Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Podpalił się dla prawdy. I miał rację

12.01.2012

Mężczyzna, który we wrześniu podpalił się przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów napisał prawdę w liście [na zdj.] do premiera - donosi "Rzeczpospolita". Opisał w nim liczne nieprawidłowości, jakich dopatrzył się w Urzędzie Skarbowym, w którym pracował.

Kontrola, przeprowadzona po tragedii na zlecenie premiera Tuska nic nie wykazała. Tymczasem raport z kontroli Izby Skarbowej z 2009 roku, do którego dotarła "Rzeczpospolita", ujawnił zaniedbania, do jakich dochodziło w warszawskiej skarbówce, a które pchnęły byłego urzędnika do desperackiego czynu. W urzędzie nie monitorowano zawieszonych spraw, przez kilka lat referat nie prowadził ewidencji zawiadomień, zaś rozstrzygnięcia zapadały nawet z czteroletnim opóźnieniem.

Z cytowanego przez gazetę raportu Izby Skarbowej wynika, że p.o. naczelnik urzędu nie złożyła doniesienia do prokuratury w sprawie niedopełnienia obowiązków przez pracowników i sprawa się przedawniła.

Śledztwo w tej sprawie zostało wznowione po tragedii, do której doszło przed Kancelarią Premiera. Przedłużono je do połowy kwietnia.

23 września były pracownik skarbówki oblał się łatwopalną cieczą, udał się następnie pod KPRM i dokonał samopodpalenia. Uratowali go funkcjonariusze BOR.

TLa/"Rzeczpospolita"

[fot.PAP/Tomasz Gzell]

Warto poczytać

 1. mid-17328128 28.03.2017

  Ważny głos parlamentów za bezpieczeństwem

  Największą troską dla parlamentów Polski, Litwy i Ukrainy - podkreślił marszałek Senatu - jest "troska o bezpieczeństwo Ukrainy".

 2. saslsa 28.03.2017

  Sellin: Ustawa o dekoncentracji mediów w połowie roku

  Przyśpieszyliśmy prace nad ustawą o dekoncentracji mediów; przepisy powinny być gotowe w połowie 2017 r. - powiedział we wtorek wiceminister kultury Jarosław Sellin.

 3. smig111 27.03.2017

  MON analizuje oferty dostawców śmigłowców

  W postępowania na dostawy śmigłowców wpłynęły oferty zaproszonych do negocjacji dostawców - poinformowało w poniedziałek MON.

 4. sasxc 27.03.2017

  Sasin o ustawie metropolitalnej: Trwają konsultacje

  Sasin był pytany w poniedziałek przez dziennikarzy, co dalej z propozycją PiS w sprawie metropolii warszawskiej, w kontekście wyników referendum w Legionowie.

 5. hossnowySI 27.03.2017

  Hoss pozostanie w areszcie

  O kolejne trzy miesiące, do czerwca, przedłużył warszawski sąd areszt Arkadiuszowi Ł. ps. Hoss, który według śledczych jest liderem jednej z największych i najprężniej działających grup zajmujących się wyłudzaniem pieniędzy tzw. metodą na wnuczka.

 6. smoelr 27.03.2017

  Światowe laboratoria zbadają sprawę 10/04

  Sprawdź, co zmieni się w śledztwie smoleńskim. Czy będzie to przełom i poznamy prawdę, która nie będzie budzić wątpliwości?

 7. karczewskiPAP 27.03.2017

  PiS uwzględni referendum w Legionowie?

  - Na pewno jako poważni politycy weźmiemy pod uwagę wyniki referendum w Legionowie - zapowiedział w poniedziałek marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook