Jedynie prawda jest ciekawa


Podrabiali karty płatnicze. Jest akt oskarżenia

02.08.2017

Jest akt oskarżenia wobec rozbitej przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego grupy zajmującej się podrabianiem kart płatniczych - dowiedziała się PAP. Dwóch Polaków i dwóch Ukraińców skanowało dane z kart, kopiowało je i wypłacało pieniądze.

ABW trzech członków grupy zatrzymała w lipcu 2016 r. w woj. warmińsko-mazurskim. W samochodzie, którym jechali znaleziono karty z oznaczeniami niemieckimi i rosyjskimi oraz bez oznaczeń - z samym paskiem magnetycznym. Agenci zabezpieczyli też laptopa z oprogramowaniem do odczytywania i wprowadzania danych na karty i sprzęt służący do skimmingu - zgrywania danych z kart.

Później ABW zatrzymała czwartą osobę - Jacka M. Zarzucono mu związek z działaniami trójki wcześniej zatrzymanych. Podczas przeszukania w mieszkaniu M. znaleziono nierejestrowaną broń, amfetaminę i ecstasy.

Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn powiedział w środę PAP, że w lipcu przeciw tym czterem osobom skierowano do sądu akt oskarżenia.

- 11 lipca gdańska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia wobec czterech mężczyzn zatrzymanych przez ABW. Zarzuca się im podrabianie kart płatniczych, a jednemu również nielegalne posiadanie broni oraz narkotyków - powiedział PAP rzecznik. - Podrobione karty mieli wykorzystać do osiągania korzyści majątkowych - dodał.

Żaryn podał, że kara za takie przestępstwo to nie mniej niż 5 lat więzienia albo 25 lat pozbawienia wolności. M. oskarżono o pomocnictwo w tych działaniach zagrożone karą od roku do 10 lat więzienia oraz nielegalne posiadanie broni - od 6 mies. do 8 lat. M. za posiadanie znacznych ilości środków psychotropowych - amfetaminy i tabletek ecstasy - grozi też do 3 lat, lub od roku do 10 lat więzienia, w zależności od kwalifikacji czynu przez sąd.

PAP

Warto poczytać

 1. 1270bolek00a 21.05.2018

  Wałęsa okłamał miliony Polaków

  Lech Wałęsa jest postacią historyczną z zasługami, ale jest też postacią kontrowersyjną - uważa wiceminister kultury Jarosław Sellin

 2. 1270antypis 21.05.2018

  Opozycja wysyła bojówki do walki z PiS

  Sasin: osoby zakłócające spotkania z politykami PiS to zorganizowane bojówki

 3. 1270jarrekk 20.05.2018

  Posłanka PiS zdradza: „Projekt ustawy o dekoncentracji mediów jest gotowy”

  "Jest więc pytanie, w którym momencie ruszyć z tą armatą i to jest pytanie do Jarosława Kaczyńskiego"

 4. morawiecki20052018 20.05.2018

  Skandaliczna sytuacja w Gdańsku. Totalni przerwali spotkanie premiera Morawieckiego!

  Grupa zadymiarzy KOD-u w agresywny sposób przerwała dziś spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim.

 5. pope20052018 20.05.2018

  Polski duchowny oddał mieszkanie rodzinie uchodźców z Syrii. Otrzyma godność kardynała od papieża

  Oddał służbowe mieszkanie rodzinie uchodźców z Syrii i zamieszkał w biurze, zimą roznosi śpiwory i ciepłe jedzenie bezdomnym koło bazyliki św. Piotra.

 6. Woronicza17a 20.05.2018

  Puste fotele totalnej opozycji w Woronicza 17. Boją się kolejnego skandalu z Gawłowskim?

  Andrzej Halicki (PO), Urszula Pasławska (PSL-UED) i Mirosław Suchoń (Nowoczesna) nie wzięli udziału w niedzielnym programie "Woronicza 17" w TVP Info. Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej podkreślali, że audycja jest stronnicza, manipuluje informacjami i pomija ważne tematy

 7. DarMlodziezy20052018 20.05.2018

  Wzruszający widok w Gdyni. "Dar Młodzieży" wypływa w Rejs Niepodległości

  W południe w Gdyni, z udziałem m.in. premiera Mateusza Morawieckiego, rozpoczęła się uroczystość przed wypłynięciem "Daru Młodzieży" w Rejs Niepodległości

 8. Rzeplinskiwiki 20.05.2018

  Czy to już obsesja? Rzepliński opowiada o "spotkaniu" z Kaczyńskim

  W rozmowie z "Gazetą Wyborczą" były prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński opowiedział historię swojego "spotkania z Jarosławem Kaczyńskim". - Nasze spojrzenia spotkały się co najmniej trzykrotnie - powiedział Rzepliński

Wiadomości ze świata

więcej
CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook