Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

POKiN: Zygmunt powinien bić!

01.11.2012

Krakowskie Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych wystąpiło z apelem do metropolity krakowskiego Kardynała Stanisława Dziwisza, by w trakcie powtórnego pogrzebu śp. Ryszarda Kaczorowskiego bił dzwon Zygmunta.

“Prosimy, aby w momencie pogrzebu ostatniego Prezydenta RP na Uchodźstwie rozległy się dostojne dźwięki dzwonu Zygmunt, odzywającego się tylko w szczególnie ważnych dla Ojczyzny momentach i żegnającego najświetniejszych obywateli Rzeczypospolitej” - pisze przewodniczący POKiN mjr Ryszard Brodowski oraz rzecznik prasowy POKiN dr Jerzy Bukowski.

W swoim oświadczeniu Porozumienie zaznacza, że “z pełnym zrozumieniem przyjmuje decyzję najbliższej Rodziny śp. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego o pochowaniu Go w wilanowskiej świątyni Opatrzności Bożej”.

Po ekshumacji śp. Ryszarda Kaczorowskiego POKiN wystosowało apel, w którym postulowano pochowanie Prezydenta RP na Uchodźstwie na Wawelu, obok śp. Lecha i Marii Kaczyńskich.

“Z wdzięcznością przyjmujemy miłe i życzliwe słowa Rodziny, skierowane do wszystkich środowisk oraz osób, w tym naszego Porozumienia, które w w ostatnich dniach wystąpiły z sugestią, aby miejscem wiecznego spoczynku ostatniego Prezydenta II RP na Uchodźstwie były podziemia królewskiej katedry na Wawelu. Zgłaszając tę propozycję, chcieliśmy oddać należny hołd całemu polskiemu uchodźstwu politycznemu, które przez ponad pół wieku przechowało na emigracji depozyt niepodległości. Ponieważ jego misję zakończył, przekazując insygnia legalnej, konstytucyjnej władzy wybranemu w pierwszych po 1945 roku wolnych i demokratycznych wyborach prezydentowi III RP Lechowi Wałęsie właśnie Ryszard Kaczorowski, już 11 kwietnia 2010 roku wystąpiliśmy z pomysłem pochowania Go w tym samym miejscu, w którym spoczął jego ideowy spadkobierca - Lech Kaczyński” - piszą przedstawiciele Porozumienia.

Brodowski oraz Bukowski w swoim piśmie oddają hołd tragicznie zmarłemu Prezydentowi. “Oddając hołd całemu „polskiemu Londynowi” łączymy się w myślach z Rodziną Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego i dziękujemy Jego Córce za to, że podczas konferencji prasowej podzieliła nasze przekonanie, że Jej śp. Ojciec powinien spocząć na Wawelu, chociaż ostatecznie zostanie pochowany w świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie” - czytamy w oświadczeniu.

Nal,wPolityce.pl
[Fot. Wikipedia.pl]

Słowa kluczowe:

Wawel

,

KRaków

,

Kaczorowski

,

pogrzeb

,

POKiN

,

prezydent

Warto poczytać

Facebook