Jedynie prawda jest ciekawa

Point Group chce ubiec TV Trwam?

26.02.2013

Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęły dwa wnioski o nadawanie kanału społeczno-religijnego. Jeden z nich, zgodnie z zapowiedziami złożyła Fundacja Lux Veritatis, nadawca TW Trwam, a drugi firma Media Works, spółka zależna od platformy Point Group, wydawcy m.in. tygodników "Wprost" i "Do Rzeczy" - informuje portal wPolityce.pl za bloomberg.pl

W kolejnym konkursie na miejsce na multipleksie MuX-1 KRRiT zamierza rozdysponować 4 koncesje. Jak poinformowała, do tej pory wpłynęło 12 ofert (niewykluczone, że mogą jeszcze dotrzeć wnioski wysłane pocztą), w tym wyżej wymienione dwie, na nadawanie programu społeczno-religijnego. Bezdyskusyjnym faworytem jest tu Telewizja Trwam, zwłaszcza po masowych, ogólnopolskich protestach przeciw jej dyskryminacji, po odrzuceniu przez Krajową Radę jej wniosku w poprzednim konkursie. To właśnie obrona TV Trwam, w ramach której zebrano ponad 2 mln podpisów, Rada zdecydowała, że w kolejnym konkursie jedno z czterech miejsc przeznaczy na kanał religijny. Konkurs rozpoczął się pod koniec grudnia, a oferty można było składać do poniedziałku.

Wniosek złożony przez Media Works jest kompletnym zaskoczeniem. wPolityce.pl zastanawia się, czy złożenie go oznacza, że Point Group zdecydował się na otwartą wojnę z TV Trwam czy też będzie starał się wykorzystać poparcie jakiego udzielili tej stacji Polacy.

Po ogłoszeniu przez Krajową Radę decyzji o rozpisaniu konkursu na kanał społeczno-religijny komentatorzy wskazywali, że Krajowej Radzie może chodzić o przyznanie koncesji nie telewizji Trwam, ale innej stacji, która przejmie poparcie, jakiego Polacy udzielili toruńskiej stacji. Również w wypowiedziach przedstawicieli KRRiT pojawiały się sugestie, że być może na multipleksie znajdzie się inny program niż TV Trwam.

O miejsce na multipleksie ubiega się również Apella SA, udziałowiec spółki Fratria, wydającej m.in. tygodnik „wSieci”, ale jej wniosek dotyczy kanału o charakterze edukacyjno-poznawczym.

Jak informuje Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, konkurs na 4 miejsca na multipleksie ma zostać rozstrzygnięty w ciągu kilku miesięcy.


Greg/wPolityce.pl
[fot. PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. 1270kempa 14.12.2017

  Policja zatrzymała mężczyznę podejrzewanego o podpalenie biura Kempy

  Dolnośląscy policjanci zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który jest podejrzewany o podpalenie biura poselskiego szefowej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Beaty Kempy w Sycowie. Do podłożenia ognia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek.

 2. 1270amwp 14.12.2017

  Antoni Macierewicz odpowiada Putinowi: Zamiast drwić i oskarżać Polskę, niech pozwoli na wyjaśnienie tragedii smoleńskiej

  Najwyższy czas, żeby władze rosyjskie spojrzały prawdzie w oczy i oddały Polsce bezprawnie przetrzymywany wrak Tu-154M, czarne skrzynki i inne fundamentalne dowody w sprawie katastrofy smoleńskiej - powiedział w czwartek szef MON Antoni Macierewicz.

 3. 1270matteusz 14.12.2017

  Morawiecki: uruchomienie art. 7 traktatu UE wobec Polski byłoby niesprawiedliwe

  Ewentualne uruchomienie art. 7 traktatu unijnego wobec Polski byłoby niesprawiedliwe - powiedział premier Mateusz Morawiecki na konferencji w Brukseli. Według niego Europa powinna być Europą suwerennych państw, które mają prawo do reformy sądownictwa.

 4. Caracal352sow-af-mil 14.12.2017

  PiS ostro o poprzedniej władzy: zamierzali kupić śmigłowce stare, drogie i awaryjne

  Nasi poprzednicy zamierzali kupić śmigłowce stare, drogie, całkowicie importowane i - jak się okazuje - awaryjne - powiedział w czwartek w Sejmie poseł PiS Artur Soboń. Posłowie PiS odnieśli się do doniesień medialnych dotyczących francuskich śmigłowców caracal

 5. Strzelecka14122017 14.12.2017

  IPN przeszuka katownię NKWD. Mogą znajdować się tam szczątki pomordowanych Polaków

  IPN, który przejął siedzibę dawnej katowni NKWD i UB na Pradze w Warszawie, podejmie na jej terenie poszukiwania szczątków ofiar zbrodni komunistycznych. To teren budynku przy ul. Strzeleckiej 8, w którego piwnicach mordowano żołnierzy podziemia niepodległościowego

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook