Jedynie prawda jest ciekawa


Point Group chce ubiec TV Trwam?

26.02.2013

Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęły dwa wnioski o nadawanie kanału społeczno-religijnego. Jeden z nich, zgodnie z zapowiedziami złożyła Fundacja Lux Veritatis, nadawca TW Trwam, a drugi firma Media Works, spółka zależna od platformy Point Group, wydawcy m.in. tygodników "Wprost" i "Do Rzeczy" - informuje portal wPolityce.pl za bloomberg.pl

W kolejnym konkursie na miejsce na multipleksie MuX-1 KRRiT zamierza rozdysponować 4 koncesje. Jak poinformowała, do tej pory wpłynęło 12 ofert (niewykluczone, że mogą jeszcze dotrzeć wnioski wysłane pocztą), w tym wyżej wymienione dwie, na nadawanie programu społeczno-religijnego. Bezdyskusyjnym faworytem jest tu Telewizja Trwam, zwłaszcza po masowych, ogólnopolskich protestach przeciw jej dyskryminacji, po odrzuceniu przez Krajową Radę jej wniosku w poprzednim konkursie. To właśnie obrona TV Trwam, w ramach której zebrano ponad 2 mln podpisów, Rada zdecydowała, że w kolejnym konkursie jedno z czterech miejsc przeznaczy na kanał religijny. Konkurs rozpoczął się pod koniec grudnia, a oferty można było składać do poniedziałku.

Wniosek złożony przez Media Works jest kompletnym zaskoczeniem. wPolityce.pl zastanawia się, czy złożenie go oznacza, że Point Group zdecydował się na otwartą wojnę z TV Trwam czy też będzie starał się wykorzystać poparcie jakiego udzielili tej stacji Polacy.

Po ogłoszeniu przez Krajową Radę decyzji o rozpisaniu konkursu na kanał społeczno-religijny komentatorzy wskazywali, że Krajowej Radzie może chodzić o przyznanie koncesji nie telewizji Trwam, ale innej stacji, która przejmie poparcie, jakiego Polacy udzielili toruńskiej stacji. Również w wypowiedziach przedstawicieli KRRiT pojawiały się sugestie, że być może na multipleksie znajdzie się inny program niż TV Trwam.

O miejsce na multipleksie ubiega się również Apella SA, udziałowiec spółki Fratria, wydającej m.in. tygodnik „wSieci”, ale jej wniosek dotyczy kanału o charakterze edukacyjno-poznawczym.

Jak informuje Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, konkurs na 4 miejsca na multipleksie ma zostać rozstrzygnięty w ciągu kilku miesięcy.


Greg/wPolityce.pl
[fot. PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. 1270preczzkomuna 22.03.2018

  Dawni opozycjoniści pozwani za pomalowanie sierpa i młota na pomniku

  Miejska instytucja pozwała do sądu dwóch byłych opozycjonistów z czasów PRL, którzy w 2016 roku pomalowali farbą sierp i młot na olsztyńskim pomniku wdzięczności Armii Czerwonej w proteście przeciwko dalszemu tolerowaniu symboli komunistycznych.

 2. 1270dudaand 22.03.2018

  Prezydent chce, by jak najszybciej zająć się projektem ustawy o wsparciu kredytobiorców

  Wolą prezydenta jest, by posłowie jak najszybciej zajęli się projektem o wsparciu kredytobiorców w trudnej sytuacji - mówił podczas czwartkowego posiedzenia podkomisji ds. ustaw frankowych zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha.

 3. poznan23032018 22.03.2018

  Caritas przekazał ponad 240 tysięcy złotych dla poszkodowanych w wyniku katastrofy kamienicy

  Pieniądze dla poszkodowanych na konto Caritas Archidiecezji Poznańskiej przekazało ponad 1500 osób.

 4. 1270auschwitz 22.03.2018

  Skandaliczne zachowanie Izraelczyka. Znieważył pomnik w Auschwitz. Nowe fakty

  Dochodzenie w sprawie Izraelczyka podejrzanego o znieważenie pomnika w byłym KL Auschwitz

 5. aborcja22032018 22.03.2018

  "Nie ma stanowiska rządu w sprawie obywatelskiego projektu dotyczącego aborcji"

  Projekt "Zatrzymaj aborcję" to inicjatywa obywatelska, nie ma obecnie do niego stanowiska rządu.

 6. 1270mieszkanieplus 22.03.2018

  Mieszkanie plus: ponad 2 tys. lokali w budowie, kolejne 25 tys. w przygotowaniu

  W ramach programu Mieszkanie plus w budowie jest ponad 2 tys. lokali, kolejne 25 tys. w przygotowaniu. Pierwsi lokatorzy mają wprowadzić się do mieszkań w II kwartale 2018 roku - wynika z danych BGK Nieruchomości.

 7. 1270sudy 21.03.2018

  Gersdorf: prawie pewne, że to ostatnie takie Zgromadzenie Sędziów SN

  - Jest prawie pewne, że to ostatnie takie Zgromadzenie Sędziów Sądu Najwyższego; wejście w życie nowej ustawy o SN doprowadzi do niekonstytucyjnego ukształtowania ustroju SN - powiedziała w środę I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook