Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Point Group chce ubiec TV Trwam?

26.02.2013

Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęły dwa wnioski o nadawanie kanału społeczno-religijnego. Jeden z nich, zgodnie z zapowiedziami złożyła Fundacja Lux Veritatis, nadawca TW Trwam, a drugi firma Media Works, spółka zależna od platformy Point Group, wydawcy m.in. tygodników "Wprost" i "Do Rzeczy" - informuje portal wPolityce.pl za bloomberg.pl

W kolejnym konkursie na miejsce na multipleksie MuX-1 KRRiT zamierza rozdysponować 4 koncesje. Jak poinformowała, do tej pory wpłynęło 12 ofert (niewykluczone, że mogą jeszcze dotrzeć wnioski wysłane pocztą), w tym wyżej wymienione dwie, na nadawanie programu społeczno-religijnego. Bezdyskusyjnym faworytem jest tu Telewizja Trwam, zwłaszcza po masowych, ogólnopolskich protestach przeciw jej dyskryminacji, po odrzuceniu przez Krajową Radę jej wniosku w poprzednim konkursie. To właśnie obrona TV Trwam, w ramach której zebrano ponad 2 mln podpisów, Rada zdecydowała, że w kolejnym konkursie jedno z czterech miejsc przeznaczy na kanał religijny. Konkurs rozpoczął się pod koniec grudnia, a oferty można było składać do poniedziałku.

Wniosek złożony przez Media Works jest kompletnym zaskoczeniem. wPolityce.pl zastanawia się, czy złożenie go oznacza, że Point Group zdecydował się na otwartą wojnę z TV Trwam czy też będzie starał się wykorzystać poparcie jakiego udzielili tej stacji Polacy.

Po ogłoszeniu przez Krajową Radę decyzji o rozpisaniu konkursu na kanał społeczno-religijny komentatorzy wskazywali, że Krajowej Radzie może chodzić o przyznanie koncesji nie telewizji Trwam, ale innej stacji, która przejmie poparcie, jakiego Polacy udzielili toruńskiej stacji. Również w wypowiedziach przedstawicieli KRRiT pojawiały się sugestie, że być może na multipleksie znajdzie się inny program niż TV Trwam.

O miejsce na multipleksie ubiega się również Apella SA, udziałowiec spółki Fratria, wydającej m.in. tygodnik „wSieci”, ale jej wniosek dotyczy kanału o charakterze edukacyjno-poznawczym.

Jak informuje Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, konkurs na 4 miejsca na multipleksie ma zostać rozstrzygnięty w ciągu kilku miesięcy.


Greg/wPolityce.pl
[fot. PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. smig111 27.03.2017

  MON analizuje oferty dostawców śmigłowców

  W postępowania na dostawy śmigłowców wpłynęły oferty zaproszonych do negocjacji dostawców - poinformowało w poniedziałek MON.

 2. sasxc 27.03.2017

  Sasin o ustawie metropolitalnej: Trwają konsultacje

  Sasin był pytany w poniedziałek przez dziennikarzy, co dalej z propozycją PiS w sprawie metropolii warszawskiej, w kontekście wyników referendum w Legionowie.

 3. hossnowySI 27.03.2017

  Hoss pozostanie w areszcie

  O kolejne trzy miesiące, do czerwca, przedłużył warszawski sąd areszt Arkadiuszowi Ł. ps. Hoss, który według śledczych jest liderem jednej z największych i najprężniej działających grup zajmujących się wyłudzaniem pieniędzy tzw. metodą na wnuczka.

 4. smoelr 27.03.2017

  Światowe laboratoria zbadają sprawę 10/04

  Sprawdź, co zmieni się w śledztwie smoleńskim. Czy będzie to przełom i poznamy prawdę, która nie będzie budzić wątpliwości?

 5. karczewskiPAP 27.03.2017

  PiS uwzględni referendum w Legionowie?

  - Na pewno jako poważni politycy weźmiemy pod uwagę wyniki referendum w Legionowie - zapowiedział w poniedziałek marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

 6. IMG7566 27.03.2017

  ABW zatrzymała cztery osoby. Wyłudziły 21 mln zł

  Osoby podejrzewane są o udział w wyłudzeniach podatku VAT i unijnych dotacji.

 7. tusk990 27.03.2017

  Szef MSZ: Tusk wybrany ze złamaniem prawa

  Doszło do fałszerstwa. Mamy ekspertyzy, które wykazują, że Tusk został wybrany ze złamaniem prawa europejskiego- stwierdził minister Witold Waszczykowski.

 8. policjasi12345 27.03.2017

  Tragiczny wypadek na Mazowszu

  Pięć osób zginęło w wypadku drogowym w miejscowości Pawłowo w woj. mazowieckim. Bus zderzył się czołowo z ciężarówką.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook