Jedynie prawda jest ciekawa


Podpalili samochody pod okiem policji?

14.11.2011

Te zdjęcia obiegły całą Polskę – płonące samochody telewizji TVN stały się dowodem na chuligańskie wybryki członków Marszu Niepodległości. Polakom pokazywano je na okrągło. Jednak okazuje się, że samochodów atakowanych przez chuliganów bronił głównie… członek Młodzieży Wszechpolskiej. Napastnicy z kolei mogli podpalić samochody pod okiem policji.

Witold Tumanowicz, szef Młodzieży Wszechpolskiej w Warszawie, był świadkiem niszczenia samochodów TVN stojących na Placu na Rozdrożu 11 listopada 2011 roku. Na jednym z filmów opublikowanych w internecie widać, jak broni on samochodów stacji ITI przez wandalami. W rozmowie z portalem Stefczyk.info szef stołecznej MW opowiada, jak naprawdę wyglądały dramatyczne wydarzenia z placu na Rozdrożu.

- Grupa pięciu, dziesięciu osób zaczęła demolować dwa samochody TVN. Wraz z kilkoma osobami próbowaliśmy powstrzymywać te osoby. Jednak to było trudne. Napastnicy wybiegali z tłumu, kopali wozy lub rzucali w nie czymś i uciekali do tyłu, chowając się w tłum – mówi Tumanowicz w rozmowie z portalem Stefczyk.info. Dodaje, że w pewnym momencie któryś z atakujących wrzucił do samochodu płonącą racę. - Jeden z kibiców wyciągnął ją, narażając swoje zdrowie i życie. To widać na filmie, który można znaleźć w internecie – podkreśla nasz rozmówca.

Dziwne wydarzenia miały miejsce również później. Witold Tumanowicz wskazuje, że napastnicy zostawili w pewnym momencie samochody. - One były poturbowane, ale wydawało się, że sytuacja jest opanowana – zaznacza. Bowiem w okolice wydarzeń przybyły oddziały policji. - Pojawiło się wielu funkcjonariuszy. Gdy oni tam przyszli samochody jeszcze nie płonęły. Gdy zobaczyłem, że policja jest na miejscu, odszedłem, żeby zająć się innymi sprawami. Później okazało się, że samochody zostały spalone. Pytanie, dlaczego policja ich nie ochroniła – mówi szef Młodzieży Wszechpolskiej w Warszawie.

Nasz rozmówca pytany, jak wyglądali napastnicy, wskazuje, że byli łudząco podobni do człowieka, który zaatakował jednego z reporterów podczas Marszu. Jak ujawnił portal Pyta.pl, człowiek ten kilka lat temu brał udział w radykalnej lewicowej manifestacji, podczas której pobił dziennikarzy portalu. Obecnie jednak media starają się go przedstawiać jako uczestnika i zwolennika Marszu Niepodległości. - Napastnicy byli zamaskowani. Mieli na twarzach białe kominiarki. Tak samo jak taktem człowiek – tłumaczy Tumanowicz.

Widząc wydarzenia z 11 listopada oraz patologie w działaniach policji, wiele osób zastanawia się, czy w przypadku spalenia samochodów TVN nie mieliśmy do czynienia z kolejną prowokacją. Również Witold Tumanowicz uważa, że cała sprawa wyglądała wątpliwie. - Zastanawiam się, dlaczego podstawiono samochody TVN Meteo na plac na Rozdrożu? Na środku placu stały tylko samochody tej jednej stacji, nikt inny się na to nie zdecydował. Nie widziałem tam również żadnych dziennikarzy – wskazuje szef Młodzieży Wszechpolskiej w Warszawie.

saż

[Fot. Youbube.pl]

Warto poczytać

 1. 1270policjaprow 24.04.2018

  Policyjna prowokacja - przechodnie pomagali pijanym kierowcom

  Dwie na cztery osoby zdecydowały się pomóc pijanemu kierowcy wyjechać z parkingu podczas policyjnej prowokacji, przeprowadzonej we wtorek w Katowicach. W jednym przypadku reakcja była bierna, a tylko w jednym - prawidłowa.

 2. 1270popieluszko50 24.04.2018

  Prezydent wręczył bratu bł. ks. Popiełuszki i jego żonie medal za 50 lat pożycia małżeńskiego

  Brat błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, Józef i jego żona Alfreda, odebrali we wtorek w Pałacu Prezydenckim z rąk prezydenta Andrzeja Dudy i pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy medale za długoletnie pożycie małżeńskie.

 3. 1270rafalskaaaa 24.04.2018

  Podpisano porozumienie ws. wsparcia osób niepełnosprawnych

  To sukces środowisk osób niepełnosprawnych; widzę tu dobrą wolę, że rząd chce spełnić niektóre postulaty - oceniła podpisanie porozumienia rządu i części środowisk osób niepełnosprawnych Ewa Krawczyk z Fundacji Pomóż Innym.

 4. Chrzanowskawiki 24.04.2018

  Polska będzie miała kolejną błogosławioną. Była współpracowniczką Karola Wojtyły

  W sobotę w Krakowie-Łagiewnikach odbędzie się beatyfikacja Hanny Chrzanowskiej. To postać, która wspaniale wpisuje się w obchody stulecia odzyskania niepodległości i czterdziestolecia wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża - podkreśla metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski

 5. Lichocka22042018 24.04.2018

  Lichocka o Terlikowskim: Pajac zupełny

  - Zachował się jak hałaśliwy pajac w tej sprawie i nie będę wobec niego używać taryfy ulgowej po tym co napisał - tak posłanka PiS skomentowała słowa Terlikowskiego na temat jej wypowiedzi dotyczącej aborcji

 6. sejm22042018 24.04.2018

  Masażyści wejdą do Sejmu

  Do dyspozycji protestujących osób niepełnosprawnych na czas wizyty masażystów w Sejmie zostanie udostępniony pokój dziennikarski na pierwszym piętrze, nieopodal miejsca protestu - poinformował dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka

 7. RafalskaFlickr 24.04.2018

  PO chce dymisji Rafalskiej. Za 500+, leki dla seniorów, czy spadek bezrobocia?

  Absolutnie powinno dojść do dymisji minister Elżbiety Rafalskiej, to byłby gest rządu, który przyznałby się, że przez 2,5 roku sprawę opiekunów niepełnosprawnych zostawił nierozwiązaną - ocenił szef klubu PO Sławomir Neumann. Będziemy rozmawiać o wniosku ws. wotum nieufności dla Rafalskiej - dodał

 8. HGWPOFlickr 24.04.2018

  Kolejne zatrzymania w sprawie afery reprywatyzacyjnej. A HGW przez lata nie widziała problemu

  Przez lata władze Warszawy udawały że nic się nie dzieje. Tymczasem na polecenie prokuratora policja zatrzymała we wtorek rano dwie osoby w związku z nieprawidłowościami przy reprywatyzacji nieruchomości przy ul. Skaryszewskiej 11 w Warszawie

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook