska i Wladimira Putina - przedstawia przebieg katastrofy smoleńskiej w sposób sprzeczny z konkluzjami MAK i komisji Millera - oświadczył w czwartek resort obrony narodowej.

 8. was-st 20.10.2016

  W listopadzie ruszą przesłuchania świadków ws. Amber Gold

  -Pierwszym bardzo istotnym świadkiem jest prok. Kijanko. Moja determinacja, aby ten świadek był przesłuchany pierwszy jest daleko posunięta- mówiła podczas czwartkowego posiedzenia szefowa komisji śledczej Małgorzata Wassermann (PiS).

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook